ATP w Monte Carlo. Łukasz Kubot przegrał z Viktorem Troickim

1 : 0
Komentarze
Od?wie?
28
15:51 Przy stanie 40:15 dla Troickiego Polak zaczął bronić piłki meczowe i doprowadził do równowagi. Na więcej nie starczyło sił. Troicki lepszy w całym meczu.

15:45 Podobna sytuacja jak dwa gemy wcześniej, tylko że bez happy-endu. Kubot wygrał dwie piłki przy własnym serwisie, a potem przestał grać. Kolejne punkty zdobywał rywal. Kubot w decydującym momencie popełnił podwójny błąd serwisowy.

15:42 Troicki swoje podanie wygrywa jak burza. A Kubot musi go przełamać, jeśli chce myśleć o zwycięstwie w meczu. Na razie jest 4:2 dla Serba.

15:38 Drugi gem wygrany przez Kubota, choć z problemami. Wydawało się, że Polak dość łatwo wygra. Pierwsze dwie piłki padły jego łupem, ale Serb doprowadził do równowagi.

15:34 Troicki prowadzi już 3:1. Swój gem serwisowy wygrał bardzo łatwo.

15:29 Tyle po dobrej grze. Troicki szybko wygrał trzy piłki przy podaniu Kubota i potem Polak tylko bronił się przed przełamaniem. Niedługo.

15:26 Łukasz Kubot miał okazję na przełamanie rywala, ale się nie udało. Troicki, z kłopotami, ale wygrał własny gem serwisowy. Polak gra jednak lepiej niż w drugim secie.

15:19 I swoje podanie wygrywa. Dobrze zaczął.

15:17 Trzeci set rozpoczyna Polak

15:12 Kubot długo bronił piłki setowej, ale wymiane wygrał Serb. Koniecznością w trzecim secie będzie porawienie serwisu, bo to tą bronią rywal pokonał Polaka w drugiej partii.

15:09 Polak łatwo wygrywa swoje podanie, ale to pierwszy tak łatwo wygrany gem w tym secie. Kubot w drugiej partii serwuje słabo, tymczasem Serb wykorzystuje prawie każdą zagrywaną przez siebie piłkę.

15:06 Przy serwisie Serba Kubot prowadził już 30:15, ale w tym momencie się zaciął. Troicki wygrał kolejne piłki i prowadzi już 5:1.

15:03 Niestety. Polak wygrał przy własnym serwisie zaledwie jedną piłkę. Jest już 4:1. Łukosz Kubot jest w trudnej sytuacji

15:00 Troicki znów blisko przełamania...

14:59 Nie tym razem. Póki co wyraźnie lepszy był rywal, który prowadzi w tym secie już 3:1

14:55 Uff. Po nerwowej końcówce gema, wygrywa Kubot. 2:1 i szansa na przełamanie

14:54 Bez większych problemów wygrał też swoje podanie. Jest 2:0 dla Troickiego

14:52 Znów początek lepszy w wykonaniu tenisisty z Serbii, który przełamał serwis Polaka.

14:48 Początek drugiego seta. Serwuje Polak

14:47 Brawo Kubot! Polak przełamuje serwis Serba. Jest 6:4

14:45 Ależ zacięty gem. Jest 30:30

14:41 Oby tak do końca. Łukasz Kubot z każdym gemem gra lepiej. Prowadzi już 5:4 i jeśli przełamie serwis Troickiego będzie w doskonałej sytuacji.

14:40 15:15, 30:15 dla Polaka...

14:37 Serwuje Kubot.

14:34 W kolejnym gemie lepszy jest Serb, który doprowadził do wyrównania.

14:30 I już jest po trzy. Kubot wygrywa gema do zera i prowadzi 4:3

14:23 Na szczęście po dwóch słabych gemach Polak wziął się do pracy i wyrównał stan meczu. Kolejny gem należał do Troickiego.

0:00 Obaj tenisiści spotkali się dotąd pięciokrotnie. Kubot wygrał tylko raz, w 2006 roku na US Open. Zwycięzca pojedynku zmierzy się z rozstawionym z dwunastką Hiszpanem Tommym Robredo lub z Argentyńczykiem Horacio Zeballosem. Na razie bliżej celu jest rywal Polaka, który prowadzi 2:1