Australian Open. Janowicz i Kubot mogą spotkać się w III rundzie

W III rundzie Australian Open może dojść do polskiego pojedynku. Jerzy Janowicz (ATP 26) i Łukasz Kubot (ATP 76) znaleźli się bowiem w tej samej ćwiartce imprezowej drabinki. Największą przeszkodą do tego, by tak się stało, jest turniejowa dziesiątka, Nicolas Almagro.

Śledź mecze Australian Open dzięki naszej aplikacji Sport.pl Live na smartfony!

Pierwszym przeciwnikiem Janowicza będzie 80. w rankingu ATP Włoch Simone Bolleli. 22-letni łodzianin dobrze wspomina rywalizację z Włochem . Janowicz wygrał z Bollelim w zeszłorocznym Wimbledonie i od tamtej pory systematycznie piął się w górę światowego rankingu. Polak jest niewątpliwym faworytem tego spotkania. Jeśli wygra, spotka się w II rundzie ze zwycięzcą pary Bjoern Phau (ATP 78) - Somdev Devvarman (ATP 552). Żaden z nich nie powinien stanowić zagrożenia dla mierzącego 203 cm Janowicza.

Schody zaczną się w III rundzie. Tam 22-latek zagra najpewniej z rozstawionym z 10. numerem Nicolasem Almagro. Hiszpan trzy razy dochodził do ćwierćfinału French Open, na AO trzykrotnie przegrywał w 1/8 finału. Almagro jest także zwycięzcą 12 turniejów cyklu ATP. W I rundzie Hiszpan zagra z jednym z kwalifikantów. Jeżeli wygra, zmierzy się z lepszym z pary Kubot - Daniel Gimeno-Traver (ATP 71). Niewykluczone więc, że pod koniec pierwszego tygodnia imprezy doczekamy się polskiego pojedynku. Szanse na to są jednak mizerne. Starszy z Polaków mierzył się z Almagro pięciokrotnie. Wygrał tylko raz - w 2011 roku na French Open. Obaj spotkali się w zeszłorocznej edycji AO. Hiszpan wygrał 1-6 7-5 6-3 7-5.

Gdyby w III rundzie spotkali się Almagro i Janowicz, zwycięzca tej pary o ćwierćfinał powalczy zapewne z Janko Tipsareviciem (8.), który w drodze do 1/8 musi pokonać Lleytona Hewitta (ATP 82), zwycięzcę meczu Gilles Muller (ATP 69) - Lukas Lacko (ATP 48), oraz najlepszego z czwórki Juliena Benneteau (32.)/Grigor Dimitrow (ATP 41) - Edouard Roger-Vasselin/Kwalifikant.

Jeżeli Janowicz będzie grał tak jak w Paryżu (tam pokonał Tipsarevicia w półfinale), ma szansę awansować do 1/4 finału. Tam spotka najlepszego tenisistę górnej połowy swojej ćwiartki, czyli najpewniej Davida Ferrera (4.), z którym zmierzył się w finale turnieju ATP w Paryżu. Marzenia o półfinale wiązałyby się z pojedynkiem z Novakiem Djokoviciem.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.