WTA Finals. Radwańska wygrała finał! Największy sukces w karierze Polki

Agnieszka Radwańska pokonała Petrę Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3 w finale turnieju masters w Singapurze. To największy sukces polskiej tenisistki w karierze. WTA Finals w hierarchii turniejów znajduje się tuż za czterema turniejami Wielkiego Szlema.

Do połowy drugiego seta finał był popisem Radwańskiej i popisem nieudolności Kvitovej. Czeszka myliła się na potęgę, dlatego przegrywała 2:6 i 1:3. Ale mimo urazu prawego uda dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu (z 2011 i 2014 roku) i nieoficjalna mistrzyni świata z 2011 roku nie poddała się i dwukrotnie przełamując Polkę wygrała drugą partię 6:4. W trzeciej, decydującej, Kvitova prowadziła 2:0, ale wtedy na najwyższy, prezentowany już we wcześniejszych meczach w Singapurze poziom, weszła Radwańska.

- Bardzo ważny był serwis. W najważniejszych momentach robiłam to, co należało. W sumie nieważne jak, ważne, że wygrałam - podsumowała zapłakana Radwańska.

26-letnia Polka również grała z urazem prawego uda. Obandażowana noga nie przeszkodziła jej ani w półfinałowej wojnie z Garbine Muguruzą, ani w finale. W końcówce sezonu krakowianka pokazała, że nadal jest jedną z największych gwiazd światowego tenisa. W sierpniu była dopiero 15. w rankingu WTA, co było jej najgorszą pozycją od 2008 roku. We wrześniu wygrała turniej w Tokio, a tydzień przed mastersem była najlepsza w Tiencinie. W Signapurze grała jako szósta zawodniczka światowego zestawienia, w najnowszym notowaniu awansuje na piątą pozycję. W mastersie Polka pokonała trzy zawodniczki z Top 5 - Simonę Halep, Muguruzę i Kvitovą - a wcześniej w sezonie miała z najwyżej sklasyfikowanymi rywalkami bilans 0:6.

Poza chwałą i punktami do rankingu za największy triumf w karierze Radwańska dostanie też największe honorarium. W Singapurze Polka zarobiła dwa miliony dolarów. Dotąd najwyższą premię zgarnęła i jednocześnie osiągnęła największy sukces trzy lata temu w Wimbledonie. Dotarła tam do finału, który przegrała z Sereną Williams. Przeliczając na dolary za tamten występ dostała prawie 900 tysięcy.

Radwańska seksowna i roześmiana podczas WTA Finals [ZDJĘCIA]

Czy Agnieszka Radwańska wygra kiedyś turniej wielkoszlemowy?
Więcej o: