Agnieszka Radwańska na liście najlepiej zarabiających sportsmenek 2015 roku

Magazyn "Forbes" opublikował swoją doroczną listę najlepiej zarabiających sportsmenek. W czołowej dziesiątce znalazła się Agnieszka Radwańska. Aż siedem z dziesięciu zawodniczek na liście gra w tenisa.
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska ALIK KEPLICZ/AP

10. Agnieszka Radwańska

Radwańska w zestawieniu zajmuje 10. miejsce. Polka w 2015 roku zarobiła w sumie 6 milionów dolarów, z czego 2 mln to wygrane w turniejach, a 4 mln pochodzi z umów sponsoringowych. Polka reklamuje firmy Lotto (stroje), Babolat (rakiety), Lexus (samochody) oraz Workday (usługi finansowe i HR).

9. Stacy Lewis

Niespełna 31-letnia Stacy Lewis to jedyna reprezentantka golfa w czołowej dziesiątce. W zeszłym roku zarobiła 6,4 mln dolarów, z czego 2,4 mln to zarobki z gry w golfa, choć w 2015 roku nie wygrała ani jednego turnieju.

Gwiazdą wieczoru była niepokonana Ronda Rousey. Amerykanka zmiotła z ringu kolejną rywalkę. Tym razem potrzebowała zaledwie 30 sekund na znokautowanie Bethy Correira. Gwiazdą wieczoru była niepokonana Ronda Rousey. Amerykanka zmiotła z ringu kolejną rywalkę. Tym razem potrzebowała zaledwie 30 sekund na znokautowanie Bethy Correira. RICARDO MORAES/REUTERS

8. Ronda Rousey

Zawodniczka MMA zarobiła w 2015 roku 6,5 mln dolarów. 3,5 mln pochodziło z kontraktów reklamowych, a 3 miliony zarobiła nie tylko na ringu, ale także występując w filmach (aż trzech) i publikując swoją biografię.

Simona Halep Simona Halep KIRSTY WIGGLESWORTH/AP

7. Simona Halep

Dla rumuńskiej tenisistki 2015 rok był niesamowity. Simona Halep zarobiła 6,8 miliona dolarów, z czego 5,3 mln dol. to zarobki na korcie dzięki m.in. grze w finale Roland Garros i awansowi na drugie miejsce w rankingu WTA. Na kontraktach reklamowych Halep zarobiła 1,5 mln dol.

Petra Kvitova Petra Kvitova EDGAR SU/REUTERS

6. Petra Kvitova

Petra Kvitova w 2015 roku zarobiła 7,7 miliona dolarów. Wygrała trzy turnieje z cyklu WTA, grała też w finale WTA Finals, w którym przegrała z Agnieszką Radwańską. Na korcie zarobiła 5,9 mln dolarów, reszta pochodzi z kontraktów reklamowych.

5. Ana Ivanović

Serbska tenisistka w 2015 roku zarobiła 8,3 miliona dolarów. Ivanović większość zarobków osiąga z kontraktów reklamowych - jej głównym sponsorem jest Adidas, a także Dubai Duty Free i Shiseido. Z premii turniejowych na konto Serbki wpłynęło 1,8 mln dolarów.

Danicka Patrick przed treningami i kwalifikacjami Daytona 500 Danicka Patrick przed treningami i kwalifikacjami Daytona 500 Fot. BRIAN BLANCO REUTERS

4. Danica Patrick

Danica Patrick jest kierowcą wyścigowym. Choć nie osiąga oszałamiających rezultatów, to na brak sponsorów narzekać nie może. W 2015 roku zarobiła w sumie 13,9 miliona dolarów. 7,9 miliona to premie z wyścigów i kontrakt z zespołem w NASCAR, 6 milionów to umowy reklamowe.

3. Caroline Wozniacki

Dunka o polskich korzeniach od lat jest w czołówce najlepiej zarabiających sportsmenek. W 2015 roku na jej konto wpłynęło 14,6 miliona dolarów, z czego "tylko" 3,6 mln zarobiła na korcie. Aż 11 mln to dochód z umów sponsoringowych.

Serena Williams wystąpiła ostatnio w reklamie samochodu Serena Williams wystąpiła ostatnio w reklamie samochodu AP

2. Serena Williams

Najlepsza tenisistka świata nie jest najlepszą zarabiającą sportsmenką. W 2015 roku na jej konto wpłynęło aż 24,6 mln dolarów, z czego 11,6 to premie turniejowe, a 13 mln to umowy ze sponsorami. W karierze z nagród turniejowych na jej konto wpłynęło aż 73 mln dolarów (najwięcej w historii).

29 kwietnia Rosjanka wróci na korty po 15 miesiącach dyskwalifikacji (skróconej z pierwotnej kary dwóch lat). Na razie pisze na Instagramie 'Czasami trzeba upaść, aby wiedzieć, gdzie się stoi'. Z serii zdjęć nie widać, aby ostatni rok był gehenną. 29 kwietnia Rosjanka wróci na korty po 15 miesiącach dyskwalifikacji (skróconej z pierwotnej kary dwóch lat). Na razie pisze na Instagramie 'Czasami trzeba upaść, aby wiedzieć, gdzie się stoi'. Z serii zdjęć nie widać, aby ostatni rok był gehenną. Fot. NEIL HALL Reuters

1. Maria Szarapowa

Rosjanka od lat nie ma sobie równych na liście najlepiej zarabiających sportsmenek. Powód? Nikt na kontraktach reklamowych nie zarabia tyle, co Maria Szarapowa. Z 29,7 mln dolarów, które wpłynęły na jej konto w 2015 roku, aż 23 mln to pieniądze z reklam. Na korcie zarobiła 6,7 mln dolarów.