US Open. Byłą walka i emocje, ale Matkowski i Peschke przegrali finał miksta

Polsko-czeska para wygrała pierwszego seta, miała piłkę meczową, ale z Brazylijczykiem i Rosjanką przegrała wojnę nerwów, a Polacy wciąż pozostają bez triumfu w wielkim szlemie od 1978 roku.

Marcin Matkowski i Kveta Peschke przegrali w finale miksta US Open z Bruno Soaresem i Jekateriną Makarową. Było bardzo, bardzo blisko, zadecydował super tie-break i silniejsze nerwy rywali poslko-czeskiej pary. Matkowski i Peschke - nie bez problemów - wygrali pierwszego seta 7:5 po zaciętym tie-breaku.

W drugim dostali straszne lanie, Matkowski nie bronił własnych podań, wygrał tylko jeden gem serwisowy, rywale zaś grali jak natchnieni. W super tie-breaku znów toczyła się zaciętą walka, Matkowski i Peschke rozbudzili nadzieje na triumf wracając od stanu 4:8 do 8:8, mieli nawet piłkę meczową, ale to ich rywale - Jekatarina Makarowa i Bruno Soares cieszyli się z wielkoszlemowego triumfu wygrywając 12:10.

Ostatnim Polakiem, który triumfował w wielkim szlemie pozostaje więc wciąż Wojciech Fibak - zwycięzca Australian Open w deblu z 1978 roku.