US Open. Jest pierwsza sensacja

Rozstawiona z piątką, mistrzyni Wimbledonu Czeszka Petra Kvitova odpadła w pierwszej rundzie wielkszlamowego US Open. Na twardych kortach Flushing Meadows uległa Rumunce Aleksandrze Dulgheru 6:7 (3), 3:6.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Szósta rakieta świata w starciu z 49. tenisistką rankingu była zdecydowaną faworytką. W poprzednich turniejach wielkoszlemowych spisywała się bardzo dobrze. We French Open odpadła w czwartej rundzie z późniejszą zwyciężczynią turnieju - Na Li. Na trawiastych kortach Wimbledonu była najlepsza, zostając pierwszą triumfatorką imprezy urodzoną po 1990 r.

Porażka już w pierwszej rundzie oznacza dla młodej Czeszki najgorszy występ w US Open od 2008 r. W 2009 doszła do czwartej rundy, rok temu - do trzeciej.

Dulgheru w kolejnej fazie zmierzy się ze swoją rodaczką Monicą Niculsecu. Rumunka pokonała 6:3 6:3 Austriaczkę Patricię Mayr-Achleitner.

Bratobójczy pojedynek czeka w pierwszej rundzie także polskie tenisistki. W nocy z poniedziałku na wtorek zmierzą się ze sobą siostry Urszula i Agnieszka Radwańskie.

Ciężka przeprawa Szarapowej

W powietrzu nad Flushing Meadows wisi kolejna sensacja. W pierwszej rundzie na niespodziewanie duży opór natrafiła Maria Szarapowa. Rosjanka mierzy się z brytyjską tenisistką Heather Watson. 19-latka w swoim debiucie w US Open prowadzi z rozstawioną z trójką Szarapową 1:0. Pierwszego seta wygrała 6:3. W kolejnym mistrzyni amerykańskiego turnieju z 2006 r. wzięła się mocno do pracy. Przełamała podanie Watson i prowadziła 3:1. Młoda Brytyjka odrobiła jednak stratę i wyrównała na 4:4. Końcówka seta należała jednak do utytułowanej Rosjanki, która wygrała 7:5.

W trzecim secie faworytka nie dała sobie wyrwać zwycięstwa, popełniała o wiele mniej błędów niż w pierwszej partii i wygrała 6:3.

"Tata wszystkiego mnie nauczył" - mówi Agnieszka Radwańska  ?