WTA Finals. Radwańska imponuje w końcówce sezonu

W maju po raz pierwszy od 2011 roku wypadła z czołowej ?dziesiątki? rankingu WTA, w sierpniu była w nim notowana najniżej od 2008 roku, gdy jako 19-latka dołączyła do czołówki. W niedzielę pierwszy raz w karierze zagra w finale turnieju masters. Trudny sezon może skończyć z życiowym sukcesem. Finał Polki z Petrą Kvitovą o godz. 11.30. Relacja na żywo w Sport.pl

Zwycięstwo nad Kvitovą poza największym sukcesem w karierze da Radwańskiej awans na piąte miejsce w rankingu. Dla kogoś, kto był w nim już na drugiej pozycji nie ma to większego znaczenia. Ale pozycja Radwańskiej jest dowodem na jej wyjście z kryzysu. W maju w Madrycie, po porażce w trzeciej rundzie z Karoliną Woźniacką, 26-letnia krakowianka spadła z miejsca dziewiątego na 13. Wtedy miała bardzo słaby jak na nią bilans 15 zwycięstw i 12 porażek w 27 meczach rozegranych od początku sezonu.

Z Top 10 Radwańska wypadła nie na chwilę, tylko aż na siedem tygodni. Na swoje miejsce wróciła w połowie lipca, po dotarciu do półfinału Wimbledonu awansowała na siódme miejsce. Ale w sierpniu znów spadła. I to nisko. 15. miejsce, które zajmowała dwa miesiące temu, było jej najniższą pozycją w światowym zestawieniu od 2008 roku.

Radwańska dopiero co przeżywała największy kryzys odkąd jako 19-latka dołączyła do elity.

Wychodzić z dołka Polka zaczęła we wrześniu. Po wygraniu turnieju w Tokio - pierwszej zwycięskiej dla siebie imprezy od ponad roku - awansowała na siódmą lokatę. Tydzień przed masteresem wygrała jeszcze turniej w Tiencinie, a w niedzielę stanie przed szansą na trzeci triumf w sezonie i 17. w karierze. Najbardziej wartościowy, bo w hierarchii masters znajduje się zaraz za turniejami wielkoszlemowymi.

Odrobienie pozycji - dwa miesiące temu Polka była 15., sezon może skończyć na piątym miejscu w rankingu - i zbudowanie dobrego bilansu (49 zwycięstw i 23 porażki w sezonie) to już wynik, w który trudno było uwierzyć, kiedy Radwańska rezygnowała ze współpracy z Martiną Navratilovą. A to, co najważniejsze Polka może dopiero wygrać.

Radwańska seksowna i roześmiana podczas WTA Finals [ZDJĘCIA]

Czy Agnieszka Radwańska wygra WTA Finals 2015?
Więcej o: