Iga Świątek i Łukasz Kubot grają w II rundzie miksta na Australian Open. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Iga Świątek i Łukasz Kubot w II rundzie miksta na wielkoszlemowym turnieju Australian Open zmierzą się z parą Hayley Carter/Sander Gille. To ostatnia nadzieja na polski sukces w tym turnieju. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Para Świątek/Kubot pokonała w I rundzie australijski duet Astra Sharma/John-Patrick Smith 5:7, 7:6, 10:6. Przeciwnicy Polaków mieli już w tym spotkaniu nawet piłkę meczową, ale biało-czerwoni wrócili do gry i wygrali po tie-breaku. Australijczycy dostali w tym roku złotą kartę, dzięki której mogli wystąpić na turnieju. Dla Świątek i Kubota ten mecz był okazją do rewanżu za ubiegłoroczne starcie na Australian Open, ponieważ to właśnie Sharma i Smith wyrzucili wtedy naszego miksta z turnieju. Para Świątek-Kubot jest naszą ogromną nadzieją na medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Zobacz wideo Australian Open. Iga Świątek pokazała swój trening

Ostatnia szansa na polski sukces w Australian Open. Wszyscy Polacy odpadli ze zmagań indywidualnych.

Iga Świątek jako ostatnia z polskich tenisistów odpadła z indywidualnych zmagań na tegorocznym Australian Open. Wcześniej z turniejem pożegnali się panowie Hubert Hurkacz i Konrad Majchrzak. Polka przegrała w IV rudzie z wiceliderką światowego rankingu Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6. Polka nie potrafiła powtórzyć sukcesu z ostatniego Roland Garros kiedy to udało jej się pokonać Rumunkę. Halep bardzo chciała zrewanżować się na Idze, ale gdyby nie niewymuszone błędy naszej zawodniczki mecz mógłby się skończyć zupełnie inaczej. Pozostaje mieć nadzieję, że 19-latka przekuję swoją irytację po porażce w coś dobrego i dodatkowo zmotywuje się na grę w mikście.

Z kolei Łukasz Kubot nie brał w tym sezonie udział u turnieju singlowym. Próbował za to swoich sił w deblu, w którym jego partnerem był Holender Wesley Koolhof. Polsko-holenderska para zakończyła udział w turnieju na III rundzie, gdzie zatrzymała ich para Matthew Ebden/John-Patrick Smith. Ten drugi zemścił się na Kubocie za wcześniejszą porażkę w mikście. 

Mecz II rundy miksta na Australian Open. Iga Świątek i Łukasz Kubot grają z parą Hayley Carter i Sander Gille. Gdzie i kiedy oglądać spotkanie?

Mecz pary Świątek/Kubot z amerykańsko-belgijską parą Carter/Gille odbędzie się we wtorek 16 lutego 2021 roku około godziny 8:00. Transmisję będzie można oglądać jedynie online w Eurosport Playerze. 

Więcej o: