Australian Open. Szarapowa wyróżniona za odpowiedź Radwańskiej

- Radwańska? A czy ona nie jest już z powrotem w Polsce?! - odpowiedziała Maria Szarapowa, gdy usłyszała, że Polka skrytykowała jej głośne krzyki na korcie. Oficjalna strona turnieju wyróżniła Rosjankę za najlepszą ripostę podczas tegorocznej edycji.

Australian Open: wyniki mężczyzn ? wyniki kobiet ?

Od pięciu lat Darren Saligari prowadzi na oficjalnej stronie Australian Open bloga "Popcorn tennis" w którym przytacza różne ciekawostki z kortu i jego otoczenia, zabawne wypowiedzi i plotki z życia tenisowych gwiazd. Na koniec turnieju przyznaje specjalne nagrody.

Jedną z nich otrzymała Maria Szarapowa. Rosjanka została wyróżniona "nagrodą imienia Andre Agassiego za najlepszy return" co w tym przypadku oznacza najlepszą ripostę. Saligari przyznał ją za pamiętny komentarz pod adresem Agnieszki Radwańskiej.

Podczas konferencji prasowej po wygranym meczu z Jakateriną Makarową Szarapowa została zapytana o głośne okrzyki podczas wymian. Dziennikarz powiedział Rosjance, że przeciwko takiemu zachowaniu jest Agnieszka Radwańska. Zdenerwowana Rosjanka zapytała z sarkazmem: "Radwańska? A czy ona nie jest już z powrotem w Polsce?!".

Internauci poparli Radwańską

Wokół całej sprawy rozgorzała gorąca dyskusja. Tym bardziej, że w finale turnieju Szarapowa grała z inną 'głośną' zawodniczką, Wiktorią Azarenką z Białorusi. Większość internautów przyznała rację polskiej tenisistce.

- Radwańska ma rację. Szarapowa jest wybitnie irytująca, gdy słucha się jej jęków w telewizji. Na żywo to musi całkowicie wyprowadzać z równowagi. Rozumiem, że tenisiści wydają z siebie dziwne dźwięki, ale natężenie dźwięku przez Rosjankę to jest przegięcie - pisał czytelnik Sport.pl o nicku "bnch". - Bardzo brzydkie zachowanie Szarapowej - widać, że musiało jej to dopiec i nie miała innych argumentów. Cokolwiek nie powiedzieć na temat tych okrzyków - każda z zawodniczek ma prawo mieć swoje własne zdanie i chodzi o to, aby je artykułować w sposób wyważony - dodał "zlappande".

Wiktoria Azarenka nad rzeką - urocza sesja mistrzyni Australian Open

Więcej o: