Australian Open. Janowicz odpadł w kwalifikacjach

Jerzy Janowicz walczył z wyżej notowanym Amerykaninem Bobby'm Reynoldsem, ale ostatecznie uległ 2:6, 6:2, 11:13. Polak pożegnał się z kwalifikacjami do Australian Open w drugiej rundzie.

Awans do turnieju głównego dawały trzy wygrane. Niestety, Janowicz zdołał pokonać jedynie Amerykanina Michaela Yaniego (295 ATP). W drugiej rundzie przegrał z lepszym o klasę Reynoldsem, który był już w pierwszej setce rankingu (obecnie zajmuje 164 miejsce).

W dwóch pierwszych setach jeden z zawodników szybko przejmował inicjatywę, i wykorzystywał przełamanie serwisu rywala. Emocji nie brakowało za to w trzeciej, decydującej partii. Tego seta rozgrywa się bez tie breaka, do przewagi dwóch gemów. Do stanu 11:11 trwała wyrównana walka, ale ostatecznie triumfował starszy i bardziej doświadczony Reynolds.

W rozpoczynającym się w poniedziałek Australian Open w singlu zagra trójka Polaków: Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot i Michał Przysiężny.