Australian Open. I runda: Agnieszka Radwańska zagra z Bobusić, Janowicz z Bollelim

Rozstawiona z numerem 4. Agnieszka Radwańska zmierzy się z 25-letnią reprezentantką gospodarzy Bojaną Bobusić w I rundzie Australian Open. Druga z sióstr zagra przeciwko Jamie Hampton. Przeciwnikiem Jerzego Janowicza będzie Simone Bolleli, natomiast Łukasza Kubota - Daniel Gimeno-Traver.

Śledź mecze Australian Open dzięki naszej aplikacji Sport.pl Live na smartfony!

Siostry ze zmiennym szczęściem

Agnieszka może być zadowolona z losowania. Swój premierowy mecz rozegra przeciwko 307. w rankingu Bobusić, której największym osiągnięciem w karierze był do tej pory awans do turnieju głównego zeszłorocznego AO. Trudniej może być już w III rundzie, bo wśród potencjalnych rywalek naszej najlepszej tenisistki jest 20-letnia Heather Watson (WTA 47), która była jednym z objawień poprzedniego sezonu. Ważne jednak, że w tej samej połówce drabinki nie ma ani Wiktorii Azarenki (WTA 1) (Radwańska wygrała z nią tylko 3 z 15 spotkań), ani Sereny Williams (WTA 3) (cztery mecze, zero zwycięstw), co oznacza, że będąca w fantastycznej formie Radwańska może trafić na jedną z nich dopiero w finale.

O dużym pechu może mówić młodsza z sióstr, która już w III rundzie może się spotkać z liderką kobiecego rankingu. W I rundzie Polka wylosowała zaś Amerykankę Jamie Hampton (WTA 64).

Janowicz - Kubot w III rundzie?

Rozstawiony z numerem 24. Janowicz zagra z Simone Bollelim (ATP 80). W przypadku zwycięstwa Polak spotka się z wygranym pojedynku Bjoern Phau (ATP 78) - Somdev Devvarman (ATP 552).

Kubot zagra z Danielem Gimeno-Traverem. 27-letni Hiszpan jest obecnie 71. tenisistą rankingu ATP. Nigdy nie przebrnął I rundy turnieju Australian Open. W przypadku zwycięstwa Kubot zmierzy się zapewne z Nicolasem Almagro (ATP 11), bowiem Hiszpan rozegra swój premierowy mecz turnieju z jednym z kwalifikantów.

Jeżeli Polacy zwyciężą w I i II rundzie AO, zagrają ze sobą w meczu o 1/8 finału. Obaj trafili do najlepszej ćwiartki drabinki, w której najwyżej rozstawionym tenisistą (i ewentualnym rywalem w ćwierćfinale imprezy) jest David Ferrer.

Trudny początek Federera

W dolnej połówce drabinki znaleźli się Roger Federer (ATP 2) i Andy Murray (ATP 3). Pierwszym rywalem Szwajcara będzie 43. w męskim rankingu groźny dryblas (196 cm) Benoit Paire. Kolejnymi przeciwnikami Federera mogą być kolejno: Nikołaj Dawidienko (ATP 40, cztery razy dochodził do ćwierćfinału AO), który w tym roku doszedł do finału turnieju w Dosze, nieobliczalny talent, reprezentant gospodarzy Bernard Tomić (ATP 64) lub największe objawianie całego poprzedniego sezonu Słowak Martin Kliżan (rozstawiony z numerem 27.).

Łatwiej będzie miał Murray, który w I rundzie zagra z Robinem Haase (ATP 54). Wśród kolejnych potencjalnych rywali Brytyjczyka nie ma nazwiska, które by rzuciło na kolana.

Z kolei znajdujący się u szczytu drabinki lider rankingu ATP Novak Djoković zagra z doświadczonym Francuzem Paulem-Henrim Mathieu (ATP 58).

Losowanie par debli i miksta odbędzie się 14 stycznia.

Zobacz wideo
Co Agnieszka Radwańska osiągnie w Australian Open?
Więcej o: