Australian Open. Almagro wziął rewanż na Kubocie

Łukasz Kubot po ponad trzech godzinach walki przegrał w I rundzie Australian Open z Nicolasem Almagro (ATP 10) 6:1 5:7 3:6 5:7. Był to udany rewanż Hiszpana za ubiegłoroczny mecz w Paryżu, w którym tenisiści także spotkali się w pierwszej rundzie.

Australian Open: I runda mężczyzn ? I runda kobiet ?

Spotkanie rozpoczęło się dla Kubota wyśmienicie. Almagro dwukrotnie przegrał swoje gemy serwisowe i po zaledwie trzydziestu minutach Polak zbliżył się do drugiej rundy o jeden krok.

Kubot przez całe spotkanie był bardzo aktywny. Przy siatce zameldował się 76 razy, co przyniosło mu 48 punktów.

W każdym z kolejnych setów o rozstrzygnięciu decydowało jedno przełamanie, jakie zdołał wypracować sobie Hiszpan. Almagro był niemal bezbłędny - w całym spotkaniu popełnił zaledwie 12 niewymuszonych błędów.

Największym problemem okazały się tego dnia podwójne błędy serwisowe. Tych Kubot popełnił aż 16 (przy trzech rywala) przy tylko siedmiu asach (Almagro zaserwował ich aż 15). Jeden z nich w wykonaniu Polaka pojawił się w ostatnim gemie meczu, gdy Kubot miał piłkę na 6:6. Niewielkim wytłumaczeniem może być wiatr, którego prędkość przekraczała 50 km/godz.

Kubot tradycyjnie przez cały mecz grał z pełnym ryzykiem. Skracał wymiany i bombardował returnem. Do ciekawej sytuacji doszło w 8 gemie czwartego seta, kiedy Polak walczył przy serwisie rywala. Po jednym z returnów Kubota, uderzona czysto piłka trafiła w...głowę dziecka do podawania piłek. Chłopiec zacisnął zęby i przepracował mecz do końca, a Kubot na znak przeprosin podszedł do siatki i przybił z nim piątkę.

Poza katastrofalną liczbą podwójnych błędów, Kubot zaprezentował się bardzo poprawnie. Niejednokrotnie atomowe returny i woleje wyciągane spod taśmy powodowały owację uwielbiającej grę przy siatce australijskiej publiczności.

Kort szósty (na obiekcie o takim samym numerze Polak pokonał Hiszpana w Paryżu) tym razem nie okazał się dla Kubota szczęśliwy. W II rundzie rywalem Almagro będzie Bułgar Grigor Dimitrow lub Francuz Jeemy Chardy.

Relacje, ciekawostki, wyniki. Na Sport.pl znajdziesz wszystko o Australian Open ?

Rusza Australian Open. Radwańska sama dla siebie największa rywalką. Czy wygra z presją?