Masters. Wszystko co trzeba wiedzieć o turnieju WTA Champioship

Z kim, gdzie oraz o co zagra Agnieszka Radwańska? Dlaczego to taki ważny turniej. Oto krótki przewodnik po WTA Championship które od wtorku odbywać się będą w Stambule.

O co grają?

Całkowita pula nagród wynosi 4,9 mln dol., z czego 4,15 mln przypada na singiel, a 0,75 na debel. Niepokonana w pięciu meczach zwyciężczyni singla otrzyma czek na 1,75 mln dol. Za trzy porażki w grupach jest 110 tys. dol. Rezerwowe, które nie wyjdą na kort ani razu, otrzymają 50 tys. dol.

Zasady awansu

Pierwsza faza odbywa się w dwóch grupach po cztery tenisistki. Każda gra z każdą, do półfinałów przechodzą dwie najlepsze. O kolejności w grupie decydują: 1. zwycięstwa, 2. większa liczba meczów (ważne, gdy do gry wejdzie któraś z rezerwowych), 3. bezpośrednie mecze, 4. stosunek setów, 5. stosunek gemów.

Gdzie grają?

W hali Sinan Erdem Dome położonej w dzielnicy Bakırköy w europejskiej części 13-milionowego Stambułu. Jak dotąd odbywały się tam najczęściej mecze koszykówki, m.in. MŚ w 2010 r. Swoje spotkania rozgrywa tam Besiktas. Pojemność hali to 22,5 tys. widzów, ale podczas Masters trybuny będą zmniejszone do 10,7 tys.

Tablica w punkcie bukmacherskim Tablica w punkcie bukmacherskim Fot. Małgorzata Kujawka / AG

Bukmacherzy typują

Za złotówkę postawioną na każdą z zawodniczek otrzymamy:

Szarapowa        4
Kvitova        4,5
Woźniacka        5
Zwonariewa        5,5
Azarenka        5,5
Radwańska        7
Stosur        8
Li        14
Źródło: Victor Chandler

Turniej w telewizji i na Sport.pl

Mistrzostwa WTA w Polsce pokaże Eurosport. Mecze grupowe (wtorek - piątek) każdego dnia od godz. 16 (polskiego czasu). Półfinały w sobotę od 14, finał w niedzielę o 16.

Relacje na żywo także na Sport.pl.

Więcej o: