Iga Świątek w IV rundzie French Open. Za Polką najtrudniejszy mecz w turnieju [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 28 maja 2022
  • Do zobaczenia!

• To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz Świątek w tym turnieju. Kovinić postawiła twarde warunki, a Iga momentami musiała walczyć ze swoimi słabościami. Mamy nadzieję, że ten mecz zbuduje Polkę na dalszą walkę. Nasza zawodniczka dobrze poradziła sobie w trudniejszym momencie.

• Iga Świątek wygrała z Danką Kovinić 6:3, 7:5 i jest w IV rundzie French Open!

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 7:5. Mamy to!

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 6:5. Przełamanie! Kovinić prowadziła 30:0, ale kiedy zaczęły się nerwy, jej ryzykowna gra przestała się opłacać. Czarnogórka przestała być precyzyjna w uderzeniach, przez co przegrała cztery punkty z rzędu. Świątek o krok od wygranej.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 5:5. Możemy odetchnąć z ulgą. Pewna wygrana Igi bez nerwów, bez szarpania. Jazda, Iga!

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 4:5. Bardzo trudny moment Świątek. Czwarty gem z rzędu dla Kovinić, drugi z rzędu bez straty punktu. Polka za chwilę będzie broniła się przed porażką w secie.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 4:4. Ależ luz Kovinić! Czarnogórka odrobiła stratę drugiego przełamania! Świątek była bliska zakończenia meczu, a tu mamy remis i zaczynamy wszystko od nowa!

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 4:3. No proszę, presja utrzymywana. Kovinić postawiła już wszystko na jedną kartę, ryzykuje maksymalnie, ale jej się to opłaca. Były mocne serwisy, były jeszcze mocniejsze forehandy, ale była też kapitalna zmiana tempa i ładny skrót. Kovinić pokazuje różnorodny tenis i jeszcze pozostaje w tym meczu.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 4:2. Za dużo luzu w grze Świątek. Kovinić odrobiła jedno przełamanie. Sporo błędów w grze Polki w tym gemie.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 4:1. Rozkręciła się na dobre Świątek. Polka trafia niemal wszystko, Kovinić już spuściła głowę. Podwójne przełamanie na korzyść Polki, jesteśmy o krok od końca meczu.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 3:1. Gem na sucho dla Świątek. Ciekawe, czy Kovinić podejmie jeszcze rękawicę.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 2:1. Jest przełamanie na korzyść Świątek! Polka zacisnęła pięść, co pokazuje, że Kovinić naprawdę jest wymagającą przeciwniczką. Polka bliżej awansu do IV rundy.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 1:1. Wciąż mocno i odważnie gra Kovinić. Świątek na szczęście popełnia mniej błędów. Remis w drugim secie.

• Świątek 1:0 Kovinić. 2. set: 0:1. Druga partia zaczyna się pewnej wygranej Czarnogórki.

• 2. set serwisem zaczyna Kovinić.

• 1. set. Świątek 6:3 Kovinić. 42 minuty gry za nami i Polka wygrała pierwszego seta. Problemów nie brakowało, gra nie powala dzisiaj na kolana, ale najważniejszy jest wynik. Oby tak samo w drugim secie.

• 1. set. Świątek 5:3 Kovinić. Uff... Przełamanie na korzyść Świątek. Bardzo dużo błędów popełniła teraz Kovinić i przegrała gema na sucho przy własnym podaniu.

• 1. set. Świątek 4:3 Kovinić. Niespodziewane przełamanie na korzyść Kovinić. Niespodziewane, tym bardziej że Świątek prowadziła już 40:0! Czarnogórka poszła jednak na całość i jak w poprzednim gemie zaczęła wymuszać błędy Świątek. Tych niestety pojawiło się za dużo, Polka przegrała aż pięć punktów z rzędu i jej rywalka odrobiła stratę przełamania.

• 1. set. Świątek 4:2 Kovinić. Jest gem dla Kovinić. Czarnogórka gra bardzo mocno, bardzo ryzykownie i dopóki trafia w kort, wymusza błędy na Świątek. Tak było w tym gemie.

• 1. set. Świątek 4:1 Kovinić. Zaczęło się średnio, bo od punktu dla Kovinić. Potem jednak cztery piłki z rzędu wygrała Świątek i jest coraz bliżej wygranej w pierwszym secie.

• 1. set. Świątek 3:1 Kovinić. I równie szybka odpowiedź Kovinić. Kolejny gem na sucho dla serwującej.

• 1. set. Świątek 3:0 Kovinić. Gem na sucho przy podaniu Polki. Bardzo spokojna odpowiedź na długi gem przy podaniu Kovinić.

• 1. set. Świątek 2:0 Kovinić. Ależ długi, blisko 13-minutowy gem! Takich dawno nie widzieliśmy w meczach Igi. Zaczęło się od 30:0 dla Polki, ale potem pojawiły się błędy. W końcu gem rozstrzygnął się na przewagi. Dopiero przy siódmej równowadze i piątym break poincie Idze udało się wygrać partię. Ale brawa dla Kovinić, która gra odważnie, nie boi się i sprawia naprawdę sporo problemów naszej zawodniczce.

• 1. set. Świątek 1:0 Kovinić. Gem na sucho wygrany przez Polkę. Bardzo pewne otwarcie. Mocne serwisy, bezbłędny gem. Brawo.

• Serwisem zaczyna Iga Świątek.

• Zawodniczki już na korcie. Za moment rozgrzewka i niedługo zaczynamy.

• W IV rundzie zwyciężczyni meczu Świątek - Kovinić zagra z lepszą z pary Zheng Qinwen - Alize Cornet.

• Świątek i Kovinić nie grały jeszcze przeciwko sobie.

• Danka Kovinić w I rundzie niespodziewanie wyeliminowała rozstawioną z numerem 25. Rosjankę Ludmiłę Samsonową 2:6, 6:2, 6:1. Tylko to spotkanie potrwało tyle, ile czasu na korcie w obu meczach spędziła Świątek. W II rundzie Kovinić pokonała Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 6:3, 7:5, a mecz potrwał blisko dwie godziny.

• W I rundzie Świątek pokonała Łesię Curenko z Ukrainy 6:2, 6:0. W II rundzie Polka bez problemów ograła Alison Riske z USA 6:0, 6:2. Do tej pory nasza mistrzyni spędziła na korcie niespełna dwie godziny.

• Świątek to oczywiście liderka światowego rankingu, najlepsza zawodniczka na świecie, która wygrała 30 meczów z rzędu. Kovinić to obecnie 95. tenisistka rankingu WTA.

• Mecz rozpocznie się o 12:00.

• Dzień dobry, państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu III rundy wielkoszlemowego French Open, w którym Iga Świątek zagra z pochodzącą z Czarnogóry Danką Kovinić.