Tenis. Rafael Nadal nie zagra w US Open

Rafael Nadal z powodu problemów z kolanem zrezygnował z występu na US Open. Z tego samego powodu zrezygnował z występu na IO 2012 w Londynie. Wielkoszlemowy turniej rozpocznie się 27 sierpnia.

- Rafa poinformował nas, że w tym roku nie będzie w stanie zagrać na US Open. Mamy nadzieję zobaczyć go na korcie jak najszybciej i oczekujemy niecierpliwie jego powrotu do Nowego Jorku w przyszłym roku - podała informacją oficjalna strona turnieju.

- Jest mi niezwykle przykro ogłosić, że wciąż nie jestem gotów do gry i muszę zrezygnować z występu na US Open. Przepraszam, bo kibice w Nowym Jorku byli zawsze dla mnie oparciem, muszę jednak kontynuować rehabilitację i treningi, żeby wrócić na kort w dobrej dyspozycji - brzmiało oficjalne oświadczenie Nadala przesłane do organizatorów turnieju. - Będę za Wami tęsknił - dodał, zwracając się bezpośrednio do kibiców.

Hiszpan, triumfator US Open z 2010 roku wcześniej wycofał się z występu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, za co krytykowały go krajowe media. Tytuł mistrza olimpijskiego zdobyty w Pekinie, odebrał mu reprezentant gospodarzy Andy Murray. Nadal nie wystąpił także na turnieju ATP Tour w Toronto i zrezygnował z Cinicinnati.

Rekordowa pula nagród na US Open ?

Więcej o: