Iga Świątek w półfinale w Ostrawie. Świetne końcówki setów [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 07 października 2022
  • PILNE

GEM, SET, MECZ IGA ŚWIĄTEK! Polka wygrała z McNally 6:4, 6:4 i awansuje do półfinału turnieju!

• Świątek - McNally 6:4, 5:4, 40:0. Trzy piłki meczowe dla Igi Świątek!.

• Świątek - McNally 6:4, 5:4, 30:0. Znów zły wybór Amerykanki pójścia do siatki. Polka to wykorzystuje. Jest dwie piłki od meczu.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 5:4. Polka wygrała dziewiątego gema do 30. Zakończyła go pięknym forhendem w linię boczną.

• Świątek - McNally 6:4, 4:4, 40:30. Niewymuszony błąd Polki z bekhendu.

• Świątek - McNally 6:4, 4:4, 40:15. Kolejna długa wymiana, którą kończy Świątek. Ważna akcja.

• Świątek - McNally 6:4, 4:4, 30:15. Nieudane zagranie przy siatce Amerykanki. Zły jej wolej i Świątek pewnie ją minęła z forhendu.

• Świątek - McNally 6:4, 4:4, 15:15. Błąd z forhendu Amerykanki. Grała w biegu i za mocno.

• Świątek - McNally 6:4, 4:4, 0:15. Niewymuszony błąd Polki z bekhendu.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 4:4. Amerykanka wygrała swoje podanie do 30. Set ten trwa już 54 minuty, dwie dłużej niż cały pierwszy.

• Świątek - McNally 6:4, 4:3, 30:40. Dobry serwis Amerykanki. Trzeci wygrany punkt z rzędu przez McNally.

• Świątek - McNally 6:4, 4:3, 30:30. Nieudany return z forhendu Polki. Trafiła w taśmę.

• Świątek - McNally 6:4, 4:3, 30:15. Ależ miała szansę Polka na trzy okazje na przełamanie. Odegrała z bekhendu, ale piłka dotknęła taśmy i spadła po jej stronie.

• Świątek - McNally 6:4, 4:3, 30:0. Piękny stop wolej numer 1 WTA. Kapitalny. Czyżby znów świetna końcówka seta w wykonaniu Polki?

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 4:3. Polka wygrała swoje podanie do 30. Ważny gem po trzech z rzędu wygranych przez rywalkę.

• Świątek - McNally 6:4, 3:3, 40:30. Świetne minięcie Polki! Po smeczu Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 3:3, 30:30. Świetny serwis wyrzucający rywalkę, a potem jeszcze lepszy forhend Igi Świątek.

• Świątek - McNally 6:4, 3:3, 15:30. Błąd Polki z bekhendu. Duży aut.

• Świątek - McNally 6:4, 3:3, 15:15. Autowy forhend Polki. Za linię końcową.

• Świątek - McNally 6:4, 3:3, 15:0. Dobry serwis Polki na otwarcie siódmego gema.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 3:3. Piękny wolej Amerykanki kończy szóstego gema. Trzeci z rzędu wygrany przez McNally. Amerykanka na dobre wraca do gry w tym meczu.

• Świątek - McNally 6:4, 3:2, przewaga Świątek. Kompletnie niezrozumiała decyzja Amerykanki, by iść do siatki. Polka dobrze odegrała i Amerykanka pomyliła się wolejem.

• Świątek - McNally 6:4, 3:2, równowaga. Niewymuszony błąd Amerykanki z bekhendu.

• Świątek - McNally 6:4, 3:2, 30:40. As serwisowy Amerykanki. W takim momencie. Pierwszy w meczu.

• Świątek - McNally 6:4, 3:2, 0:15. Amerykanka serwuje i w pierwszej akcji dobrze zagrała z forhendu przeciw nogom Polki.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 3:2. Amerykanka wraca do gry. Przełamuje Polkę do 30 po dobrym minięciu jej. Świątek zagrała wolejem w siatkę.

• Świątek - McNally 6:4, 3:1, 30:40. Nieudany return Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 3:1, 15:40. Prosty błąd Polki z bekhendu. Nie trafiła w linię boczną. Dwie szanse na przełamanie dla Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 3:1, 15:30. Piękny forhend Polki, tuż przy linii bocznej.

• Świątek - McNally 6:4, 3:1, 0:30. Podwójny błąd serwisowy Polki.

• Świątek - McNally 6:4, 3:1, 0:15. Piękna akcja i piękny punkt Amerykanki.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 3:1. Po pięciu gemach z rzędu dla Polki, wreszcie Amerykanka zdobyła gema.

• Świątek - McNally 6:4, 3:0, równowaga. Nieudany drop shot Amerykanki. Trafiła w siatkę.

• Świątek - McNally 6:4, 3:0, 30:40. Dobry forhend Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 3:0, 30:30. Amerykanka wydaje się, że trochę już jest podłamana tym, że nie wykorzystała w obu setach swoich szans.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 3:0. Polka w tym secie obroniła już cztery break-pointy! Wygrała kolejnego gema na przewagi!

• Świątek - McNally 6:4, 2:0, przewaga Świątek. Kolejna, piękna wymiana, kończyła się przy siatce. Przy niej znów Polka sprytniejsza i nieudany wolej Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 2:0, równowaga. Dobry serwis Polki i nieudany return Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 2:0, 30:40. Ależ błąd Polki przy siatce z bekhendu. Ma czego żałować.

• Świątek - McNally 6:4, 2:0, 30:30. Amerykanka wzięła challenge, udany, bo trafiła w linię, a sędziowie krzyknęli aut. Była powtórka punktu, ale Polka i tak go wygrała.

• Świątek - McNally 6:4, 2:0, 15:30. Piękny bekhend Polki po dobrym serwisie i zbyt krótkim returnie Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 2:0, 0:30. Niewymuszony błąd Polki z bekhendu.

• Świątek - McNally 6:4, 2:0, 0:15. Polka serwuje. Dobry, wygrywający forhend Amerykanki.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 2:0. Ależ akcja na koniec drugiego gema. Dobry drop-shot Amerykanki, ale Polka kapitalnie do niego dobiegła, odegrała i rywalka wolejem nie trafiła w kort.

• Świątek - McNally 6:4, 1:0, 40:30. Dobry, wygrywający forhend Amerykanki. Polka nawet nie ruszyła do piłki.

• Świątek - McNally 6:4, 1:0, 40:15. Prosty, niewymuszony błąd z forhendu Amerykanki. Duży aut. Dwie szanse na przełamanie dla Polki.

• Świątek - McNally 6:4, 1:0, 30:15. Nieudana akcja Amerykanki przy siatce.

• PILNE

Świątek - McNally 6:4, 1:0. Polka wygrała swoje podanie na przewagi. I to od stanu 0:40!

• Świątek - McNally 6:4, przewaga Świątek. Czwarty z rzędu punkt Świątek. Amerykanka trafiła w siatkę z forhendu. Niewymuszony błąd.

• Świątek - McNally 6:4, 40:40. Polka oddała inicjatywę rywalce i Amerykanka pomyliła się z forhendu. Duży aut za linię boczną. Polka od stanu 0:40 doprowadza do 40:40.

• Świątek - McNally 6:4, 30:40. Niewymuszony błąd slajsem z bekhendu Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 15:40. Nieudany return Amerykanki z forhendu. Chciała atakować przez najwyższą siatkę i się nie udało.

• Świątek - McNally 6:4, 0:40. Już w pierwszym gemie drugiego seta trzy szanse na przełamanie dla Amerykanki.

• Świątek - McNally 6:4, 0:30. Autowy forhend Polki. Tuż za linię końcową.

• Świątek - McNally 6:4, 0:15. Po challengu pierwsza piłka dla Amerykanki. Trafiła w linię.

• PILNE

Początek drugiego seta!

• PILNE

Iga Świątek wygrała pierwszego seta 6:4. Ostatniego gema do 0. Świetna końcówka polskiej tenisistki. Bardzo dobrze grała od stanu 2:3 dla rywalki.

• Świątek - McNally 5:4, 40:0. Trzy piłki setowe dla Polki!

• Świątek - McNally 5:4, 30:0. Znów przyspieszenie Polki i kończy akcję skutecznym drajw wolejem z forhendu.

• Świątek - McNally 5:4, 15:0. Pierwszy podwójny błąd serwisowy Amerykanki.

• PILNE

Świątek - McNally 5:4. Cudowne minięcie przez Polkę na koniec 9. gema. Wygrała go do 15.

• Świątek - McNally 4:4, 40:15. Znów świetna wymiana, Amerykanka kapitalnie się broniła, ale Polka świetnie atakowała i skończyła wymianę cudownym forhendem wzdłuż linii. Duża cierpliwość polskiej tenisistki.

• Świątek - McNally 4:4, 30:15. Długa, piękna wymiana, którą kończy polka z forhendu.

• Świątek - McNally 4:4, 15:15. Niewymuszony błąd Amerykanki z forhendu.

• PILNE

Świątek - McNally 4:4. Dobry serwis Amerykanki daje jej czwartego gema.

• Świątek - McNally 4:3, 30:40. Ależ Polka zmarnowała drive wolej. Prosta piłka.

• Świątek - McNally 4:3, 30:30. McNally znów poszła do siatki, ale tym razem był to nieprzygotowany atak. Polka świetnie minęła z bekhendu.

• Świątek - McNally 4:3, 15:30. Piękne zagranie przy siatce wolejem McNally.

• Świątek - McNally 4:3, 15:15. Polka przyspieszyła grę, ale teraz rywalka zagrała na jej ciało i Świątek źle odegrała.

• PILNE

Świątek - McNally 4:3. Polka wygrała swoje podanie do 15. Wreszcie pewnie wygrany gem serwisowy numeru 1 światowego rankingu.

• Świątek - McNally 3:3, 40:15. Nieudane minięcie przez Amerykankę. Polka poszła do siatki, ale McNally z forhendu trafiła też w siatkę.

• Świątek - Mcnally 3:3, 30:15. Niewymuszony błąd Amerykanki z forhendu.

• Świątek - McNally 3:3, 15:15. Kapitalny forhend Amerykanki. Poszła do niego doszła, chciała zagrać sprytnie slajsem, ale trafiła w siatkę.

• Świątek - McNally 3:3, 15:0. As serwisowy Polki. Pierwszy w meczu.

• PILNE

Świątek - McNally 3:3. Polka w szóstym gemie włączyła tryb TURBO. Świetna gra i przełamanie. Znów mamy remis.

• Świątek - McNally 2:3, przewaga Świątek. Świetny forhend Polki w biegu. Kolejna szansa na przełamanie.

• Świątek - McNally 2:3, równowaga. Kapitalnie minięcie Polki z forhendu.

• Świątek - McNally 2:3, przewaga McNally. Szczęście przy Amerykance. Po jej slajsie, piłka po taśmie przeszła na stronę Świątek.

• Świątek - McNally 2:3, równowaga. Polka miała piłkę na rakiecie, by remisować. Niestety, minimalnie nie trafiła z bekhendu za linię boczną.

• Świątek - McNally 2:3, 40:30. Piękna akcja, którą Polka kończy skutecznym forhendem. Szansa na przełamanie.

• Świątek - McNally 2:3, 0:15. Niewymuszony błąd Świątek.

• PILNE

Świątek - McNally 2:3. Amerykanka zdobyła przełamanie! Wygrała gema do 30.

• Świątek - McNally 2:2, 15:40. Piękna kontra Amerykanki. Znów break-pointy dla rywalki. Trzeci z rzędu gem z szansami na przełamanie dla Amerykanki.

• Świątek - McNally 2:2, 15:30. Atomowy forhend polskiej tenisisty. Dobrze, że skuteczny.

• Świątek - McNally 2:1, 0:30. Szósty z rzędu punkt dla Amerykanki.

• Świątek - McNally 2:2, 0:15. Niewymuszony błąd Polki z forhendu. Prosty.

• PILNE

Świątek - McNally 2:2. Bardzo łatwy gem dla Amerykanki. Do 0. Po trzech gemach z rzędu toczonych na przewagi, krótki gem.

• Świątek - McNally 2:1, 0:40. Kolejny świetny serwis, Polka odegrała, ale duży aut.

• Świątek - McNally 2:1, 0:30. Dobry początek gema serwisowego Amerykanki. Dobre serwisy.

• PILNE

Świątek - McNally 2:1. Polka znów wygrała swoje podanie na przewagi. W momentach zagrożenia gra bardzo pewnie.

• Świątek - McNally 1:1, równowaga. Trzeci break-point i Polka znów świetnie się broni. Trzeci gem z rzędu z równowagą.

• Świątek - McNally 1:1, 30:40. Agresywny, mocny forhend Amerykanki i Polka odgrywa slajsem tylko w siatkę.

• Świątek - McNally 1:1, 30:30. Polka świetnie odpowiada. Teraz dobry forhend przeciw nogom rywalki.

• Świątek - McNally 1:1, 0:30. Dwie świetne zagrania Amerykanki, zwłaszcza piękny stop wolej przy drugiej akcji. Znów kłopoty Polki przy swoim podaniu.

• PILNE

Świątek - McNally 1:1. Amerykanka wygrała swoje podanie na przewagi. Po 11 minutach jest remis.

• Świątek - McNally 1:0, przewaga Świątek. Trzeci punkt z rzędu polskiej tenisistki.

• Świątek - McNally 1:0, równowaga. Drugi gem i druga równowaga. Znów Polka doprowadza do niej od stanu 15:40.

• Świątek - McNally 1:0, 30:40. Rewelacyjne minięcie Igi Świątek! Co za zagranie Polki.

• Świątek - McNally 1:0, 15:40. Niewymuszony błąd Polki z forhendu. Też trafiła w siatkę.

• Świątek - McNally 1:0, 15:30. Niewymuszony błąd Amerykanki z forhendu. Trafiła w siatkę.

• Świątek - McNally 1:0, 0:30. Dobra akcja Amerykanki, Polka broniła się slajsem, ale nie dala rady. Chwilę później zbyt mocny return Świątek po mocnym serwisie rywalki.

• PILNE

Świątek - McNally 1:0. Polka przegrywała w I gemie już 15:40, ale wygrała cztery gemy z rzędu!

• Świątek - McNally równowaga. Mocny, odrzucający seriws, potem dobry forhend i na koniec kolejny wygrywający drive wolej z forhendu.

• Świątek - McNally 30:40. Teraz nieudany return Amerykanki. Duży aut, Polka nawet nie ruszyła do mocnego uderzenia.

• Świątek - McNally 15:40. Świetny return z forhendu Amerykanki. Już w pierwszym gemie ma dwie szanse na przełamanie.

• Świątek - McNally 15:30. Mocny, agresywny bekhend Amerykanki i Polka odegrała w siatkę.

• Świątek - McNally 15:15. Najpierw błąd Amerykanki, a potem Polki.

• PILNE

Początek meczu. Serwuje Iga Świątek!

• Trwa rozgrzewka.

• McNally do turnieju głównego dostała się z kwalifikacji. W nich pokonała Chinkę Wang Xiy 6:3, 6:3, Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 6:4, 6:1. Potem w I rundzie pokonała Rosjankę Annę Blinkową 6:1, 6:2 i Czeszkę Karolinę Muchovą 6:1, 3:6, 6:1.

• Iga Świątek dotychczas w Ostrawie pokonała Ajlę Tomljanović 7:5, 2:2.

• Dzień dobry. Zapraszamy Państwa do relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego w Ostrawie: Iga Świątek - Catt NcNally.