Tenis. Sześć porażek Radwańskiej z Szarapową i jeden wielki triumf

W poniedziałek Agnieszka Radwańska zagra z Marią Szarapową po raz ósmy w karierze, tym razem o ćwierćfinał Rolanda Garrosa (relacja Z Czuba i Na Żywo po 17). Dotychczas ma na koncie sześć porażek i jedno historyczne zwycięstwo. W 2007 roku na US Open Radwańska zadziwiła Amerykę. O Polce mówił cały tenisowy świat.

WTA Stambuł 2007, ćwiercfinał

Szarapowa - Radwańska 6:2, 3:6, 6:0

Pierwsze spotkanie obu tenisistek i jedyne do tej pory rozegrane na mączce. Radwańska zdołała wygrać seta, ale w decydującej partii poległa do zera.
Radwańska dopiero wspinała się wówczas na tenisowe szczyty, w rankingu WTA zajmowała 43. miejsce. Szarapowa była wówczas numerem dwa na świecie.

 

Roland Garros: 1/8 finału mężczyzn 1/8 finału kobiet

US Open 2007, III runda

Radwańska - Szarapowa 6:4, 1:6, 6:2

Tak głośno o Agnieszce Radwańskiej nie było nigdy wcześniej ani nigdy później. Polka wyeliminowała z US Open broniącą tytułu Szarapową zadziwiając Amerykę i cały tenisowy świat. To wówczas dziennikarze wypytywali ją o hodowane szczury i kupowanie torebek.
Na załączonym wideo można zobaczyć, jak gorącą dyskusję ekspertów (Jim Courier i Tracy Austin) wywołało to spotkanie.

 

Specjalny serwis Sport.pl - tenis

Doha 2008, półfinał

Szarapowa - Radwańska 6:4, 6:3

Kariera Radwańskiej szybko się rozwijała, w lutym 2008 roku Polka była już 20. na świecie. W Dausze pokonała rozstawioną z jedynką Serbkę Anę Ivanović, ale w półfinale Szarapowa wzięła rewanż za porażkę na US Open.

Toronto 2009, ćwierćfinał

Szarapowa - Radwańska 6:2, 7:6

Kolejny raz Radwańska wpadła na Szarapową w 2009 roku w Toronto. W ćwierćfinale Polka stoczyła z Rosjanką wyrównany dwusetowy pojedynek. Parokrotnie zagrała kapitalnie (jak choćby w pierwszej akcji załączonego wideo), ale silnie bijącej piłki Szarapowej pokonać znów nie zdołała.

Tokio 2009, półfinał

Szarapowa - Radwańska 6:3, 2:6, 6:4

Dwa miesiące po porażce w Toronto Radwańska wpadła na Szarapową w półfinale w Tokio. Mecz miał dramatyczny przebieg. Polka wygrała drugiego seta, ale w decydującym Rosjanka serwowała prowadząc 5:3. Wyszła na prowadzenie 40-15, ale wówczas tokijska publiczność oniemiała. Szarapowa popełniała błąd za błędem i Radwańska broniąc dwa meczbole wygrała gema. Niestety, nie wykorzystała szansy i przegrała 4:6.

Stanford 2010, półfinał

Szarapowa - Radwańska 1:6, 6:2, 6:2

W Stanford Radwańska zaczęła świetnie, wygrywając pierwszego seta do jednego. Szarapowa w porę przejęła inicjatywę wygrywając ostatecznie 1:6, 6:2, 6:2.

Cincinnati 2010, III runda

Szarapowa - Radwańska 6:2, 6:3

Zaledwie 11 dni po meczu w Stanford obie zawodniczki spotkały się w Cincinnati. Więcej wniosków z poprzedniej gry wyciągnęła prawdopodobnie Szarapowa, gdyż tym razem wygrała 6:2, 6:3 - najłatwiej w historii spotkań z Radwańską.

Więcej o: