Masters w Stambule. Polskie media: Piękny spektakl Radwańskiej

PRZEGLĄD PRASY: Agnieszka Radwańska przegrała z Karoliną Woźniacką 7:5 2:6 4:6 w pierwszym meczu turnieju Masters. Polskie media są zgodne: postawa obu zawodniczek godna jest uznania.

"Gazeta Wyborcza" : Radwańska przegrała z Woźniacką po walce

"Pod koniec pierwszego seta duńscy dziennikarze zamachali do nas i z uznaniem kiwali głowami. - Agnieszka gra świetnie. Karolina is out - krzyknął jeden z nich. Silniejsza, większa i wytrzymalsza Dunka zawsze potrafiła przebiec jedną szerokość kortu więcej" - relacjonował ze Stambułu Jakub Ciastoń.

"Przegląd Sportowy" : Piękny spektakl

"Polka zaczęła występ w Stambule od świetnej gry i minimalnej porażki z Karoliną Woźniacką. Dziewczyny zawzięcie okładały się potężnymi bekhendami i wykorzystywały całą geometrię kortu. Piłka często przelatywała nad siatką dwadzieścia razy lub więcej."

"Rzeczpospolita" : Przyjaciółki zagrały na poważnie

Zwycięstwo umykało Polce na raty. Oddaliło się, gdy trzeba było na początku drugiego seta zmieniać opatrunek na prawym barku i gdy Radwańska poddawała się naciskowi rywalki w przedłużających się wymianach. Grały ponad 2,5 godziny, nie oszczędzały się ani minuty."

"SuperExpress" : Przegrała mecz o 350 tysięcy

"Ależ to była walka! Agnieszka Radwańska i Karolina Woźniacka stworzyły zapierające dech w piersiach widowisko w meczu fazy grupowej turnieju Masters. Isia wygrała pierwszego w karierze seta z urzędującą liderką światowego rankingu, a do wygrania drugiego i całego meczu zabrakło tylko kilku piłek."

"Fakt" : Woźniacka za silna dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przez 2 godziny i 39 minut toczyła zażartą walkę z najlepszą tenisistką świata. Niestety w pierwszym meczu Masters w Stambule Polka przegrała. W starciu z Woźniacką, Dunką polskiego pochodzenia, Radwańska walczyła dzielnie.

Radwańska przegrała, bo przyjęła wyniszczające warunki gry Wozniacki

Więcej o: