US Open. Radwańska już w II rundzie, zmiotła Fichman z kortu

Agnieszka Radwańska potrzebowała zaledwie 49 minut, by wyeliminować w I rundzie US Open Kanadyjkę Sharon Fichman. Polka wygrała 6:1, 6:0 i jest już w II rundzie.

Tak relacjonowaliśmy mecz I rundy gem po gemie

Fichman zaczęła agresywnie i już w pierwszym gemie przełamała Radwańską. Później nie miała już nic do powiedzenia na korcie. Grała mocno, ale niedokładnie. Polka robiła z nią co chciała. Grała jej w narożniki kortu, uniemożliwiając dobiegnięcie do piłki bądź tylko przebijała i czekała na błąd rywalki.

To był bardzo jednostronny pojedynek, o czym świadczy nie tylko końcowy wynik, ale też inne statystyki. Radwańska wygrywała 76 procent wymian po swoim pierwszym podaniu i 79 procent po drugim, podczas gdy rywalka miała te statystki na poziomie 16 i 31 procent. 23-letnia Kanadyjka wygrała w całym meczu tylko 15 punktów, przy 52 Radwańskiej, przy czym w drugim secie było 3:24.

Radwańska jako pierwsza wygrała mecz w tegorocznym US Open. Wcześniej z kortu zeszli tylko Argentyńczyk Leonardo Mayer i Hiszpan Albert Montanes, gdyż ten drugi poddał mecz w drugim secie przegrywając 2:6, 0:3.

W drugiej rundzie Radwańska zagra z Chinką Shuai Peng (WTA 39), która pokonała swoją rodaczkę Jie Zheng (WTA 57) 6:3, 6:3.

We wtorek w pierwszej rundzie zagrają pozostali Polacy: Paula Kania (WTA 159) z Chinką Qiang Wang (WTA 139), Katarzyna Piter (WTA 111) z Serbką Aleksandrą Krunć (WTA 145) a Jerzy Janowicz (ATP 43) z Serbem Dusanem Lajoviciem (ATP 61).