Australian Open. Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg w drugiej rundzie

Rozstawienie z numerem siódmym Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polacy pokonali Brytyjczyka Rossa Hutchinsa i Australijczyka Jordana Kerra 6:4, 2:6, 7:6 (7-4).

Tylko u nas! Blog Frytki i Matki ?

Nie znamy jeszcze rywali Polaków w kolejnej rundzie. Będą nimi zwycięzcy meczu pomiędzy Ericem Butoracem i Rajeevem Ramem z USA a Brazylijczykami Andre Sa i Thomasem Belluccim.

Australijska tradycja Polaków

- Ciężkie mecze w I rundzie to już właściwie taka nasza australijska tradycja. Rok temu też męczyliśmy się w trzech setach - przypomniał Fyrstenberg. - Tak jak wtedy, pomogła nam fajna atmosfera na trybunach. Znów grał Australijczyk, a większy doping był dla nas. Polonia w Melbourne jest naprawdę mocna - mówił polski tenisista po meczu ? dziennikarzowi Sport.pl i "Gazety Wyborczej" Jakubowi Ciastoniowi.

Wygrana Kubota

W drugiej rundzie są też rozstawieni z piątką Łukasz Kubot i Oliver Marach. Polsko-austriacka para pokonała Argentyńczyka Juana Ignacio Chelę i Hiszpana Daniela Gimeno-Travera 6:7 (1-7), 6:3, 6:1.

Niespodzianka Jans i Rosolskiej

Klaudia Jans i Alicja Rosolska pokonały w pierwszej rundzie turnieju deblowego pań Amerykanke Megan Shaughnessy i Australijkę Alicię Molik. Rywalki Polek zagrały w turnieju z dziką kartą, ale obie mają na koncie wiele deblowych sukcesów. Polki przegrywały już 2:6, 3:5 ale ostatecznie wygrały drugiego seta 7:5 a w trzecim 6:4 i awansowały do drugiej rundy.

Specjalny tenisowy serwis o Australian Open 2010 ?