Wiadomo, ile pieniędzy stracił Novak Djoković po dyskwalifikacji z US Open. Dostał trzy kary

Novak Djoković słono zapłacił za dyskwalifikację z US Open po trafieniu piłką sędzi liniowej. Po incydencie z meczu przeciwko Hiszpanowi Pablo Carrenie-Buscie na Serba nałożone łącznie trzy kary.

Dokładnie 267,5 tys. dolarów stracił Novak Djoković za wykluczenie z turnieju przez incydent z ostatniego meczu US Open. Stracona przez tenisistę kwota składa się ze straconej nagrody z gry w czwartej rundzie, która wyniosła 250 tys. dolarów, dziesięciu tysięcy dolarów kary nałożonej za uderzenie sędzi oraz 7,5 tysiąca za niestawienie się na pomeczowej konferencji prasowej. 

Zobacz wideo Djoković zdyskwalifikowany z US Open. "Słuszna decyzja, ale Serb miał pecha"

Novak Djoković ukarany przez władze US Open. Gigantyczna kara tenisisty w Wielkim Szlemie

Novak Djoković nie trafił w sędzię celowo, ale mimo to musiał zostać wykluczony z US Open w 4. rundzie turnieju. Przy stanie 5:5 w pierwszym secie Serb serwował i przegrał dwie pierwsze akcje. Po skierowaniu piłki w stronę sędzi, kobieta upadła na ziemię i miała problemy z oddychaniem. 

Dotychczas Serb zarobił na turniejach Wielkiego Szlema ponad 140 mln dolarów. Novak Djoković jest jednym z bardziej utytułowanych tenisistów, a w historii rozgrywek triumfował 17 razy, a trzy razy zdobywał US Open. Po wykluczeniu 33-latka do następnego etapu awansował Hiszpan, Pablo Carreno-Busta. 

Więcej o: