10 najlepiej zarabiających sportsmenek 2015 roku. Jest Agnieszka Radwańska!

Magazyn Forbes opublikował listę 10 najlepiej zarabiających sportsmenek świata w 2015 roku (zarobki obejmują również kontrakty reklamowe). Na liście znalazła się Polka Agnieszka Radwańska!
Eugenie Bouchard Eugenie Bouchard MIKE SEGAR / REUTERS / REUTERS

10. Eugenie Bouchard 6,2 mln dolarów

Kanadyjska tenisistka miała dużo lepszy 2014 rok, gdy dotarła do półfinałów Australian Open, Rolanda Garrosa i finału Wimbledonu. W 2015 największym sukcesem był ćwierćfinał Australian Open, ale i tak zdołała zarobić 6,2 mln dolarów, również dzięki kontraktom reklamowym, głównie z Rolexem.

Wiktoria Azarenka Wiktoria Azarenka GEOFF BURKE

9. Wiktoria Azarenka - 6,6 mln dolarów

2015 nie był jej najlepszym rokiem w karierze, ale zarobić trochę się udało. Wystarczyło do tego m.in. ćwierćfinały Wimbledonu i US Open i finał turnieju w Doha, a także bycie ambasadorką Citizena i amerykańskiego ubezpieczyciela Esurance.

8. Ana Ivanović - 7 mln dolarów

Na korcie zarabia coraz mniej (chociaż w 2015 roku była w półfinale Rolanda Garrosa i awansowała do finału turnieju w Brisbane). Lepiej jest poza kortem. Współpracuje m.in. z Dubai Duty Free.

Garbine Muguruza i jej upragniony puchar Garbine Muguruza i jej upragniony puchar POOL/REUTERS

7. Garbine Muguruza - 7,6 mln dolarów

Za 2016 roku Muguruza może być jeszcze wyżej. Wszak wygrała Rolanda Garrosa. A jak było w zeszłym roku? W singlu ćwierćfinał Rolanda Garrosa i finał Wimbledonu, a w deblu wygrane turnieje w Tokio i Birmingham, a także finały w Dubaju, Madrycie i Singapurze.

Caroline Wozniacki Caroline Wozniacki RICK RYCROFT/AP

6. Karolina Woźniacka - 8 mln dolarów

Na korcie jest coraz gorzej (ale wygrała chociażby w Kuala Lumpur), ale rekompensuje to m.in. kontraktem z Adidasem.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska BENOIT TESSIER/REUTERS

5. Agnieszka Radwańska - 10,2 mln dolarów

Na korcie w zeszłym roku zarobiła 5,2 mln dolarów. Reszta to pieniądze m.in. z Lotto, Babolat, Lexusa, Rado czy Amiki.

4. Danica Patrick - 13,9 mln dolarów

W końcu ktoś z poza świata tenisowego. Danica Patrick to amerykanka biorąca udział w wyścigach m.in. Indy Car. W Stanach jest bardzo znana, a Bernie Ecclestone miał nawet w planach ściągnięcie jej do Formuły 1.

Ronda Rousey Ronda Rousey NICK UT/AP

3. Ronda Rousey - 14 mln dolarów

Zawodniczka MMA, gdzie w UFC zarobiła aż 10 mln dolarów. Na resztę złożyły się m.in. pieniądze z Bud Lighta, Buffalo Jeans i Monster Energy.

Maria Szarapowa Maria Szarapowa DAVID GRAY/REUTERS

2. Maria Szarapowa - 21,9 mln dolarów

OD 2005 roku nieprzerwanie była na pierwszym miejscu. W przyszłym roku pewnie w ogóle wypadnie z "10". Właśnie została zdyskwalifikowana na 2 lata za zażywanie Meldonium. Na czym zarabia. Głównie poza kortem.

Serena Williams Serena Williams GONZALO FUENTES/REUTERS

1. Serena Williams - 28,9 mln dolarów.

Potęga marketingowa i sportowa. Wygrała Australian Open, Rolanda Garrosa, Wimbledon, a w US Open odpadła w półfinale. W USA w rozpoznawalności i pozytywnym postrzeganiu ustępuje tylko LeBronowi Jamesowi.

Więcej o: