WTA Finals. Ivanović pokonała Bouchard

Ana Ivanović pokonała Eugenie Bouchard w swoim drugim meczu w Grupie Czerwonej podczas WTA Finals. Serbka oddała Kanadyjce tylko cztery gemy.

26-letnia Ivanović (WTA 7) była faworytką starcia z sześć lat młodszą Kanadyjką (WTA 5). Co prawda przegrała z nią oba poprzednie spotkania, ale ostatnio była w znacznie lepszej formie.

Potwierdziła to w środowym meczu. Znacznie lepiej serwowała i radziła sobie w wymianach. W pierwszym secie wygrała dwa gemy przy serwisie Bouchard i w 35 minut wygrała seta 6:1.

Druga partia była znacznie bardziej zacięta. Trzy ostatnie gemy toczyły się na przewagi, ale w każdym wojnę nerwów lepiej wytrzymywała Serbka.

Ivanović po wygranej zajmuje drugie miejsce w grupie i w ostatnim meczu zmierzy się z Simoną Halep. Szansę na wyjście z grupy ma też Serena Williams, która zagra w czwartek z Bouchard.