Iga Świątek w ćwierćfinale w Ostrawie. Rywalka przegrała z kontuzją [ZAPIS RELACJI]

• środa, 05 października 2022
  • Dziękujemy za dziś, do zobaczenia!

• Przeciwniczką Świątek w ćwierćfinale turnieju w Ostrawie będzie zwyciężczyni pary Caty McNally - Karolina Muchova. Kolejny mecz Polki w piątek.

• Trzeci mecz Świątek z Tomljanović, trzeci wygrany przez Polkę. Drugi przez krecz rywalki.

• Tomljanović dała sobie szansę na powrót do gry. Australijka wygrała nawet gema na 2:2, ale ostatecznie podjęła decyzję o zakończeniu meczu.

• A jednak koniec.

• Gramy dalej, Australijka nawet nie zdecydowała się na oklejenie bolącego kolana.

• Przerwa medyczna dla Australijki. Tomljanović zgłosiła problemy z lewym kolanem.

• 2. set. Świątek 2:1 Tomljanović. Kolejny długi gem, na szczęście znów na korzyść Świątek. Ale lekko nie było, bo Polka musiała bronić jednego break pointa. Na szczęście to się udało, i przy drugiej równowadze nasza zawodniczka zamknęła partię. Wolno to jednak idzie. 30 minut trwa już drugi set.

• 2. set. Świątek 1:1 Tomljanović. Najdłuższy gem meczu. Najważniejsze, że na korzyść Świątek. Przełamanie na rzecz Polki. Sześć równowag, dwa break pointy i jest. Uff, gramy dalej!

• 2. set. Świątek 0:1 Tomljanović. Bardzo źle zaczęła się ta partia, bo od przełamania na korzyść Australijki. Iga często chodziła do siatki, ale robiła to bez pewności siebie, co wykorzystywała Tomljanović. Australijka popisała się ładnymi minięciami, co dało jej dobre otwarcie. Pierwsze jej prowadzenie w meczu.

• Początek drugiego seta.

• 1. set. Świątek 7:5 Tomljanović. Znacznie słabiej w kluczowym momencie zagrała Tomljanović. Świątek miała dwie piłki setowe i za drugim razem, przy drugiej równowadze udało jej się przechylić szalę na swoją korzyść. Dobrze, bo było mnóstwo nerwów. Zaczęło się świetnie, od dobrego wyniku i jeszcze lepszej gry Polki, a potem stopniowo do głosu dochodziła Australijka. Przed nami jeszcze sporo walki, ale jest dobrze.

• 1. set. Świątek 7:5 Tomljanović. SET, IGA ŚWIĄTEK!

• 1. set. Świątek 6:5 Tomljanović. Świetny gem w wykonaniu Świątek. Polka wygrała go "na sucho". Bardzo potrzebny zastrzyk pewności siebie.

• 1. set. Świątek 5:5 Tomljanović. I znów tylko punkt przy serwisie Tomljanović ugrała Świątek. Australijka gra zdecydowanie mocniej, dokładniej, czym nie radzi sobie nasza zawodniczka.

• 1. set. Świątek 5:4 Tomljanović. Uff... Uff... Uff... Świątek wygrała gema, ale lekko nie było. Polka obroniła dwa break pointy i w trzeciej równowadze dopięła swego. Świątek serwuje dużo gorzej niż na początku meczu, stąd jej problemy. No ale to nasza zawodniczka jest bliżej wygrania seta. Najważniejsze, że przełamała złą serię trzech przegranych gemów z rzędu.

• 1. set. Świątek 4:4 Tomljanović. I wszystko zaczyna się od nowa. Świątek dominowała w pierwszej części seta, ale przegrała trzy gemy z rzędu i jest remis. Polka zaczęła popełniać błędy, Tomljanović gra zaś coraz lepiej. I mamy efekty. Tak jak w ostatnim gemie, w którym Polka ugrała tylko punkt.

• 1. set. Świątek 4:3 Tomljanović. No i proszę, niespodziewane przełamanie na korzyść Tomljanović. Australijka znakomicie returnowała, ustawiała sobie akcje, co przełożyła na zwycięstwo w gemie.

• 1. set. Świątek 4:2 Tomljanović. Najbardziej wyrównany gem w meczu. Gem, który skończył się na korzyść Tomljanović dopiero przy trzeciej równowadze. Doszło do niej, mimo że Australijka prowadziła już 40:15. Lepsza gra Świątek w drugiej części tej partii nie wystarczyła jednak do powiększenia przewagi.

• 1. set. Świątek 4:1 Tomljanović. Kapitalnie serwuje dzisiaj Świątek. Polka znów nie przegrała choćby jednego punktu i wróciła na trzygemowe prowadzenie.

• 1. set. Świątek 3:1 Tomljanović. Pierwszy gem dla Australijki. Tomljanović wreszcie uderzała mocniej, szerzej, dokładniej. Przy stanie 30:40 Iga mogła jeszcze wybronić tego gema, ale rywalka okazała się tym razem lepsza.

• 1. set. Świątek 3:0 Tomljanović. Dziewięć minut gry i już 3:0 dla Świątek. Kolejny szybki gem serwisowy Polki, która momentami sprawia wrażenie, że bawi się na korcie. Australijka tym razem zdobyła jeden punkt po dobrym returnie, ale to wszystko na co ją było stać.

• 1. set. Świątek 2:0 Tomljanović. Jeden prosty błąd Igi, jeden dobry serwis - to zdecydowanie za mało, żeby wygrać gema z Polką. Świątek już przy pierwszej okazji odebrała rywalce serwis. Znakomicie zaczął się dla niej ten mecz.

• 1. set. Świątek 1:0 Tomljanović. Dobry, spokojny, pewny gem Świątek. Polka świetnie serwowała i wygrała gema bez straty punktu.

• 1. set. Świątek 0:0 Tomljanović. Zaczynamy! Losowanie wygrała Australijka, która wybrała odbiór. Zaczynamy więc od serwisu Świątek.

• Przed nami rozgrzewka i za kilka chwil początek meczu.

• Zawodniczki wychodzą na kort.

• Początek meczu z Tomljanović zaplanowany jest na 16:00.

• Dla Świątek to pierwszy mecz od blisko miesiąca. Ostatni raz Polka zagrała 5 września w finale US Open, kiedy pokonała Ons Jabeur 6:2, 7:6(5).

• Obie panie grały ze sobą dwukrotnie. Dwa razy lepsza była Świątek. W 2019 roku na turnieju w Toronto Polka wygrała przez krecz rywalki w 1. secie przy stanie 4:1. W tym roku, także w Toronto, Świątek wygrała gładko 6:1, 6:2. I oby dzisiaj było podobnie.

• Tomljanović to 34. zawodniczka rankingu WTA. Świątek jest oczywiście jego liderką.

• W 1. rundzie Świątek miała wolny los. Tomljanović ograła zaś Chinkę Shuai Zhang 6:3, 6:3.

• Dzień dobry, państwu. Zapraszamy na pierwszy mecz Igi Świątek na turnieju WTA w Ostrawie. Pierwszą rywalką Polki będzie Australijka - Ajla Tomljanović.