2 : 1
Komentarze
Od?wie?
34
Kubot rozpoczął mecz fatalnie - już w pierwszym gemie oddał swoje podanie i mimo dobrej gry w dalszej części seta przegrał, właśnie przez ten feralny początek, 4:6.

Drugi set to znów przełamanie podania Polaka na początek, ale tym razem Kubot odpowiedział bardzo szybko. Potem była walka gem za gem, żaden z zawodników nie mylił się w polu serwisowym. Dopiero przy stanie 5:4 dla Kubota Hiszpan oddał inicjatywę i Polak zdołał go przełamać. Ten ostatni gem to był popis najlepszego polskiego tenisisty, który nie tylko wygrywał akcje przy siatce, ale potrafił też w długich wymianach zmusić rywala do błędu. W ostatniej piłce Polak zagrał świetny return, poszedł do siatki, ale nie musiał już nic robić, bo Hiszpan nie zdołał nawet przebić piłki przez siatkę.

Rozpędzony Kubot zaczął trzeciego seta wyśmienicie. Swoje podanie wygrywał bez najmniejszych problemów, a niezwykle groźnym returnem przełamywał serwy rywala. Po kilkunastu minutach było 5:0 i w zasadzie kibice już zbierali się do wyjścia. Hiszpan zdobył się jednak na ostatni zryw, wygrał trzy gemy z rzędu, ale na więcej nie było go stać. Kubot przy stanie 5:3 zagrał trzy dobre serwisy, poszedł do siatki i zakończył mecz po 2 godzinach i 24 minutach walki.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

III set:

15:57 6:3 - Wrócił dobry serwis, wróciła gra serve and volley i wrócił wynik. Polak bardzo pewnie wygrał swoje podanie i cały mecz 2:1! Kubot w ćwierćfinale.

15:54 5:3 - Niestety Kubot zaczyna się mylić,. Wyrzucił trzy returny w aut, przegrał długą wymianę i nie uratował go nawet podwójny błąd serwisowy rywala.

15:50 5:2 - Kubot rozluźnił się za bardzo, opuściło go podanie, rywal zaczął grać skuteczniej i wygrał drugiego gema z rzędu.

15:46 5:1 - Rywal zaczął trafiać pierwszym podaniem, stąd problemy Kubota. Polak jednak specjalnie się nie wysilał w tym gemie, ma przecież ogromną przewagę.

15:42 5:0 - Dobre podanie, wspaniała piłka po linii, błąd rywala, as i gem dla Kubota. Polak nie do powstrzymania.

15:39 4:0 - Kubot zdominował zupełnie grę. Rywal dwoi się i troi, ale na takie returny Polaka nie potrafi nic zrobić. Tak jak przy tym na 15:30... Kubot dodatkowo nie popełnia błędów, a rywal nie wytrzymuje w decydujących momentach.

15:34 3:0 - Coraz pewniejszy Kubot! Dobre podanie, rywal w defensywie, a Polak bezwzględny. Wychodzi mu bardzo dużo, także gra z głębi kortu.

15:30 2:0 - Kolejny dobry gem Kubota i jest przełamanie! Zawodnicy szli łeb w łeb, ale przy dwóch ostatnich piłkach rywal nie wytrzymał presji Kubota i dwa razy popełnił błąd. Gem do 30.

15:26 1:0 - Trudny gem przy podaniu Polaka, przegrywał już 15:30, ale w decydującym momencie przyszedł dobry serwis i jeszcze lepsza gra przy siatce. Popisowa końcówka Kubota.

II set:

15:20 6:4 - Set dla Kubota! Bardzo dobry gem Polaka, który nie tylko wygrywał akcje przy siatce, ale potrafił też w długich wymianach zmusić rywala do błędu. W ostatniej piłce Polak zagrał świetny return, poszedł do siatki, ale nie musiał już nic robić, bo Hiszpan nie zdołał nawet przebić piłki przez siatkę.

15:14 5:4 - Przy pierwszym podaniu świetnie zagrał Hiszpan, przy trzech kolejnych Kubot zastosował ulubiony serve and volley, a przy ostatniej piłce rywal wrzucił return w siatkę.

15:11 4:4 - Mocne podanie, słaby return Kubota, błędy Polaka i spokojne zwycięstwo rywala.

15:09 4:3 - Kubot pewnie wygrywa swoje podanie.

15:06 3:3 - Kubot przegrywa przy serwisie rywala do zera... niestety

15:02 3:2 - I znów długa walka na przewagi, jednak Kubot wygrywa swoje podanie

14:54 2:2 - Niestety kolejny gem dla Lopeza. Polakowi nie udało się drugie przełamanie, przegrał do 30 ostatnią piłkę pakując prosto w siatkę

14:49 2:1 - Doskonałe smashe Polaka w trzecim gemie i piłki posyłane po skosie pozwalają mu doprowadzić do stanu 40:30. Rywal posłał jednak loba, gdy Kubot był przy siatce i rozpoczęła się długa i wyczerpująca walka na przewagi. Mimo, że Lopez miał piłkę na przełamanie, to w końcu posłał piłkę w aut i Kubot jest na prowadzeniu

14:39 1:1 - Kubot wyrównuje stan meczu. Gema wygrywa przełamując rywala po raz pierwszy w tym meczu!

14:35 0:1 - Niesamowite returny Lopeza pozwalają mu przełamać Kubota już w pierwszym gemie drugiego seta. Polak był bezradny

I set:

14:30 4:6 - Kubot przegrywał już 0:40, zdołał się jednak podnieść i wygrać dwie kolejne piłki. W kolejnej wymianie walczył długo, jednak w końcu trafił w siatkę

14:25 4:5 - Bez straty punktu wygrywa Kubot swoje podanie. Czy stać go jeszcze na zryw przy serwisie rywala?

14:22 3:5 - Lopez zalicza kolejnego asa i wygrywa do 15. Hiszpan jest już o krok od zwycięstwa w pierwszym secie

14:18 3:4 - Trwa walka gem za gem. Kubot nie dał się przełamać i wygrał do 30. Przed nami kluczowa partia tego seta

14:15 2:4 - Niestety Lopez wygrywa do 15, Polak jest bezradny przy zagrywkach Hiszpana, który zaliczył już nawet jednego asa serwisowego

14:11 2:3 - Do 15 Kubot wygrywa swoje podanie i liczymy na przełamanie w kolejnym gemie

14:06 1:3 - Kubot niestety nie jest w stanie przełamać rywala. Lopez gładko wygrywa swój serwis i znów powiększa przewagę

14:00 1:2 - Kubot w końcu zwycięski. Wygrywa swoje podanie do 30 i nie daje się przełamać po raz drugi

13:57 0:2 - Kubot długo walczył w drugim gemie, jednak nie zdołał przełamać rywala. Po walce na przewagi lepszy Lopez

13:51 0:1 - Rozpoczęli!! Pierwszy gem dla Lopeza przy serwisie Polaka