ATP Masters. Paint(tennis)ball

Z połączenia paintballa i squasha powstali Federer, Nadal czy Djoković - chłopaki jak malowani. Do tego warci nawet setki tysięcy złotych, bo już do takich kwot dochodzą ceny obrazów uczestników turnieju ATP Masters w Londynie. Tworzone przez samych tenisistów niecodzienną techniką. ZOBACZ WIDEO

La Galleria Pall Mall w Londynie gości niecodzienną wystawę. Tak jak malowanie obrazów nie jest chlebem powszednim dla najlepszych tenisistów świata. Aby więc swobodniej czuli się w twórczej pracy, pędzel w dłoniach zastąpiły dobrze znane im tenisowe rakiety. Zobacz jak tworzyli własne portrety, które spod strzału kolorowych piłek trafiły pod młotek. Unikatowe dzieła do końca trwania londyńskiego turnieju będą zlicytowane na cele charytatywne. I już wiadomo, że za grube pieniądze.

Najwyżej stoi jak na razie obraz Rafela Nadala, wart 26 tys. dol. (niemal 78 tys. zł.). Na wzór rankingu ATP tuż za nim jest Szwajcar Roger Federer, za którego portret zaoferowano zaledwie 300 dolarów mniej. Znacznie mniej fani są gotowi zapłacić za obrazy pozostałych uczestników Masters. Działo ulubieńca gospodarzy - Murray'a warte jest 6,850 $, Roddicka - 6,100 $, Djokovića 4,150 $, Berdycha 2,950 $.

 

Zakończono już aukcję obrazów Robina Soderlinga i Davida Ferrera. Ten pierwszy wart był 5,100 $, drugi - 3,350 $.

Federer pierwszym półfinalistą ?

Więcej o: