Komentarze
Od?wie?
40
Decydująca faza Wimbledonu:  mężczyźni »  kobiety »

Koniec! Azarenka zwyciężyła z Paszek 6:3, 6:1 i jest ostatnią półfinalistką Wimbledonu. Był to ostatni mecz we wtorek. W środę o półfinał zagrają panowie.

22:18 4:1 dla Białorusinki. Paszek wygrywa przy swoim serwisie, a po chwili rozstawiona z czwórką Azarenka piekielnie mocnymi podaniami zdobyła wygrała gema.

22:11 Mocne otwarcie seta w wykonaniu Azarenki. Wygrała dwa gemy przy swoim serwisie, raz przełamała podanie Paszek i prowadzi 3:0.

21:47 Azarenka zwycięża w pierwszym secie 6:3. Stawką meczu jest półfinał Wimbledonu. Przypomnijmy, że wcześniej awansowały Sabine Lisicki, Maria Szarapowa i Petra Kvitova. Ta ostatnia zagra ze zwyciężczynią tego meczu.

21:39 Paszek przełamała napór Azarenki. Białorusinka wygrała aż pięć kolejnych gemów, prowadzi 5:2 i serwuje na zwycięstwo w secie.

21:23 Świetny moment Azarenki. Białorusinka wygrała trzy piłki z rzędu i prowadzi 3:1.

21:11 Azarenka i Paszek znów grają. Po pierwszym gemie prowadzi Austriaczka.

20:49 Mecz Azarenka - Paszek został przeniesiony na kort centralny, jedyny zadaszony na Wimbledonie. Wszystkie pozostałe mecze zostały przeniesione na środę.

20:31 Po pierwszym gemie wygranym przez Tamirę Paszek mecz z Victorią Azarenką został przerwany. Znów zaczęło padać, nie wiadomo, czy uda się dokończyć ten mecz.

20:06 Na korcie numer jeden rozpoczął się ostatni ćwierćfinał kobiet. Victoria Azarenka gra z Tamirą Paszek.

19:45 Agnieszka Radwańska w parze z Danielą Hantuchovą odpadają z Wimbledonu. Polsko-słowacki duet przegrał z Sanią Mirzą i Jeleną Vesniną 6:4, 6:3 i nie zakwalifikował się do ćwierćfinału.

19:42 Petra Kvitova trzecią półfinalistką Wimbledonu. Czeszka pokonała Bułgarkę Cwetanę Pironkową w trzech setach 6:3, 6:7, 6:2. Pironkowa w zeszłym roku sensacyjnie doszła do półfinału, w tym roku ta sztuka jej się nie udała.

19:31 W trzecim secie Kvitova prowadzi 3:2.

19:06 Tiebreak dla Pironkowej. Bułgarka wygrała go 7-5 i o wszystkim zdecyduje trzeci set. Pironkowa przed rokiem sensacyjnie doszła do półfinału, teraz ma szansę ten wynik powtórzyć.

18:56 Na korcie numer 1 w drugim secie pojedynku Kvitova - Pironkowa tiebreak.

18:50 Debel Radwańska/Hantuchowa przegrywa z parą Mirza/Vesnina 2:3. Relacja na żywo z kortu centralnego

18:41 Na korcie numer jeden Pironkowa się nie poddaje. W drugim secie prowadzi 4:3 z Kvitovą.

18:35 Na korcie centralnym gra Agnieszka Radwańska w parze z Danielą Hantuchovą o ćwierćfinał debla przeciwko rosyjsko-indyjskiemu duetowi Vesnina-Mirza.

18:08 Na korcie numer jeden Kvitova prowadzi z Pironkową 5:3 w pierwszym secie, ale serwuje Bułgarka.

18:05 Sabine Lisicki, pierwsza Niemka w półfinale Wimbledonu od czasów Steffi Graf, o finał zmierzy się z Marią Szarapową. Rosjanka rozbiła Dominikę Cibulkovą 6:1, 6:1.

18:00 Maria Szarapowa nie do zatrzymania. Rosjanka prowadzi w drugim secie 5:1 i serwuje na mecz.

17:44 Na korcie numer jeden rozpoczął się mecz Kvitovej z Pironkową. Czeszka prowadzi z Bułgarką 2:0.

17:36 W Londynie przestało padać, trwa osuszanie kortów. Oznacza to, że jeśli pogoda znów się nie popsuje, to uda się dziś rozegrać wszystkie ćwierćfinały. Powoli na korcie numer jeden do gry szykują się Petra Kvitova i Cwetana Pironkowa.

17:34 Szarapowa bez większych problemów wygrała pierwszego seta z Cibulkovą 6:1.

17:22 Dobry początek Szarapowej. Rosjanka prowadzi 4:1 w pierwszym secie.

17:06 Na korcie centralnym rozpoczął się ćwierćfinał kobiet pomiędzy Dominiką Cibulkovą a Marią Sharapową. Na pozostałych kortach gra wstrzymana, bo w Londynie leje.

16:48 Sabine Lisicki w półfinale Wimbledonu! To jej największy sukces w karierze. Niemka w ćwierćfinale pokonała Francuzkę Marion Bartoli 6:4, 6:7, 6:1. Jej rywalką w walce o finale będzie zwyciężczyni meczu Dominika Cibulkova - Maria Szarapowa, który już niedługo odbędzie się na korcie centralnym.

16:33 Sabine Lisicki w natarciu! Prowadzi 4:1 w trzecim secie i jest bardzo blisko półfinału Wimbledonu.

16:11 Marion Bartoli wygrywa drugiego seta po tiebreaku 7:6 i w meczu mamy remis. Francuzka, która w 2007 roku grała w finale z Venus Williams, ale przegrała 1:6, 4:6, w tym sezonie jest całkiem niezłej formie. w zeszłym miesiącu doszła do półfinału French Open, wcześniej grała w finale Indian Wells.

15:56 Zacięta końcówka drugiego seta. Jest 5:5.

15:37 Marion Bartoli jeszcze nie zaserwowała ani jednego asa, popełniła za to już trzy błędy serwisowe, ale w drugim secie remisuje z Sebine Lisicki 3:3.

15:24 W drugim secie pojedynku Lisicki - Bartoli na razie bez przełamania - po trzech gemach prowadzi Francuzka 2:1.

15:15 Po 43 minutach gry w pierwszym secie Sabine Lisicki zwyciężyła w pierwszym secie 6:4 z Marion Bartoli. Przypomnijmy, że jest to jedyny aktualnie trwający mecz, bo w Londynie pada deszcze. Mecz Niemki z Francuzką rozgrywany jest na korcie centralnym, jedynym, który posiada dach.

15:00 Sabine Lisicki jest druga w klasyfikacji asów serwisowych podczas trwającego w Londynie turnieju. W czterech dotychczasowych meczach zanotowała ich aż 35, a w ośmiu pierwszych gemach dodała kolejne cztery. Wszystko wskazuje na to, że zakończy ten "wyścig" jako liderka. Prowadząca Serena Williams, a także trzecia w tej statystyce Venus, odpadły już z rywalizacji. Kolejne dobre serwisy pomogły Niemce w wygraniu swojego podania po raz piąty. Prowadzi 5:3.

14:50 Niemka cały czas utrzymuje przewagę jednego przełamania. Jest 4:2.

14:35 Rozgrywanie meczów możliwe jest tylko na korcie centralnym. Największy obiekt londyńskich kortów wyposażony jest bowiem w zasuwany dach. Dzięki temu trwa ćwierćfinał pomiędzy Marion Bartoli i Sabine Lisicki. Po czterech gemach to Niemka, typowana przez wielu fachowców na "czarnego konia" turnieju, prowadzi 3:1.

14:00 W Londynie spadł słynny już deszcz. Towarzyszy mu także dość pokaźna burza. Gry zostały wstrzymane. Zgodnie z prognozą umieszczoną na oficjalnej stronie turnieju, deszcz panować ma na kortach do późnych godzin wieczornych.

13:55 Drugi mecz na korcie numer 12 zagrają Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchova. Polsko-słowacki duet, rozstawiony w Londynie z numerem 13, zmierzy się w III rundzie z finalistkami French Open - Sanią Mirzą i Jeleną Wiesniną (Indie/Rosja, 4). Panie wyjdą na kort po zakończeniu innego spotkania kobiecej gry podwójnej. Kveta Peschke i Katarina Srebotnik prowadzą w nim z Shahar Peer i Carą Black 6:2 1:0.

13:50 Od 14 na kortach centralnym i pierwszym zagrają: Sabine Lisicki (Niemcy) z Marion Bartoli (Francja, 9) oraz Petra Kvitova (Czechy, 8) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 32)