0 : 3
Komentarze
Od?wie?
106
Wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszym secie. Soderling, grający po raz drugi z rzędu w finale French Open, miał na początku nawet szansę na przełamanie Hiszpana. Ostatecznie jedyny break w tym meczu był dziełem Nadala i to on wygrał partię do czterech.

Druga partia toczyła się gem za gem tylko do stanu 2:2. Wtedy Nadal dwukrotnie z rzędu przełamał rywala i w 39 minut zakończył tą partię. - Grając tak jak dziś osiągniesz wszystko co będziesz chciał w tenisie - mówił po meczu Soderling.

Trzeci set zaczął się od kolejnego przełamania Hiszpana. Soderling od początku tej partii wydawał się być zmieszany, biegać do piłek zaczął dopiero pod koniec meczu. Nic mu to jednak nie dało, ponieważ Nadalowi wystarczyło zwyciężyć swoje podania.

- Dziękuję za doping wspaniałej paryskiej publiczności - powiedział po francusku w czasie ceremonii wręczania nagród Nadal. Jest to o tyle ciekawe, że w zeszłym roku, w przegranym przez niego meczu czwartej rundy z... Soderlingiem, publiczność była zdecydowanie po stronie Szweda i wygwizdywała Hiszpana.

Nadal po raz piąty wygrał Rolanda Garrosa i do rekordzisty pod tym względem, Szweda Bjoerna Borga, brakuje mu już tylko jednego zwycięstwa.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

4:6 Pierwszy serw w siatkę, drugi na ciało, niezły return Soderlinga, ale cross forhendowy Nadala był nie do odebrania. nadal piąty raz Królem Paryża.

40:0 As Nadala i trzy piłki meczowe.

30:0 Dwa uderzenia Nadala i jeszcze dwie piłki.

15:0 Długa wymiana zakończona bekhendem w siatkę Szweda. Nadal trzy piłki od tytułu.

4:5 Świetne dwie akcje Soderlinga i gem wygrany do zera.

30:0 Najpierw decyzją sędziego aut Nadala, później fantastyczna akcja Soderlinga, który zaczął biegać po całym korcie.

3:5 Nadal spokojnie rozrzucił dwoma uderzeniami Szweda po korcie i wygrywa gema.

40:15 Potężny serwis, krótki return i dwie piłki dla Nadala.

30:15 Przeciągnięty slajs Szweda ląduje za linią końcową.

15:15 Doskonały płaski return Soderlinga i Nadal złapany na wykroku.

3:4 Szwed nie daje się drugi raz przełamać w tym secie.

A:40 Fantastyczne dwa top spiny bekhendowe Soderlinga, do pierwszego Nadal doszedł, do drugiego nie.

40:40 Mocny wyrzucający serwis, atak przy siatce i mamy równowagę.

30:40 Kolejny podwójny błąd seriwsowy Szweda.

30:30 Najpierw świetny return Nadala, później prosty błąd Hiszpana i koleny raz mamy remis w tym gemie.

15:15 Fatalnie gra dziś forhendem Szwed. Zupełnie nie dochodzi do piłek i gra z samej ręki, bez nóg, bez barków.

2:4 Kolejny raz Soderling fatalnie wyrzuca forhendem prostą piłkę i znów Nadal prowadzi dwoma gemami.

40:40 As Nadala i znów jest piłkę od gema.

15:15 Pierwszy raz w tym secie widzę Soderlinga, który biega do takich piłek jak ta po wyrzucającym forhendzie Nadala.

2:3 Jeśli teraz Soderling przełamałby Nadala, może jeszcze zrobiłby nam się tu wyrównany mecz.

40:15 Drugi gem serwisowy z rzędu Soderlinga, w którym idzie mu dość łatwo.

30:0 Dwie długie wymiany, Nadal pod presją dochodził do piłek, ale w końcu jedna odbiła się od linii i przeszkodziła Hiszpanowi.

1:3 Coraz mniej szans na przełamanie Hiszpana ma Soderling.

40:15 Pierwszą piłkę wygrał Soderling, ale Nadal zwietrzył już zwycięstwo w tym meczu i raczej nie odpuści.

1:2 As serwisowy i gem serwisowy "na sucho" dla Soderlinga.

40:0 Swietny póki co gem w wykonaniu Soderlinga, może pomoże mu się to odbudować.

0:2 Soderlingowi udało się dojść do równowagi, ale dobry atak i as Nadala kończą tego gema.

A:40 świetny serwis, krótki return i potężny top spin nie daje szans Szwedowi.

40:40 As nadala. To jednak jest naprawdę wybitny tenisista.

30:40 Soderling bardzo źle zaatakował przy siatce, ale z pomocą Nadala ma breaka.

30:30 Najpierw as Nadala, później Soderling strasznie usztywniony chciał zagrać wysoki forhend i fatalnie wyrzócił w aut.

0:30 Nadal zbyt zlekceważył rywala idąc do siatki i przegrywa drugą piłkę z rzędu.

0:1 Soderling wyrzuca kolejną prostą piłkę. Mało "finałowy" zaczyna być ten finał, na korcie gra praktycznie tylko jeden zawodnik.

40:APierwszy break w tym secie.

40:40 Soderling ładujew prosty forhend w siatkę.

40:30 As Soderlinga.

30:30 Zbyt krótki raturn Nadala i Soderling nie mógł zmarnować takiej szansy.

15:15 Najpierw świetny serw Soderlinga, w drugiej piłce świetny return Hiszpana.

2:6 Co się odwlecze... Soderling będzie starał się powalczyć w trzecim secie, ale czas może działać na jego niekorzyść. On ma za sobą półfinałowe pięć setów z Bedrychem, Nadal zaś dość czybko odprawił Melzera.

40:15 Nadla ewidentnie trafia w linię, ale sędzia kolejny raz wywołuje aut.

40:0 Soderling stawia już teraz tylko symboliczny opór, Szwed ewidentnie czeka na trzeciego seta.

30:0 Wydawało się, że return Soderlinga jest doskonały. Nie był dla takiego biegacza jak Nadal. Niewiarygodną szybkość prezentuje dziś na korcie Hiszpan.

2:5 Kolejny gem dla Nadala i chyba jest po meczu.

40:A Drugi break w tym gemie dla Nadala.

30:40 Podwójny błąd serwisowy Szweda i mamy kolejnego breaka.

30:30 Szwed nie daje za wygraną i postanowił pójść do siatki. Opłaciło się, ładny top spin i mamy remis.

15:0 Świetny return Nadala, ale sędzia liniowy wywołuje aut. Dyskusyjna decyzja.

2:4 Zgaszony Szwed przegrywa trzy szybkie piłki.

15:15 Niewiarygodna akcja Nadala. Soderling już dwa razy wyrzucał go z kortu, mimo to Hiszpanowi udało się za każdym razem dojść do piłki i ostatecznie minął stojącego przy siatce rywala.

2:3 Nadal asekurancko rozegrał piłkę i czekał tylko na błąd rywala. Przełamanie w identycznym momencie co w pierwszym secie.

0:40 Trzy breaki dla Nadala.

2:2 Zły skrót Nadala, Soderling dochodzi do piłki, ale zagrywa prosto w Nadala i zostaje skarcony.

40:0Skrót Soderlinga, Nadal dobiega do siatki i zagrywa fantastycznego slajsa po crossie.

15:0 Mocny serwis Nadala, dobry return Soderlinga, ale następną piłkę Szwed wyrzuca w aut.

2:1 Fantastyczny dropszot Soderlinga i Szwed wygrywa gem,a do zera.

40:0 Szybkie trzy piłki w wykoaniu Soderlinga i zaraz powinno być 2:1.

1:1 As serwisowy Nadala i mamy remis.

A:40 Szkolny błąd Hiszpana. Nadal wyrzuca piłkę w aut

40:40 Cóż za akcja! Soderling dwukrotnie miał przed sobą wolny kort, uderzał z całej siły, ale Hiszpan jakimś cudem odbijał każdą piłkę! Później Nadal ruszył do siatki i zagrał magicznego stop-woleja! Fantastyczny tenis

A:40 Kapitalne uderzenie Soderlinga! Nawet niesamowicie szybki Nadal nie dał rady dojść do tego uderzenia

40:40 I mamy wyrównanie stanu meczu. Najpierw as Nadala, później kapitalny forhend Hiszpana

40:15 Kapitalny serwis Nadala zmusił Soderlinga do błędu, ale po chwili Szwed kapitalnym forhendem zdobywa punkt

30:0 Dwie pierwsze wymiany padają łupem Soderlinga. Czyżby Szwed wreszcie przełamał Nadala?

1:0 Brawo Soderling! Szwed zmusił do biegania wielkiego mistrza i Nadal popełnił w końcu błąd

40:30 Wyśmienita wymiana, Nadal nieprawdopodobnie "kręci" każdą piłkę. Po dwóch minutach odbić z obu stron, Soderling nie dał rady

40:15 Ależ błąd Nadala! Hiszpan miał idealną piłkę cztery metry od siatki, wykonał skrót, ale piłeczka zatrzymała się na taśmie

30:0 Dwie dobre wymiany w wykonaniu Szweda. Najpierw Soderling ruszył do siatki i zakończył akcję smeczem, później zmusił Nadala do błędu

Rozpoczynamy drugiego seta. Serwuje Soderling

0:1 I koniec pierwszej partii. Soderling po raz kolejny wyrzuca piłkę poza obszar gry.

30:40 Piłka setowa dla Nadala. Soderling popełnia dwa bardzo ważne błędy

15:30 Dwie świetne akcje Nadala, który wciąż wygrywa praktycznie każdą długą wymianę. Później Hiszpan posłał piłkę w aut

AD:40 Od zera do remisu, przepiękna gra Soderlinga. Kolejna wymiana i punkty dla Szweda.

15:40 Szwed przegrywa przy swoim podaniu. Dwie piłki setowe pod rząd dla Nadala. W pierwszej as.

40:60 Soderling nie wykorzystuje szansy na przełamanie. Takie sytuacje się mszczą. Doskonała gra Hiszpana.

40:40 Druga szansa w tym gemie na break point dla Szweda. Nadal zagrywa, Soderling posyła piłkę w aut. Znowu remis

60:40 Niezwykle trudnego gema wygrywa Soderling.

40:AD Stuprocentowa sytuacja na wygranie gema dla Szweda. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych dla Nadala. Odbiera piekielnie mocne podanie. Return Soderlinga ląduje na siatce. Najdłuższy gem w tym meczu.

40:AD I przewafa dla Nadala.

40:40 Soderling wygrywał już 40:0. Rafa jednak tak łatwo się nie poddaje. zdobywa kolejno 3 punkty. Przewaga dla Szweda

Pogoda zmienną jest, nadciąga deszcz nad korty Rolanda Garrosa.

15:60 Nadal wygrywa gładko swoje podanie.

15:0 Poprzedni gem może być decudjącym dla rozstrzygnięcia tego seta, ponieważ serwis Nadala jest niezwykle trudno przełamać

40:AD Po raz drugi w tym gemie szansa na break point dla Nadala. Wydawało się, że piłka Nadala wyleci poza boisko. Hiszpan jednak precyzyjnie trafia w lewy róg boiska. Przełamanie

40:40 Serwuje Soderling. Nadal posyła, po siłowej wymianie podań, podkręcona piłkę. Soderling trafia w siatkę. Nagle Nadal przerywa grę. Jest pewien, że Szwed posłał piłkę w aut. Jakież jest jego rozczarowanie, kiedy okazuje się, że Szwed trafił w pole.

40:60 Soderling nie wykorzystuje szansy na zdobycie break pointa. Zwycięża Nadal.

40:40 Zapowiada się pierwszy break point dla Szweda. Dwa błędy Nadala. Hiszpan broni się jak może i doprowadza do remisu.

15:30 Po skrócie w wykonaniu Soderlinga piłka zatańczyła na siatce, po czym spadła na kort po stronie Nadala. Hiszpan nie zdążył dobiec do siatki.

0:15 Serwuje Nadal, obaj panowie preferują tenisa siłowego. Przez moment jednak mieliśmy wrażenie, jakby finał Rolanda Garrosa, był towarzyską, poobiednią potyczką.

Wujek Nadala, który obserwuje zmagania Rafaela z trybun, zaczął obgryzać paznokcie.

60:0 Soderling wygrywa w tym gemie do zera, posyłając dwa asy serwisowe. Przy podaniach z prędkością 220 km/h Hiszpan bez szans.

15:60 Gema zwycięża Nadal. Wrażenie deja vu o tyle słuszne, że Nadal zupełnie jak Szwed kończy tę część meczu asem. Remis w gemach i asach, po 1

15:40 Nadal popełnia błąd i forehandem posyła piłkę w aut.

0:30 Nadal po krótkiej wymianie zdobywa pierwsze punkty. Soderling daje się zwieść Hiszpanowi, zmuszony do obrony jedną ręką, posyła piłkę w siatkę

60:30 Gema wygrywa Soderling. Zdobywa pierwszego asa serwisowego w meczu.

40:30 Soderling serwuje z prędkością 219 km/h. Nadal posyła return w aut.

30:30 Zaczęli. Serwuje Szwed, narazie remis po 30

Panowie rozgrzewają się narazie. Niebo prawie bezchmurne, bardzo ciepło.

Rakieta nr. 2 światowego tenisa w półfinale pokonała Melzera (6:2, 6:3, 7:6). Jego przeciwnik, szwedzki tenisista w wygrał z Czechem Tomasem 1/2 finału po bardzo zaciętym meczu, wygrał z Czechem Tomasem Berdychem(6:3, 3:6, 5:7, 6:3). Co ciekawe Soderling, w ćwierćfinale wyeliminował Szwajcara, Rogera Federrera, lidera ranikingu ATP.

Zanim panowie wybiegną na kort, ciekawostka. Piłka podkręcona przez Nadala może wykonać nawet 4300 obrotów zanim przeciwnik Hiszpana, o ile będzie miał szczęście, do niej dojdzie.

Za chwilę rozpocznie się mecz finałowy, będący zarazem ostatnim spotkaniem turnieju. Wczoraj singlową rywalizację pań wygrała Schiavone. Pokonała Stosur 2:0 (6:4, 7:2)Pokonała Stosur 2:0 (6:4, 7:2)