Austrlian Open. Petković rezygnuje z występu

Andrea Petković nie wystąpi w Austarlian Open, który zaczyna się za tydzień, z powodu kontuzji pleców. Wcześniej wycofała się z turnieju Venus Williams, która zmaga się z chorobą autoimmunologiczną.

Po przegranym z Agnieszką Radwańską meczu podczas WTA Sydney, 10 rakieta świata poddała się badaniom, które wykazały, że ma kontuzję dolnej części pleców - niewielkie pęknięcie kości.

- Od trzech, czy czterech miesięcy zmagam się z bólem pleców - napisała w oficjalnym oświadczeniu Niemka. - Trwa to jakiś czas, ale byłam przekonana, że wszystko będzie dobrze i sobie poradzę. Jednak ostatnie dwa tygodnie w Australii pokazały, że mam dużo większy problem. Mogę zagrać tylko 30-45 minut bez bólu - dodała Petković.

- Jedyną rzeczą, jaką mogę teraz zrobić, jest odpoczynek. Mam nadzieję, że kość zrośnie się jak najszybciej - powiedziała 24-latka.

Lekarze zalecili jej ośmiotygodniowy odpoczynek. - Jestem pozytywnie nastawiona. Po prostu musze wziąć trochę wolnego - skomentowała sprawę tenisistka. W środę Petković wróciła do Niemiec, by poddać się dalszym badaniom.-

Karolina Woźniacka tańczy, gra i się modli

 

Czy Woźniacki w końcu zostanie pokonana przez Radwańską? Relacja od 11:00 na Sport.pl

Więcej o: