Wimbledon: Radwańska pokonała Albertę Brianti. Na żywo

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
18
Agnieszka Radwańska póki co bez trudu rozprawia się ze słabszymi rywalkami. Najpierw pokonała Węgierkę 6:3, 6:3, a teraz Włoszkę Albertę Branti. Polka w drugim secie nie dała ugrać rywalce nawet gema.
Najlepsza polska tenisistka dominowała przez całe spotkanie. Z kolei Branti z każdą minutą popełniała coraz więcej błędów, ułatwiając Polce wykonanie planu minimum. Mecz trwał zaledwie godzinę. W kolejnej rundzie rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Włoszką Sarą Errani (32) i nieznaną Hiszpanką Santonją.
Tak relacjonowaliśmy spotkanie

14:23 6:0... Polka gładko awansowała do 3 rundy.

14:21 Włoszka jeszcze się broni. 40:30 dla Radwańskiej

14:20 Kolejny błyskawiczny gem Polki... W kolejnym Polka prowadzi już 40:15

14:15 I już 4:0. Włoszka była bezradna wobec potężnych piłek Polki. Bezradnie biegała po korcie... Bez skutku

14:11 Trzeci gem wyrównany. Głównie za sprawą... błędów Polki. Ale w końcówce Radwańska pokazała klasę i skończyła gema asem serwisowym.

14:00 Drugi set doskonale rozpoczął się dla Polski, która dzięki mocnemu serwisowi zmusiła rywalkę do biegania. A Włoszka? Popełnia coraz więcej prostych błędów. 2:0 dla Polki.

13:51 Agnieszka Radwańska wykorzystała błędy Włoszki, która nie ma pomysłu na mocne uderzenia Polki i wygrała ósmego gema i zarazem seta.

13:47 Kolejny gem był błyskawiczny. Agnieszka silną zagrywką szybko rozstrzygnęła partię na swoją korzyść.

13:43 Jednak w końcówce gema Włoszka zaatakowała, czym nieco zaskoczyła Radwańską. Ofensywna gra się opłaciła. Brianti wygrała gema.

13:41 Początek kolejnego gema identyczny jak poprzedniego. Znów Włoszka prowadzi 30:0. Kolejne trzy piłki jednak dla Polki, która prowadzi 40:30

13:37 Od 0:30 do zwycięstwa. Brawo Agnieszka. Polka silnym serwisem odebrała Włoszce chęć gry i prowadzi już w meczu 4:1

13:34 Tym razem lepsza Włoszka, która wykorzystała kilka błędów Radwańskiej. Także początek piątego gema dla Brianti, która jest bliska przełamania serwisu Radwańskiej

13:27 Radwańska przegrywała już 0:30. Jednak po dwóch doskonałych kontrach udało jej się odrobić straty. Jak na razie to najbardziej wyrównany gem, w którym raz Włoszka, a raz Polka wychodzą na prowadzenie. Przewaga Radwańśkiej i koniec tego gema, jak dotąd najdłuższego. Ale cóż to jest przy pojedynku Mahut - Isner...

13:18 Ależ gem. Agnieszka Radwańska przełamała serwis rywalki i prowadzi już 2:0. Póki co gra bezbłędnie. Oby tak dalej.

13:10 Zagrywa Polka. Długimi piłkami zmusiła rywalkę do błędów. Efekt? Zwycięstwo Polki

W I rundzie Wimbledonu Agnieszka Radwańska gładko pokonała Węgierkę Melindę Czink. Pierwszy w karierze mecz ze starszą o blisko osiem lat rywalką Polka zakończyła wynikiem 6:3, 6:3. Teraz przed nią trudniejsze wyzwanie...