Roland Garros. Męki Fyrstenberga i Matkowskiego w I rundzie

Prawdziwą szkołę przetrwania zafundowali sobie na własne życzenie Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w pierwszej rundzie turnieju deblowego na kortach Rolanda Garrosa. Wygrali mecz dopiero w trzech setach.

Roland Garros: II runda mężczyzn ? II runda kobiet ?

Zamiast spacerku w pierwszej rundzie Polacy musieli stoczyć ponad dwugodzinną bitwę na serwisy i returny z hiszpańską parą przeciętnych singlistów Pablo Andujar, Guillermi Garcia-Lopez. Głównie dzięki własnemu rozkojarzeniu. Po szybko i pewnie wygranem pierwszym secie, w drugiej partii uciekła koncentracja przy kilku piłkach i niespodziewanie Hiszpanie wyrównali.

Decydująca partia to już prawdziwa nerwówka, kolejne wygrane gemy serwisowe i niewykorzystane Break pointy Polaków.

Naprawdę nerwowo zrobiło się przy stanie 5:5, gdy serwujący Fyrstenberg musiał bronić dwóch piłek na przełamanie. "Małe piłki meczowe" - powiedziałby klasyk. W tym momencie wyszło większe deblowe doświadczenie Polaków, którzy wybronili się dzięki kombinacyjnej grze deblowej i z marszu przełamali serwis Pablo Andujara.

W drugiej rundzie będą musieli wykazać się nie mniejszą cierpliwością, bo trafiają na kolejny debel wychowany na kortach ziemnych: Argentyńczyków Juana Ignacio Chelę i Eduardo Schwanka.

Wyniki I rundy debla mężczyzn: Mariusz Fyrstenbeg, Marcin Matkowski (Polska, 4) - Pablo Andujar, Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3, 3:6, 7:5.