US Open. Djoković pokonał Federera

Novak Djoković po dramatycznym meczu pokonał w półfinale US Open Rogera Federera w pięciu setach 6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5. Serb w finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Andy Murray - Rafael Nadal.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Mecz lepiej rozpoczął się dla Szwajcara. Pierwszy, bardzo zacięty set, w którym nie było żadnego przełamania, zakończył się zwycięstwem Federera. Pokonał on Djokovicia w tie-breaku 9:7. Drugi set był już mniej wyrównany. Na początku obaj tenisiści przełamali się nawzajem i było 2:2. Chwilę później Szwajcar znowu przełamał Serba i utrzymał prowadzenie do końca seta.

Po tych dwóch setach ostro do walki wziął się lider rankingu ATP. Pewnie wygrał dwa kolejne sety (6:3, 6:2) i o awansie do finału musiał decydować V set.

Ostatni, decydujący set był bardzo emocjonujący. Federer przełamał Djokovicia przy stanie 4:3 i tylko jeden gem dzielił go od zwycięstwa. Miał w nim nawet dwie piłki meczowe, ale żadnej nie wykorzystał. Serb zdołał się odłamać, potem wygrał swój gem serwisowy i w kolejnym gemie to on przełamał rywala. Ostatni gem to już była dla Djokovicia formalność.

W finale Novak Djoković spotka się ze zwycięzcą drugiego pojedynku półfinałowego Andy Murray - Rafael Nadal.

Novak Djoković (1) - Roger Federer (3) 3:2 (6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5)

US Open. Fyrstenberg i Matkowski przejdą do historii bez względu na wynik finału!