"Shvee-ON-tek? Svi-A-tek?". Iga Świątek nagrała świetny poradnik dla obcokrajowców

Dla kibiców i dziennikarzy z zagranicy wymówienie nazwiska Igi Świątek może być bardzo trudnym zadaniem. W związku z tym organizacja WTA postanowiła nakręcić specjalny poradnik z polską tenisistką w roli głównej.

W nocy z piątku na sobotę Iga Świątek drugi raz w karierze awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju. Polka pokonała Donną Vekić 7:5, 6:3 (rozstawioną z numerem 19.) w III rundzie Australian Open. W 1/8 finału 18-letnia warszawianka zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit.

"Świątek już gra na poziomie czołówki światowej"

Zobacz wideo

Iga Świątek uczy prawidłowej wymowy swojego nazwiska

Tuż po wygranej Polki z Chorwatką na profilu WTA (organizacji kobiecego tenisa) został umieszczony specjalny filmik, na którym Świątek tłumaczy, w jaki sposób powinno się prawidłowo wymawiać jej nazwisko.

"Shvee-ON-tek? Svi-A-tek? Shvi-Òn-tek?", "Nie wiesz, jak wymówić nazwisko Świątek? Iga jest tutaj, aby pomóc!" - możemy przeczytać nad filmem wideo z udziałem polskiej tenisistki.

"Svietak. Tak mówimy po angielsku" - stwierdziła dziennikarka w rozmowie z 18-letnią tenisistką. Iga instruowała ją, jak poprawnie wymówić nazwisko Świątek i po kilku próbach reporterce w końcu się to udało.

Więcej o:
Copyright © Agora SA