US Open. Janowicza z Lajoviciem do trzech razy sztuka

Jerzy Janowicz po raz trzeci w karierze zmierzy się w środę z Serbem Dusanem Lajoviciem. Polak w 2010 roku przegrał, a na początku lipca poddał mecz w Bastad z powodu urazu. Relacja na żywo po 19 w Sport.pl.

Janowicz przyjechał do Nowego Jorku podbudowany turniejem w Winston Salem, gdzie wygrał pięć meczów z rzędu i przegrał dopiero w finale.

Teraz zmierzy się w I rundzie z Lajoviciem. Pierwszy mecz między nimi miał miejsce w Turcji w 2010 roku, podczas turnieju z cyklu ITF Futures z pulą nagród 10 tys. dolarów w Antalyi. W pierwszej rundzie Serb wygrał 6:2, 6:2, choć dziś pewnie żaden z tenisistów tego meczu nie pamięta.

Do drugiego spotkania obu zawodników doszło w lipcu w szwedzkim Bastad. Janowicz poddał mecz przy stanie 2:6, 1:1 z powodu kontuzji stopy. Teraz jest już zdrowy i niezłej formie. Jeśli zdołał odpocząć po grze w Winston Salem, nie powinien mieć problemów z pokonaniem Lajovicia, który nie grał od miesiąca, a ostatni mecz zagrał na mączce w chorwackim Umag.

Tego zdania są też bukmacherzy. Stawiając złotówkę na wygraną Polaka, otrzymamy 1,28 - 1,33, podczas gdy za wygraną Serba 3,20 - 3,50.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Kto wygra mecz?
Więcej o: