Niesamowity gol, Szczęsny na smyczy i rozbita głowa Włoszczowskiej [SPORTOWY WEEKEND]

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
Bartosz Kurek Bartosz Kurek LEO CORREA/AP

Wydarzenie weekendu

Final Six Ligi Światowej. Polacy świetnie zaczęli turniej, ale w weekend wypadli słabiej. W piątkowym spotkaniu grupowym ulegli Serbom 2:3, potem w półfinale po zaciętym meczu przegrali z Francją 2:3, a w niedzielę w meczu o trzecie miejsce nie wygrali nawet seta z USA.

- Przyjechaliśmy do Rio de Janeiro po medal. Nie udało się. Mieliśmy fatalne przyjęcie, a to sprawiło, że bardzo trudno nam się grało. Nie wiem, dlaczego ten element teraz nie zafunkcjonował. Oczywiście, że jestem rozczarowany, ale w tej chwili to normalne - komentował trener Polaków Stephane Antiga.

Zdjęcie Lanki ADIDAS NITROCHARGE 2.0 FG B40333 Zdjęcie Lanki adidas Nitrocharge 3.0 FG B44254 Zdjęcie Turfy Nike Mercurial Victory IV TF 555615-380
Lanki ADIDAS NITROCHARGE 2.... Lanki adidas Nitrocharge 3.... Turfy Nike Mercurial Victor...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Maciej Janowski na podium w Łotwie Maciej Janowski na podium w Łotwie Fot. facebook.com/speedwaygp

Bohater weekendu

Maciej Janowski. 23-letni żużlowiec z Wrocławia wygrał po raz pierwszy w karierze zawody żużlowej GP. Po fazie zasadniczej z 12 punktami na koncie zajmował pierwsze miejsce i miał pierwszeństwo przy wyborze pola w biegach półfinałowych, jednak te się nie odbyły z powodu deszczu. Postanowiona zachować wyniki z fazy zasadniczej i tak Polak został zwycięzcą.

Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny Fot. Twitter

Zdjęcie weekendu

Petr Cech broni a Wojciech Szczęsny jest na smyczy? Takie komentarze pojawiły się pod tym zdjęciem na Twitterze. I faktycznie, w towarzyskim turnieju w Singapurze Polak zagrał tylko 45 minut, ale w finale cały mecz bronił Czech. Czy Polaka czeka cały sezon na ławce rezerwowych?

Jerzy Janowicz Jerzy Janowicz CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Antybohater(owie) weekendu

Jerzy Janowicz i Serhij Stachowski. Puchar Davisa impreza z długą tradycją i zawodników obowiązują pewne standardy. Janowicz i Stachowski niepotrzebnie dali się w weekend ponieść emocjom.

Najpierw w piątek po przegranym meczu Janowicz potraktował dziennikarzy jakby mu się naprzykrzali. Następnie w niedzielę po porażce z Janowiczem Stachowski nie podał Polakowi ręki a potem w ogóle nie chciał rozmawiać z polskimi dziennikarzami.

- Chcę, żeby moja córka miała godność i moralność - powiedział Stachowski, nawiązując do niedawno udzielonego wywiadu. - Kiedy jesteś w tym środowisku, profesjonalnych tenisistów, czasami tracisz te wartości. Mój błąd, że nie podałem mu dziś ręki. Bardzo tego żałuję. Nigdy nie powinienem zniżyć się do poziomu Janowicza, ale to zrobiłem. To jedyna rzecz, której żałuję.

Genzebe Dibaba Genzebe Dibaba CLAUDE PARIS/AP

Liczba weekendu

3:50.07 - czyli czas nowego rekordu świata na 1500 m kobiet. Ustanowiła go w piątek w Monaco Genzebe Dibaba. Etiopka poprawiła najlepszy wynik który od 1993 roku należał do Chinki Yunxia Qu i wynosił 3:50.46. To pierwszy rekord świata pobity w tym sezonie na otwartym stadionie.

Piękny gol Jonathana Calleriego Piękny gol Jonathana Calleriego Fot. Youtube

Wideo weekendu

W sobotę Boca Juniors pokonali 2:1 Quilmes. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Jonathan Calleri, uderzając piłkę w bardzo niecodzienny sposób.

Maja Włoszczowska Maja Włoszczowska Fot. facebook.com/mwloszczowska

Cytat weekendu

"A mówią, że to kolarstwo górskie jest niebezpieczne... Nie ma to jak dostać oknem w głowę w hotelowym pokoju. Wieczór w szpitalu. Na szczęście obyło się bez szycia i wstrząsu mózgu" - napisała Maja Włoszczowska na Facebooku. Nie przeszkodziło to jej w zdobyciu w niedzielę tytułu mistrzyni Polski w kolarstwie górskim.

Hmm... A mówią, że to kolarstwo górskie jest niebezpieczne... Nie ma to jak dostać oknem w głowę w hotelowym pokoju....

Posted by Maja Włoszczowska on 19 lipca 2015
Rafał Stec na Twitterze Rafał Stec na Twitterze Fot. Twitter

Tweet weekendu

Dwie pierwsze bramki dla Korony były... specyficzne. Można je obejrzeć na Ekstraklasa.tv.