Najciekawsze chwile Wimbledonu 2011. Magiczne i śmieszne [WIDEO]

Atak pszczół, błyskawice, kankan Kubota, żarty Djokovicia i wiele innych momentów utkwiło w pamięci kibiców po zakończonym Wimbledonie. Turniej obfitował w ciekawe chwile. Przypominamy je na materiale wideo.

Łukasz Kubot i jego kankan

Kapitalna akcja Kubota w meczu z Gaelem Monfilsem. A po niej znany już dobrze z kortów Wimbledonu kankan. Polak pokonał ósmego zawodnika rankingu 6:3 3:6 6:3 6:3 awansował do czwartej rundy Wimbledonu. Zagrał w niej z Feliciano Lopezem, którego mimo dwóch piłek meczowych nie udało mu się pokonać.

Wściekła Bartoli wyrzuca ojca z kortu

Rozstawiona z nr. 9 Marion Bartoli powiedziała, że przepędzenie rodziców z kortu pomogło jej w odwróceniu losów ekscytującego meczu z Flavią Pennettą w trzeciej rundzie Wimbledonu. Pobudliwa Francuzka, która w 2007 r. dotarła do finału Wimbledonu, natychmiast po przegraniu pierwszego seta 5:7 z furią wskazała matce i ojcu, będącym też jej trenerem, aby opuścili trybuny Kortu 14.

- Byłam zmęczona i wyczerpana, naprawdę musiałam jakoś wyrazić moje emocje - odpowiedziała, gdy została zapytana o swe niecodzienne zachowanie. - Potrzebowałam pozbyć się jakoś frustracji i zrobiłam to w ten sposób. Mogłam złamać rakietę, rzucić workiem albo czymkolwiek. Normalnie się tak nie zachowuję, ale tym razem czułam, że muszę jakoś się wyładować i zacząć na świeżo - tłumaczyła.

3. Caroline Woźniacki przepytuje Novaka Djokovicia

Caroline Woźniacki przedstawia się jako dziennikarka jednej z gazet z Monako i przepytuje Novaka Djokovicia na konferencji prasowej. Pyta go między innymi o fatalną serię, która jest udziałem serbskiego tenisisty. A później zadaje pytanie o jego ulubioną gwiazdę tenisa.

Sabine Liscki wystraszona przez piorun

Jedno z objawień tegorocznego Wimbledonu Sabine Lisicki na kortach bała się mało kogo. Dreszcze wywołała u niej dopiero błyskawica.

Wspaniały lot Dimitrowa i szacunek Tsongi


Aż czterech setów potrzebował półfinalista turnieju Jo-Wilfried Tsonga, aby w II rundzie pokonać bułgarski talent - Grigora Dimitrowa. Mecz obfitował w niezwykłe wymiany, a oto jedna z nich.

Lekcja piłki z Novakiem Djokoviciem


Co robiłby najlepszy tenisista tego roku, który w finale Wimbledonu nie pozostawił złudzeń Rafaelowi Nadalowi, gdyby nie odbijał piłki rakietą? Odbijał by ją nogą.

Tenis w powietrzu


Kilka dni przed początkiem turnieju pokazowy mecz rozegrali: francuska tenisistka Alize Cornet i Darius Knight - mistrz Wielkiej Brytanii w tenisie stołowym. Oboje byli podwieszeni kilkadziesiąt metrów nad ziemią, a piłkę odbijali na specjalnie przygotowanym stole do ping ponga. Podobny mecz rozegrał również Gary Lineker - legenda angielskiej piłki

Sztuczka Andy'ego Murraya


Andy Murray Wimbledon zakończył na półfinale, gdzie nie poradził sobie z Rafaelem Nadalem. Wcześniej, w meczu trzeciej rundy, nie miał większych problemów z Ivanem Ljubiciciem. Oklaski brytyjskiej publiczności zebrał po tym sprytnym zagraniu.

Rój pszczół


Niespodziewani goście przepędzili kibiców czekających na mecz.

Del Potro i chłopiec od podawania piłek


Juan Martin del Potro w trakcie przegranego meczu 1/8 finału Wimbledonu z Rafaelem Nadalem nie tracił dobrego humoru. Na filmiku moment, w którym postanowił rozładować napięcie towarzyszące spotkaniu z faworytem turnieju. Chłopiec od podawania piłek musiał być bardzo zestresowany...

Więcej o: