3 : 1
Komentarze
Od?wie?
43
Djokovic zgodnie z planem wygrał w pierwszym secie 6:3, w drugi takim samym stosunkiem gemów uległ Argentyńczykowi. Gdy przy stanie 1:1 w setach zaczęło robić się ciemno, mecz został przerwany przez organizatorów i przeniesiony na sobotę.

W sobotę Serb potwierdził swoją świetną dyspozycję i wygrał 40 mecz z rzędu w tym sezonie. Nie dał wyrwać sobie seta i zwyciężył 6:3, 6:2. Serb mocno serwował, zagrywał piłki tuż przy linii, skracał dystans, zbiegał do siatki. W kolejnej rundzie zmierzy się z Richardem Gasquetem.

IV set

6:2 Djoković kończy gema, seta i mecz pięknym zagraniem. Podkręca piłkę, a ta ląduje tuż za siatką po stronie Del Potro. Argentyńczykowi nie udaje się dojść do piłki.

5:2Djoković znowu przełamuje. Teraz jego podanie. Kończący gem?

4:2Del Potro odrabia jedno przełamanie! Trochę dzięki dobrej grze, trochę, dzięki błędom Djokovića. Przy stanie 15:30 wspaniałe zagranie Del Potro - zmuszony uderzeniem Serba podbiega do siatki i zagrywa równolegle do niej. Djoković bez szans.

4:1Drugie przełamanie w tym secie. Djoković wygrywa długiego i zaciętego gema. Przy stanie 40:30 dla Serba, Argentyńczyk posyła piłkę minimalnie w aut.

3:1 Djoković nie oddaje ani jednej piłki. Wygrywa pewnie swoje podanie.

2:1Przełamanie dla Djokovića, ale trzeba przyznać, że Del Potro ma nerwy ze stali. Gdy Serb prowadził 30:0, Argentyńczyk posłał asa. Bardzo długa wymiana, Djoković postanowił zaryzykować i podciął piłkę. Opłacało się nie dobiegł do niej Del Potro.

1:1Przy stanie 40:30 dla Djokovića, po przegranej wymianie kibice zgromadzeni na trybunach zaczęli dopingować Del Potro. Nic z tego. Serb kończy gema swoim zwycięstwem. Mamy remis

0:1Od 0:30 dla Del Potro do 30:30. A Później z górki. As Argentyńczyka i popsuty return Djokovića.

III set

6:3Djoković wygrywa gema, a co za tym idzie i seta. Był to najkrótszy set w tym meczu, trwał 40 minut.

5:3 Argentyńczyk tanio skóry nie sprzeda. Wygrywa swoje podanie.

5:2Djoković nabrał wiatru w żagle. Skraca dystans, zbiega do siatki i wygrywa kolejne wymiany. Nie oddaje nawet jednej piłki przeciwnikowi.

4:2Djoković przełamuje! Bardzo zacięty gem. Piłka za piłkę. Przy stanie 40:30 Argentyńczyk posyła piłkę za daleko. Później popełnia drugi błąd. Ostatnia piłka, to już formalność.

3:2 Djoković przy stanie po 15 myli się i forehandem posyła piłkę na aut. Kolejna wymiana i znowu błąd Serba. Niewymuszony błąd popełnia też jego przeciwnik - nie trafia czysto w piłkę, a ta ląduje przed siatką. Do stanu po 40:40 doprowadza niezwykle długa wymiana. Kolejny błąd Del Potro i przewagę zdobywa Djoković. Serb wygrywa gema.

2:2 Gem obfitujący w efektowne zagrania. najpierw Djoković uderza forehandem tuż przy linii. W odpowiedzi Del Potro trafia w linię. Serb poprosił nawet o challange.

2:1 Początek gema upłynął pod znakiem świetnego serwisu Serba. Dobrze zagrywane piłki najpierw, a później mocne uderzenia, które zmusiły Del Potro do biegania po całym korcie dały Djokovicowi zwycięstwo, bez oddania nawet jednej piłki.

1:1 No i mamy remis w gemach. Argentyńczyk nie oddał ani jednej piłki grającemu świetnie w tym sezonie Djokovicowi.

1:0 Rozpoczynamy III seta. Serwuje Djokovic i wygrywa gema.

Djokovic zgodnie z planem wygrał w pierwszym secie 6:3, w drugi takim samym stosunkiem gemów uległ Argentyńczykowi. W starciu dwóch tenisistów grających ofensywnie, trafiających w linie na razie jest remis. Mecz zostanie dokończony w sobotę popołudniu. Kort i dokładna godzina rozpoczęcia będzie uzależniona od wyników innych meczów.

Organizatorom już w piątek oberwało się za przeniesienie meczu z kortu centralnego imienia Philippe'a Chatrier, bo tam jeszcze trwał mecz Stanislasa Wawrinki z Jo-Wilfriedem Tsongą na Suzanne Lenglen. Narzekali nie tylko widzowie, którzy kupili bilety na ten mecz, ale także tenisiści. Djoković narzekał na krzyki fanów awanturujących się o wejście na trybuny.

Djokovic jest wciąż niepokonany w tym sezonie; wygrał wszystkie 39 pojedynków, a 41 z rzędu od grudnia, kiedy z reprezentacją Serbii sięgnął po Puchar Davisa. Od stycznia triumfował w wielkoszlemowym Australian Open, turniejach ATP Masters 1000 w Indian Wells, Miami, Madrycie i Rzymie, a także turniejach ATP w Dubaju i rodzinnym Belgradzie.

Mecz przerwano. W Paryżu robi się ciemno, tenisiści schodzą z kortu, wrócą do gry w sobotę.

3:6 Djoković miał już dwa break pointy, oba zmarnował. Del Potro wygrał cztery punkty rzędu, zwyciężył w gemie numer dziewięć i doprowadził do remisu w setach.

3:5 As Djokovicia, już trzeci w tym meczu. Widać, że Serb jest odrobinę już poddnerwowany dobrą grą rywala, zaczyna mówić coś do siebie pod nosem, ale w odpowiednich momentach się nie myli.

2:5 Del Potro o krok od wygranej w secie. Djokovic nie radzi sobie z piekielnie mocnymi atakami rywala, widać, że nie gra mu się tak łatwo jak wcześniej. Do tego dochodzi presja. W końcu wygrał aż 41 meczów z rzędu.

2:4 Poddenerwowany Djokovic zabrał się do roboty. Dość łatwo wygrywa w gemie numer sześć.

1:4 Del Potro wygrywa trzeci gem z rzędu! Argentyńczyk o mały włos nie został przełamany, ale to on lepiej zniósł trudy długich wymian. W decydującej piłce Djokovic zagrał w aut.

1:3 Del Potro przełamuje Djokovicia. Przy stanie 15:40, Serb dwa razy zaserwował w siatkę. W ostatnich miesiącach takie wpadki zdarzały mu się niezwykle rzadko.

1:2 Forhend prawą ręką to na razie największy atut Del Potro. Djokovic o tym, wie dlatego stara się częściej zagrywać na lewą stronę, spycha rywala do defensywy. W trzecim gemie to jednak nie wychodzi.

1:1 Poddenerwowany Djokovic zaczyna też wykorzystywać wzrost rywala i to, że wolniej porusza się po korcie. Serb próbuje grać finezyjnie. Raz zagrywa skrót za siatkę, innym razem gra mocno wzdłuż linii.

0:1 Del Potro zaczyna drugi set od wygranego gema. Jest aktywny, zaczyna wykorzystywać swój wzrost (1,96 m) i niesamowity zasięg ramion. Dobry początek Argentyńczyka

Rozpoczyna się II set.

6:3 Set dla Djokovicia. W ostatniej bardzo długiej wymianie zmęczony Argentyńczyk wyrzucił wydawałoby się prostą piłkę na aut.

5:3 Del Potro uratował swoje podanie. Djokovic był bliski przełamania, ale w decydującej akcji pomylił się minimalnie, nie trafił w kort. Argentyńczyk błędu rywala nie zmarnował.

5:2 Djokovic o krok od wygrania pierwszego seta. Serb częściej schodzi do siatki, lepiej broni, ma więcej kończących uderzeń.

4:2 Po czterech przegranych gemach z rzędu, Del Potro wraca do gry. Zaczął grać bardziej kombinacyjnie, rzuca więcej piłek po liniach.

4:1 Djoković złapał rytm. Fantastycznie i piekielnie mocno serwuje, dobrze atakuje forhendem. Del Potro z napierającym Serbem sobie nie radzi. Wyrzuca piłki na aut, trafia w siatkę.

3:1 Kolejny świetny gem Djokovicia. Ofensywnie grający Serb przełamał Del Potro bez straty punktu.

2:1 Aktywny Djoković wygrywa swój serwis. Zaczął podchodzić do siatki i już dwa razy w ten sposób punktuje.

1:1 Bardzo zacięty gem, walka punkt za punkt. Serb mógł przełamać podanie Argentyńczyka, ale Del Potro mocną zagrywką się uratował.

1:0 Bez przełamania w pierwszym gemie. Argentyńczyk prowadził już 30:0 i 40:30, ale nie zdołał przełamać podania Djokovicia.

Rozpoczyna się I set

Przed meczem:

Popołudniowy pojedynek wicelidera rankingu tenisistów Serba Novaka Djokovica z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro jest najciekawszym piątkowym meczem w wielkoszlemowym turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa.

Natomiast del Potro na dobre wraca po ubiegłorocznych problemach zdrowotnych spowodowanych przez przewlekłą kontuzję i operację nadgarstka. Przed nimi był numerem cztery na świecie i wygrał wielkoszlemowy US Open w 2009 roku.