Sport.pl

Wimbledon. Tenisistki w kreacjach największych projektantów

Wszystkie czołowe tenisistki świata zmierzają do Londynu, gdzie od poniedziałku rywalizować będą w wielkoszlemowym Wimbledonie. W czwartek wieczorem w Kensington Rooftop Gardens odbył się bal, na którym tenisistki wystąpiły w kreacjach przygotowanych przez czołowych projektantów świata mody.
Ana Ivanović Ana Ivanović Fot. twitpic.com

Ana Ivanović

Kreację pięknej Serbce, byłej numer jeden na świecie zaprojektował Matthew Williamson.

Bethanie Mattek-Sands i Alex Noble Bethanie Mattek-Sands i Alex Noble Fot. twitpic.com

Bethanie Mattek-Sands czyli tenisowa Lady Gaga

Najbardziej kontrowersyjna zawodniczka światowych kortów i tym razem postarała sę o wyróżniającą się kreację. Zaprojektował ją Alex Noble (na zdjęciu), twórca strojów piosenkarki Lady Gagi.

Laura Robson Laura Robson Fot. twitpic.com

Brytyjska nadzieja - Laura Robson

Młoda utalentowana brytyjska tenisistka zaprezentowała się w sukience marki Temperley. Widać, że 17-letnia zawodniczka żyła wieczornym balem przez cały dzień.

Cwetana Pironkowa Cwetana Pironkowa Fot. twitpic.com

Piękna Bułgarka Cwetana Pironkowa

Cwetana Pironkowa z przyjemnością wróciła do Londynu, wszak to tu przed rokiem odniosła życiowy sukces dochodząc do półfinału. Na zdjęciach odpowiednio: tuż po makijażu i już w pełnej krasie w towarzystwie Jeleny Wiesniny i Mirjany Lucić.

Serena Williams i Maria Szarapowa Serena Williams i Maria Szarapowa Fot. dailymail.co.uk

Serena Williams i Maria Szarapowa

Serena Williams i Maria Szarapowa znane są z tego, że same projektują ubrania. Tu jednak prezentowały się w kreacjach przygotowanych odpowiednio przez Burberry i Alexandra McQueena.

Karolina Woźniacka Karolina Woźniacka Fot. twitpic.com

Karolina Woźniacka

Liderka rankingu WTA Karolina Woźniacka pokazała się w efektownej sukience projektu Stelli McCartney.

Andrea Petković Andrea Petković Fot. twitpic.com

Andrea Petković

Szturmem zdobywająca tenisowe szczyty Andrea Petković zaczęła od makijażu, który zapewniła zawodniczkom współpracująca z WTA firma Oriflame. Następnie Niemka prezentowała sukienkę projektu Richarda Nicolla. Obok Anastazja Pawliuczenkowa i projektant jej kreacji David Koma.

Jelena Janković Jelena Janković Fot. facebook.com

Jelena Janković

Jelena Janković tak była zadowolona z kreacji od Vivienne Westwood, że pochwaliła się nią na swoim profilu na Facebooku.

Alize Cornet Alize Cornet Fot. twitpic.com

Efektowne dziewczyny Xperii

Na koniec dwie tenisistki uczestniczące w promocyjnej kampanii Xperia Hot Shots - Francuzka Alize Cornet (na górze) i będąca ostatnio w świetnej formie Niemka Sabine Lisicki (na dole).

Więcej o: