Roland Garros. Historyczny tytuł dla Azji!

2 : 0
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
29
Zwycięstwo Chinki to na pewno wielka niespodzianka, nawet jeśli weźmie się pod uwagę to, że w tym roku grała już w finale Australian Open. Na kortach Rolanda Garrosa jej najlepszym wynikiem była jak dotąd tylko czwarta runda w 2009 roku.

Za zwycięstwo finalistka tegorocznego Australian Open otrzyma 2000 punktów do rankingu WTA oraz 1,2 mln euro premii. Schiavone zarobiła połowę tej kwoty i 1400 pkt.

Sobotni pojedynek był piątym między tymi tenisistkami. Trzecią wygraną zanotowała Li, która zrewanżowała się za ubiegłoroczną porażkę w drugiej rundzie paryskiego turnieju.


7:6 (7:0) Koniec! Schiavone nawet już za bardzo nie walczyła i mamy pierwsze historyczne zwycięstwo azjatyckiej zawodniczki w turnieju Wielkiego Szlema!


6:0 - tie break. Chyba jest już po meczu. Zawodniczki zamieniają się stronami przy stanie 6:0 i Li brakuje już tylko jednego punktu do zwycięstwa!


6:6 Sporna piłka przy 40:40 zadecydowała o wyniku gema. Liniowy wywołał ją jako aut, ale sędzia główna, mimo długich protestów Schiavone, zweryfikowała tę decyzję, a ponad to zaliczyła zagranie Li jako zwycięskie.


5:6 Gem wygrany do zera po dwóch akcjach serve & volley i dwóch dłuższych wymianach, toczonych pod dyktando Schiavone.


5:5 Bardzo pasywny gem w wykonaniu Włoszki, na dodatek przegrany przez nią niewymuszonymi błędami, a nie "winnerami" Li.


4:5 Li nie mogła dać sobie rady z serwisem rywalki, która doskonale wykorzystała zbyt krótkie returny w środek kortu i dzięki kilku ofensywnym wejściom wyszła na prowadzenie.


4:4 Schiavone miała dwa break pointy, wystarczyła jednak już pierwsza okazja - dobry return, po którym Li wyrzuciła w aut forhend. Ten mecz może jednak jeszcze trochę potrwać.


4:3 Włoszka zdołała obronić break pointa w tym gemie. Gdyby go przegrała, to praktycznie byłoby już po meczu, a tak wynik ciągle jeszcze nie jest pewny.


4:2 Schiavone starała się przeszkadzać rywalce jak tylko mogła, ale mocny i precyzyjny serwis Li po raz kolejny ustawił od początku do końca praktycznie każdą piłkę w tym gemie.


3:2 Chinka poczuła wiatr w żaglach Wspaniała akcja przy siatce. Seria uderzeń z woleja, przegrywa ją Włoszka. Zaciętego gema wygrywa Włoszka.


3:1Włoszka stara się grać bardziej technicznie, podkręca piłki z backhandu. Chinka gra siłowo i póki co to jej strategia się sprawdza.


2:1 Jest pierwszy gem w tym secie dla Schavione. Włoszka myli się tylko raz.


2:0 Drugi gem dla Chinki. Przez moment wydawało się, że Schiavone przełamie, prowadziła nawet 40:30. Nic z tego.


1:0 Serw Schiavone, a gem dla Na Li! Niespodzianka! Czyżby to miał być krótki finał? Przy 40:0 dla Chinki Włoszka wygrała dwie wymiany. Decydujące punkty straciła uderzając w siatkę.


6:4Pierwszy set dla Na Li. Co prawda w ostatnim gemie Włoszka próbowała się bronić, wygrała nawet dwie wymiany, ale Chinka nie dała sobie wydrzeć cennego zwycięstwa.


5:4 Gem dla Schiavone. Kilka ładnych wymian, niezłych zagrań Chinki, na nic, Włoszka potwierdza dobrą dyspozycję.


5:3 Chinka nie traci rezonu. Wygrywa wszystkie wymiany w tym gemie. Kończy mocnym akcentem - asem serwisowym.


4:3 Włoszka nie oddaje nawet jednej piłki Chince. Li przy stanie 30:0 żąda challange'u. Oczywiście punkty dla Schiavone.


4:2 Chinka bez większych problemów wygrywa swoje podanie. Schiavone serwuje.


3:2 Chinka najpierw uderza forehandem w prawy róg boiska. Włoszka, aby przebić na drugą stronę wyciąga się jak struna. Kolejne odbicie Chinki to formalność. Schiavone idzie w lewo. Li zagrywa po prostej. W kolejnej akcji skraca dystans, zbiega do siatki i wolejem posyła piłkę po przekątnej. 40:15 dla Chinki. Włoszce udaje się doprowadzić do 40:30 po czym uderza w aut. Mamy pierwsze przełamanie!


2:2Schiavone zagrywa piękny return wzdłuż bocznej linii boiska. Remis po 15. Chinka odpłaca Włoszce jednak pięknym za nadobne najpierw zagrywa w lewy górny róg boiska, nie dając szans rywalce. Potem wygrywa szybko kolejną wymianę i powtarza akcję z forehandem. Piłeczka ląduje w tym samym miejscu co poprzednio temu.


1:2Schiavone mimo kilku niewymuszonych błędów wygrywa gem przy swoim podaniu. Obie panie najwyraźniej nie weszły jeszcze dobrze w mecz.


1:1 Trzy pierwsze podania wygrała Chinka bez większych kłopotów. Potem dwukrotnie popełniła błąd przy zagrywce. Zachęcona tym Schiavone rozrzucała Li, zmuszając ją do biegania. W kolejnej wymianie pretendentka do tytułu nie dała szans Włoszce.


0:1 Długi i zacięty gem. w pewnym momencie Chinka prowadziła nawet 30:0. Dużo niewymuszonych błędów Schiavone sprawiło, że Li mogła przez chwilę pomarzyć o zwycięstwie w tym gemie. Ostatecznie Włoszka nie oddała swojego serwisu.


Zaczęły! Serwuje Włoszka.


Kilka odbić na rozgrzewkę.


Obie Panie pojawiły się już na korcie, pozują obecnie do zdjęć.


Przed meczem:

W poprzedniej edycji Schiavone przeszła do historii jako pierwsza Włoszka, której udało się triumfować w jednej z imprez zaliczanej do Wielkiego Szlema. 23 czerwca będzie obchodzić 31. urodziny.

Dziś panie spotkają się po raz piąty, a bilans dotychczasowych pojedynków jest remisowy 2-2. Na "cegle" trafiły na siebie tylko raz, przed rokiem w drugiej rundzie Roland Garros. Wówczas lepsza w dwóch setach okazała się tenisistka pochodząca z Mediolanu. Podobnie było w 2008 roku podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, na twardej nawierzchni. Na niej poniosła za to dwie porażki - w Sydney w 2007 roku i dwa lata później w wielkoszlemowym US Open.


Informacje
Roland Garros 2011 - Finał singla kobiet
Sobota 04.06.2011 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
Na Li
6
7
2
F.Schiavone
4
6
0
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia