Tenis. Jak wygrać przegrany punkt? Dziesięć niesamowitych sposobów [wideo]

Tenis to dyscyplina sportu, w której łatwo się przeliczyć. Czasem zawodnikowi wydaje się, że punkt ma w kieszeni, a w ułamku sekundy, jakimś nieprawdopodobnym błyskiem geniuszy, czy szczęścia to rywal go zdobywa. Oto swoisty ranking dziesięciu różnych sposobów, by wygrać, to co wydawałoby się już przegrane.

10. Tim Henman stanął jak wryty


Roger Federer nie miał szans dobrze odebrać zagranej w niego piłki. Zrobił więc coś zupełnie nieoczekiwanego. Tim Henman był tak zaskoczony, że nie wiedział jak odbić piłkę. Szwajcar wygrał punkt.

9. Dick Norman zagrywa ?na ślepo?


Nicolas Mahut już myślał, że punkt ma w kieszeni, gdy piłka minęła Dicka Normana. Tymczasem leworęczny Belg go zaskoczył.

8. Dominik Hrbaty oszukał samego Federera


Piłka mija Dominika Hrbatego i już wydaje się, że Roger Federer może cieszyć się z punktu. Tymczasem Słowak w niewiarygodny sposób zagrywa wzdłuż linii i oszukał mistrza. Sam Szwajcar bił brawo.

7. Agassiego strzał zza ucha


US Open 1995. Wydawałoby się, że Andre Agassi jest bezradny. Alex Corretja zagrał fantastycznie, ?strzał zza ucha? dał jednak punkt Amerykaninowi.

6. Piłka obok słupka. Tak też można!


Wydawało się, że odbita od siatki piłka pozostawiła Robina Soederlinga bez szans na skuteczne odbicie, zwłaszcza, że jej kozioł był bardzo niski. Tymczasem Szwed znalazł jeszcze sposób, by wyrwać punkt rywalom. Genialnie prosty.

5. Pomóc może też słupek


Czasem mówi się, że w piłce nożnej jednej, czy drugiej drużynie pomógł słupek, ale w tenisie? Jak widać na filmie, to też możliwe. Słupek może pomóc.

4. Andy Roddick w szoku


Andy Roddick po tym wydarzeniu musiał sobie uświadomić, że koncentrację w sporcie trzeba utrzymać do ostatniej chwili. Nicolas Mahut skorzystał z prezentu, choć sam też musiał wykazać się błyskiem geniuszu.

3. Genialna Mary Pierce


Mary Pierce była w tej wymianie cały czas w defensywie. Zrobiła jednak coś genialnego, aby odwrócić sytuację. Zadziałało.

2. Boris Becker jak piłkarska kadra Niemiec


Boris Becker jak reprezentacja Niemiec w piłkę nożną. W beznadziejnej sytuacji malutki uśmiech losu wykorzystał na swoją korzyść.

1. Jimmy Connors i latająca rakieta

Jimmy Connors, wielka gwiazda tenisa przełomu lat 70. i 80., wygrał ten punkt niezgodnie z przepisami. Rakieta musi bowiem być w ręku zawodnika, ale pomysł i wykonanie genialne.