Magda Linette nie zagra w Australian Open!

Magda Linette (40. WTA) nie weźmie udziału w Australian Open - informuje portal "Tenis BTU".

O wycofaniu się 28-letniej Polki z turnieju Wielkiego Szlema poinformował portal "Tenis BTU". Dla Magdy Linette występ w Australian Open miał być pierwszym startem w 2021 roku. Według medialnych spekulacji wycofanie się 28-latki z Australian Open może być spowodowane problemami tenisistki z kolanem - poinformował "Tenisklub". Obecnie Polka zajmuje 40. miejsce w światowym rankingu WTA.

Zobacz wideo Finał turnieju wielkoszlemowego jak zwykłe zawody? "Jeżeli w poprzednich meczach działały pewne rutyny, to dlaczego robić coś innego"

Magda Linette poza Australian Open. W turnieju nie zagra też Andy Murray

Drugim zawodnikiem, który również nie weźmie udziału w turnieju Wielkiego Szlema jest Andy Murray, dwukrotny mistrz olimpijski. Badania na obecność koronawirusa Brytyjczyka wskazały wynik pozytywny.

Magda Linette wciąż nie zabrała głosu w tej sprawie, dlatego nieznany jest oficjalny powód rezygnacji z turnieju. Urodzona w Poznaniu tenisistka reprezentowała Polskę m.in. na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro czy Pucharze Billie Jean King. Pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w Australian Open odniosła w 2018 roku. 28-latka pokonała w Melbourne Jennifer Brady 2:6, 6:4, 6:3.

Więcej o: