US Open. Radwańska o Nowym Jorku: Kiedyś spotkałam tu Gwen Stefani

Zakupy w Abercrombie & Fitch lub Victoria's Secret, spacer Piątą Aleją z kawą w ręku albo jogging w Central Parku. Organizatorzy US Open przepytali Agnieszkę Radwańską, co robi w Nowym Jorku, kiedy nie gra w tenisa. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu II rundy z Hiszpanką Marią-Teresą Torro-Flor w środę o 17.00 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Wyniki US Open: I runda mężczyzn ? I runda kobiet ?

Oficjalna strona turnieju ma stały cykl wywiadów, w którym przepytuje tenisowe gwiazdy z atrakcji Nowego Jorku. Jako jedna z pierwszych została wybrana Agnieszka Radwańska, rozstawiona w tym roku z numerem trzecim.

- Lubię spacer Piątą Aleją z kawą w ręku. Blisko jest Central Park. Tam miasto jest fajne o każdej porze dnia. Nowy Jork jest zawsze tłoczny, zawsze coś się dzieje. Ma zdecydowanie inny rytm niż inne miasta - stwierdziła Polka.

Jako swoją przewodniczkę po mieście Radwańska wybrała Karolinę Woźniacką, a na wycieczkę metrem wzięłaby Angelique Kerber. Zaznaczyła, że metrem w Nowym Jorku nie jeździ, bo organizatorzy zapewniają jej samochód.

Radwańska znana jest ze słabości do zakupów. - Bardzo lubię Abercrombie & Fitch, bo tego sklepu nie mamy w Europie. Bywam też w Victoria's Secret, można mnie tam spotkać - obiecała.

Polka została też zapytana o anegdotkę związaną z miastem oraz czy zdarzyło jej się spotkać kogoś znanego. Opowiedziała, jak kiedyś w drodze do spożywczego trafiła na uliczny pokaz mody i nieznane osoby proponowały jej zrobienie makijażu. Z kolei innym razem w salonie manicure natknęła się na piosenkarkę Gwen Stefani. - Naprawdę. Siedziałyśmy na fotelach obok siebie, ale nie rozmawiałyśmy - opowiadała Radwańska.

Ostatnia część rozmowy dotyczyła jedzenia. - Mam kilka ulubionych restauracji w pobliżu hotelu. W ciągu kilku ostatnich lat poznałam miejsca, które lubię, jedno z kuchnią chińską, jedno z włoską i francuską restaurację - wymieniła Radwańska. A deser już w pokoju hotelowym. - Może tiramisu, bo mają je w prawie każdym hotelu - zakończyła.

II runda z Hiszpanką

W drugiej rundzie US Open rywalką Radwańskiej będzie Maria-Teresa Torro-Flor, 103. na świecie. Hiszpanka w pierwszym meczu pokonała Nowozelandkę Marinę Eraković 6:0, 6:4. Będzie to pierwsze spotkanie obu zawodniczek.

- Nie znam jej, myślałam, że znam wszystkie Hiszpanki, ale o tej nigdy nie słyszałam. Może znam ją z widzenia, ale nie kojarzę po nazwisku, musiałabym zobaczyć, jak wygląda. Do meczu jest trochę czasu, zdążę się zorientować, co i jak - obiecywała Radwańska po meczu I rundy.

Mecz II rundy zostanie rozegrany w środę o 17.00. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: