WTA Dubaj. Radwańska przegrała w ćwierćfinale z Kuźniecową

2 : 0
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
40
Obie tenisistki dobrze się znają, bowiem było to ich dwunaste spotkanie.

Rosjanka wygrała po raz piąty z rzędu i poprawiła bilans na 9-3, a na twardej nawierzchni na 7-2. Tym razem mecz trwał dwie godziny i jedną minutę.

W pierwszym secie Rosjanka tradycyjnie podejmowała duże ryzyko, które przynosiło sporą liczbę niewymuszonych błędów, przeplatanych wygrywającymi piłkami lądującymi na liniach. Radwańska za to wykazywała się dużą cierpliwością i starała się unikać morderczych wymian, bowiem ze względu na różnicę w warunkach fizycznych, w takiej konfrontacji była skazana na porażkę.

Obie cały czas wywierały na siebie presję, szczególnie przy returnie, co doprowadziło do serii przełamań - w sumie każda w pierwszej partii czterokrotnie straciła swoje podanie. W wyniku zdobywanych "breaków" Rosjanka prowadziła w niej już 5:3, a także 6:5 (przy własnym podaniu), ale doszło do tie-breaka.

Dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęła Polka, wychodząc na 5:2, a później prowadziła jeszcze 6:5 i 7:6, po czym straciła trzy kolejne punkty.

W drugim secie obraz gry się nie zmienił, choć Kuzniecowa wyraźnie zapanowała nad emocjami i rzadziej się myliła. Do tego już w czwartym gemie udało jej się przełamać serwis krakowianki. Dzięki niemu odskoczyła na 4:1 i 5:2. Wówczas, przy serwisie Polki, nie wykorzystała dwóch piłek meczowych, w obydwu przypadkach zawiódł forhend, jej najsilniejsza broń.Przy trzecim meczbolu, przy stanie 5:3 i 40-15 dla Rosjanki, forhend Radwańskiej trafił w taśmę. Był to 20. niewymuszony błąd Polki, przy 37 po stronie rywalki, która okazała się jednak zdecydowanie lepsza w wygrywających uderzeniach 39-12.

Występ w ćwierćfinale w Dubaju dał Polce premię w wysokości 41 450 dolarów i 225 punktów do rankingu WTA Tour. Jednak, ponieważ przed rokiem doszła tu do półfinału, straci 170 punktów (półfinał wart jest 395 pkt). Mimo to powinna w poniedziałek utrzymać dziesiąta pozycję w rankingu WTA Tour.

Wieczorem Radwańską czeka jeszcze występ w ćwierćfinale debla, w którym startuje razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. Ich rywalkami będą Kuzniecowa i jej rodaczka Wiera Zwonariewa.

Wyniki czwartkowych spotkań trzeciej rundy:

Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Shahar Peer (Izrael, 9) 6:2, 6:4

Jelena Jankovic (Serbia, 6) - Samantha Stosur (Australia, 4) 6:3, 5:7, 7:6 (7-4)

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 16) - Agnieszka Radwańska (Polska, 8) 7:6 (9-7), 6:3


6:3 Koniec meczu. Wygrywa Kuźniecowa.


5:3 Kolejna arcydługa gra na wymiany, z której cudem obronną ręką wychodzi Radwańska. W następnym gemie serwuje Kuźniecowa.


5:2 Zawodniczki są coraz bardziej zmęczone, a wymiany robią się coraz dłuższe. Kolejna wyczerpująca gra na przewagi. Radwańska nie wytrzymała i zagrała w siatkę, a później jej return okazał się całkiem solidnie autowy.


4:2 Radwańska zaliczyła w tym gemie asa serwisowego i kolejną już grę na przewagi, w której tym razem nieźle przyspieszała, czym pokonała rywalkę.


4:1 Najdłuższy gem meczu, niewiarygodnie długa gra na przewagi. Pod koniec to Polka musiała jednak cały czas się bronić. W końcu się nie udało.


3:1 Jeden z najdłuższych gemów w tym meczu. Po prawdziwej rywalizacji wygrany jednak przez Kuźniecową. Robi się niewesoło.


2:1 A teraz łatwe zwycięstwo Kuźniecowej. Tylko jedno podanie wygrane przez Radwańską.


1:1 Radwańska jeszcze nie składa rakiety. Prowadziła 40:0, ale pozwoliła Rosjance na wygranie dwóch wymian. Teraz serwis Kuźniecowej.


1:0 Kuźniecowa wygrywa przy tylko jednej zwycięskiej piłce Polki. Teraz Radwańska musi wygrać własne podanie.


9:7 Potężny, nie do obrony return Kuźniecowej. Set dla Rosjanki.


8:7 Tym razem myli się Radwańska, którą zaskoczyło chyba spokojne rozgrywanie piłki przez rywalkę.


7:7 Teraz Kuźniecowa ratuje się z niezwykłych opresji i w dodatku zdobywa fantastyczny punkt.


6:7 Najpierw net, a później Kuźniecowa po raz kolejny łatwo się myli.


6:6 Radwańska po prostu pozwoliła rozrzucić się po korcie.


5:6 Wściekła na siebie Kuźniecowa trafia w siatkę. Piłka setowa dla Polki.


5:5 Trzeci punkt z rzędu dla Kuźniecowej. Tym razem przy własnym serwisie.


4:5 No i robi się niebezpiecznie. Rosjanka nieźle zaskoczyła rywalkę.


3:5 Tym razem Rosjanka zaskoczyła Polkę niezłym wbiegnięciem pod siatkę i dobrym uderzeniem. Radwańska była blisko uratowania piłki, ale się nie udało.


