Australian Open. Radwańska: Nigdy nie miałam takiej serii

- To mój najlepszy początek sezonu. Nigdy jeszcze nie wygrałam dwunastu spotkań z rzędu - cieszyła się na konferencji prasowej Agnieszka Radwańska. Wcześniej Polka wygrała w III rundzie Australian Open. Polka w 1/8 finału zmierzy się z byłą liderką rankingu WTA Serbką Aną Ivanović.

Agnieszka Radwańska bez problemów pokonała Heather Watson 6:3, 6:1 w III rundzie wielkoszlemowego turnieju w Australii. Był to drugi pojedynek tych tenisistek i zarazem drugi wygrany mecz przez Radwańską. Poprzednio pokonała Watson 6:0, 6:2 w czerwcu ubiegłego roku w trzeciej rundzie Wimbledonu.

Radwańska wygrała dwunaste spotkanie z rzędu. W tym sezonie nie oddała rywalkom nawet seta.

- To mój najlepszy początek sezonu. Nigdy nie zagrałam dwóch turniejów przed Australian Open. Poza tym nic w moich przygotowaniach się nie zmieniło. Zaczęłam trenować jakoś w połowie listopada. Na krytym korcie w Krakowie, bo na zewnątrz było -10 stopni Celsjusza - powiedziała Radwańska.

Polka tłumaczy, że mecz z Brytyjką nie był wcale łatwy.

- Początek meczu był bardzo zacięty. Później już jakoś poszło, ale cały czas musiałam być bardzo skoncentrowana. W Australii trzeba być gotowym na wszystko, bo zarówno korty, jak i warunki na nich są różne. Nigdy nie wygrałam jeszcze dwunastu meczów z rzędu. Trzynastka w Polsce to pechowy numer, ale ja nie jestem przesądna. Znam swoją kolejną rywalkę bardzo dobrze, grałyśmy kilka razy - zakończyła Radwańska.

Więcej o:
Copyright © Agora SA