0 : 2
Komentarze
Od?wie?
22
Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Dubaju. Spotka się z nim z lepszą z dwójki Swietłana Kuzniecowa/Francesca Schiavone. Mecz 1/8 finału z Marion Bartoli trwał 68 minut, a o dużej przewadze Polki świadczą znakomite statystyki. 59-36 w punktach, 4-1 w przełamaniach serwisu rywalki - wszystkie liczby przemawiały za Radwańską. Dodatkowo Agnieszka wygrała aż 27 z 34 piłek po trafionym pierwszym serwisie.

Tak relacjonowaliśmy mecz Radwańskiej z Bartoli na żywo:

II set:

2-6 Koniec! Gem wygrany do zera!

2-5 Znakomity finisz Agnieszki w siódmym gemie! Krakowianka wygrała trzy kolejne piłki i po raz kolejny przełamała serwis Bartoli. Do szczęścia brakuje już zaledwie jednego gema.

2-4 Radwańska odskakuje już rywalce na dwa gemy.

2-3 Mamy pierwsze przełamanie w drugim secie. I to na korzyść Polki! Bartoli popełnia dwa podwójne błędy serwisowe i oddaje swojego gema do zera!

2-2 Kolejne wyrównanie stanu drugiej partii. Radwańska nie miała problemów z wygraniem swojego gema. Utrzymała serwis do 15. Czas na odskoczenie rywalce?

2-1 Coraz śmielej poczyna sobie Bartoli. Gem wygrany do zera pozwala jej na objęcie prowadzenia w II secie.

1-1 Radwańska obroniła break pointa. Jest wyrównanie!

1-0 Bartoli, mimo problemów, utrzymuje swoje podanie i po raz pierwszy w meczu obejmuje prowadzenie.

Zwyciężczyni tego spotkania w ćwierćfinale spotka się z lepszą z dwójki Kuzniecowa/Schiavone.

I set:

3-6 Wydawało się, że kolejna szansa zostanie wypuszczona z rąk. Radwańska nie wykorzystała piłki setowej i po jej podwójnym błędzie zrobiła się break pointowa szansa dla rywalki. Pożar został jednak w szeregach Polki ugaszony i mamy zakończenie pierwszej partii!

3-5 Drugi kolejny gem wygrany przez Bartoli. Tym razem do 30. Radwańska staje przed drugą szansą na "wyserwowanie" seta.

2-5 Nie ma zakończenia pierwszego seta. Polka traci swojego gema serwisowego do 15. Miejmy nadzieję, że kłopoty szybko zostaną zażegnane.

1-5 Agnieszka po raz drugi przełamuje serwis rywalki! 22-9 w małych punktach. Polka będzie próbowała zakończyć pierwszą partię swoim podaniem.

1-4 Błyskawiczny, nie trwający nawet dwóch minut, gem Polki! Radwańska wygrywa "na sucho" i utrzymuje trzygemowe prowadzenie.

1-3 Pierwszy gem wędruje na konto Bartoli. Francuzka wygrała go do 30. Jak wiemy w kobiecym tenisie przewaga jednego przełamania nie jest różnicą gwarantującą wygraną. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

0-3 Gem serwisowy wygrany przez Agnieszkę do 15. Statystyka wygranych piłek jest dla Francuzki zatrważająca. Polka prowadzi w małych punktach 12-3!

0-2 Radwańska przełamała podanie rywalki i objęła prowadzenie 2-0! Gem wygrany do 30. Dobry prognostyk.

0-1 Gem otwarcia dla Polki. Radwańska wygrała wszystkie cztery rozegrane w nim piłki.

9:00 Przed meczem:
Obie tenisistki grały ze sobą już pięciokrotnie. Grająca oburęcznie z dwóch stron Francuzka wygrała z Radwańską zaledwie jednego seta. I to pierwszego w historii ich spotkań. Kolejne 10. partii padło łupem Polki. Jak będzie tym razem? Zawodniczki rozpoczną swój mecz za około 15 minut.