2:5 Kuźniecowa paskudnie w aut.


2:4 Wymiany teraz są naprawdę długie, w końcu to Polka znowu trafia w aut.


1:4 Kuźniecowa psuje i trafia w siatkę.


1:3 Radwańska serwuje i kolejny punkt dla niej po ładnej wymianie.


1:2 Tym razem Polka trochę w aut.


0:2 Świetny return Polki, po którym Kuźniecowa znowu głęboko w aut.


0:1 Kuźniecowa daleko w aut, prowadzenie Radwańskiej.


6:6 I kolejne przełamanie, Radwańska nieźle sobie radzi przy podaniu Rosjanki. Kolejne fatalne zagranie Kuźniecowej w siatkę sprawia, że jet 40:15 dla Polki. Kolejną wymianę przegrywa, ale potem trafia szczęśliwie w sam koniec kortu.


6:5 Wygrywają na zmianę, dochodzi do gry na przewagi, Radwańska po raz kolejny sprawdza piłkę i po raz kolejny się myli - Rosjanka znowu trafiła w kraniec linii. Kuźniecowa uzyskuje przewagę i w ostatniej, dość długiej wymianie, wygrywa dzięki zagraniu Polki w siatkę.


5:5 Kuźniecowa zaczęła popełniać katastrofalne błędy. Trzy razy z rzędu, przy własnym serwisie, mając piłkę kończącą wymianę, trafia prosto w siatkę. Mimo wygrania jednej wymiany, zostaje przełamana i znowu robi się naprawdę ciekawie.


5:4 Radwańska prowadziła 30:0 i 40:30, ale wygrała dopiero w grze na przewagi. Mimo że wydawać się mogło, że obie zawodniczki grały w tym gemie trochę od niechcenia, zachowywały czujność i popisywały się naprawdę niezłymi uderzeniami.


5:3 No i przełamania się skończyły. Bardzo łatwy gem dla Kuźniecowej. Wygrana do zera, do ostatniej piłki Radwańska nawet nie ruszyła.


4:3 Dla obu tenisistek byłoby chyba lepiej, gdyby nie serwowały. Radwańska po raz kolejny przegrywa przy własnym podaniu, bardzo łatwo, do 15, choć trzeba przyznać, że Kuźniecowa miała kilka naprawdę celnych zagrań.


3:3 Pierwsza wymiana dla Kuźniecowej. Radwańska prosi o challenge, ale okazuje się, że Rosjanka trafiła w samą końcówkę linii. Potem przegrywa kolejną wymianę, ale podnosi się i dzięki dobremu zagraniu oraz prostej pomyłce przeciwniczki doprowadza do 30:30. Radwańska przegrywa kolejny challenge i Kuźniecowa ma przewagę, ale Polka się broni i to ona wygrywa grę na przewagi dzięki dwóm zagraniom Rosjanki w siatkę. Kolejne przełamanie.


3:2 Kuźniecowa zmiażdżyła w tym gemie Radwańską, dowolnie rozrzucając ją po korcie, wygrywając do zera i kończąc wymiany bardzo mocnymi, popisowymi uderzeniami.


2:2 Świetne przełamanie Radwańskiej! Z biegiem czasu grała w tym gemie coraz lepiej. Prowadziła 40:30 i rozgrywała akurat długą wymianę, przyciskając rywalkę, gdy sędzia znienacka przerwał akcję, aby ogłosić, że kilka zagrań wcześniej po uderzeniu Rosjanki piłka wyszła jednak na aut, co potwierdziła powtórka.


2:1 Trudno powiedzieć, co się stało. Kuźniecowa wygrała przy podaniu Radwańskiej do 15. Agnieszka po każdym nieudanym zagraniu kręciła głową z wściekłością i niezadowoleniem, a ostatnią piłkę oddała w siatkę właściwie z premedytacją.


1:1 Szybkie punkty Rosjanki, ale potem po bardzo długiej wymianie zostaje zmuszona przez Radwańską do popełnienia błędu. Polka zakończyła gema, posyłając bardzo prostą piłkę w aut. Jak na razie bez przełamania.


0:1 Mecz otworzyła znakomita wymiana pod siatką, wygrana przez Kuźniecową. Później Rosjanka zagrała w aut i zrobił się remis. Radwańska nie była jednak w stanie objąć prowadzenia przy własnym serwisie. W końcu zmusiła rywalkę do zagrania w siatkę, co doprowadziło do równowagi. Dopiero wtedy Polka po raz pierwszy wyszła na prowadzenie i szybko zakończyła gema.


Ćwierćfinał daje już 41 tys. dol. premii, ale jeśli chodzi o punkty do rankingu WTA, Agnieszka wciąż jest na minusie. Rok temu w Dubaju dostała ich aż 395, bo grała w półfinale. Żeby znów osiągnąć taki wynik, musi pokonać w ćwierćfinale Swietłanę Kuzniecową (WTA 23), byłą triumfatorkę US Open i Rolanda Garrosa. Rosjanka jest niżej w rankingu, ale to pozory, bo jej tenis - z atomowym forhendem i świetną obroną - wyjątkowo Polce nie leży. Grała z nią 11 razy, zwyciężyła tylko trzykrotnie, ale po raz ostatni w 2008 r.

Rosjanka bywa jednak chimeryczna, łatwo traci koncentrację, a Radwańska jest w niezłej formie, od początku roku przegrała tylko jeden mecz - w ćwierćfinale Australian Open z Kim Clijsters (WTA 1).


Informacje
WTA Dubaj - Ćwierćfinał singla
Piątek 18.02.2011 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
S.Kuzniecowa
7
6
2
A.Radwańska
6
3
0
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia