Australian Open. Kim Clijsters problemy z kostką

Belgijska tenisistka skręciła lewą kostkę podczas wygranego meczu czwartej rundy z Chinką Na Li. - Nie zgodziłam się na prześwietlenie - przyznaje Clijsters i zapowiada, że zrobi wszystko by obronić tytuł w Australii. We wtorek nie miała żadnych problemów z pokonaniem Karoliny Woźniackiej.

Australian Open: wyniki mężczyzn ? wyniki kobiet ?

Clijsters pokonała w 1/4 finału byłą już liderkę rankingu WTA Karolinę Woźniacką 7:6, 6:3. Dunka w poniedziałek oficjalnie straci prowadzenie w rankingu WTA.

Zeszłoroczna triumfatorka Australian Open wciąż ma notoryczne problemy z kontuzjami. W poprzednim sezonie 28-letnia Clijsters opuściła przez urazy aż 3 z 4 turniejów wielkoszlemowych. W pierwszej części sezonu na przeszkodzie stanęły problemy z kostką, później pojawił się ból mięśni brzucha, przez który nie mogła bronić tytułu mistrzyni US Open.

Podczas meczu czwartej rundy Austrlian Open Clijsters kolejny raz przeżywała katorgi. W czasie jednej z wymian krzywo stanęła i skręciła kostkę. Mecz z Chinką udało się wygrać, ale Belgijka przyznała, że nie wie co dzieje się z kostką.

- Odmówiłam prześwietlenia. Robiłam rentgen szyi kilka dni temu i powiedziałam sobie, że to ostatni raz. Cokolwiek się stanie, chcę tu osiągnąć jak najwięcej. Po powrocie do domu zobaczymy jak będę się czuła - powiedziała dziennikarzom.

- W ostatnich sześciu miesiącach widziałam więcej szpitali niż kiedykolwiek. Wystarczy - zakończyła temat.

Clijsters przyznała także, że ostatnio więcej pracowała nad swoim zdrowiem, niż formą sportową.

- Oprócz samego meczu, muszę odpowiednio przygotować moją kostkę. 20 minut okładu z lodu, 20 minut odpoczynku, 20 minut z lodem, kolejne 20 minut bez. Potem trzymanie nogi w górze, ćwiczenia - ciągle ta sama rutyna - opowiada tenisistka.

W półfinale Belgijka zmierzy się z Wiktorią Azarenką, która pokonała Agnieszkę Radwańską. - Wydaje mi się, że najważniejszym będzie przejęcie inicjatywy. Azaranka poprawiła swoją koordynację i sposób poruszania, co w przeszłości było jej słabością - zakończyła Clijsters.

Kreacje tenisistek na Australian Open. Wybierz najładniejszą ?