Australian Open. Radwańska łatwo pokonała Narę

39. na świecie Japonka Kurumi Nara nie okazała się groźną rywalką dla Agnieszki Radwańskiej. Polka wygrała mecz w I rundzie wilekoszlemowego Australian Open 6:3, 6:0.

Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Wyrównany był tylko początek meczu. Japonka przystąpiła do niego w pełni skoncentrowana, odważnie atakowała i punktowała. W trzecim gemie przełamała Radwańską i wyszła na prowadzenie 2:1. Polka, która poprzedni mecz z Narą wygrała 6:2, 6:2 wyglądała, jakby nie była przygotowana na taki opór ze strony rywalki. Kilkakrotnie popełniała proste błędy, atakowała w aut lub w siatkę.

Losy seta, a tym bardziej meczu nie były jednak zagrożone ani przez moment. Po przełamaniu Radwańska wygrała cztery kolejne gemy. Dobrze radziła sobie zwłaszcza przy gemach serwisowych rywalki, która mierzy zaledwie 155 centymetrów i widać było, że mimo dobrej techniki brakuje jej zasięgu ramion.

Kolejne gemy to już pełna dominacja Radwańskiej, która gdy rozgrzała się i poczuła pewniej, nie dawała Narze najmniejszych szans na powrót do meczu. W drugim secie nie oddała nawet gema.

Radwańska w drugiej rundzie zagra ze Szwedką Johanną Larsson (WTA 70).