Iga Świątek lepsza od mistrzyni US Open 2019. Znów bajgiel [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 13 maja 2022
  • A tutaj relacja z meczu.

Iga Świątek zachwyciła w Rzymie. Jest półfinał i trzynasty bajgiel w tym roku

Iga Świątek odniosła 26. zwycięstwo z rzędu w światowym tourze i awansowała do półfinału turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie. Polka pokonała mistrzynię US Open z 2019 roku - Kanadyjkę Biancę Andreescu 7:6, 6:0.

• PILNE

GEM, SET, MECZ IGA ŚWIĄTEK! Polka wygrała z Biancą Andreescu 7:6, 6:0. Drugi raz z rzędu zagra w półfinale w Rzymie. Wygrała 26 mecz z rzędu! Kapitalna seria Polki, która teraz wysyła całusy kibicom.

• Świątek - Andreescu 7:6, 5:0, przewaga Świątek. Świetna akcja Polki i kończący forhend. Trzecia piłka meczowa.

• Świątek - Andreescu 7:6, 5:0, równowaga. Powtórzony punkt. Iga Świątek dyskutowała z panią Arbiter, że forhend Kanadyjki był autowy. Nic jednak Polka nie wskórała.

• Świątek - Andreescu 7:6, 5:0, przewaga Świątek. Po dobrym serwisie, piłka meczowa nr 2.

• Świątek - Andreescu 7:6, 5:0, równowaga. Dobry return Kanadyjki, która poszła do siatki, a Polka źle odegrała piłkę slajsem.

• Świątek - Andreescu 7:6, 5:0, 40:30. Nieudany lob Kanadyjki i piłka meczowa dla Świątek.

• Świątek - Andreescu 7:6, 5:0, 30:15. Kanadyjka poszła do siatki, zagrała zwolniony wolej, ale Polka pewnie ją minęła z forhendu.

• Świątek - Andreescu 7:6, 5:0, 15:15. As serwisowy Polki. Czy wygra seta do 0?

• PILNE

Świątek - Andreescu 7:6, 5:0. Kapitalna gra Polki i trzecie z rzędu przełamanie. Skończyła gema świetnym crossem z forhendu.

• Świątek - Andreescu 7:6, 4:0, 30:0. Polka w tym momencie jest nie do zatrzymania. Gra znakomicie.

• PILNE

Świątek - Andreescu 7:6, 4:0. 20 minut i już cztery wygrane gemy przez Polkę. Bilans punktów w tym secie jest dla Świątek znakomity: 16-3!

• Świątek - Andreescu 7:6, 3:0, 40:15. Podwójny błąd serwisowy Polki.

• Świątek - Andreescu 7:6, 3:0, 40:0. Winner z forhendu Polki, a w kolejnej akcji kolejne przyspieszenie i błąd z bekhendu rywalki.

• Świątek - Andreescu 7:6, 3:0, 15:0. Wygrywający serwis Polki.

• PILNE

Świątek - Andreescu 7:6, 3:0. Polka gra teraz jak natchniona. Przełamała rywalkę do 0. Bilans wygranych punktów w drugim secie jest: 12-2!

• Świątek - Andreescu 7:6, 2:0, 40:0. Trzy szanse na podwójne przełamanie dla Polki.

• Świątek - Andreescu 7:6, 2:0, 30:0. Niewymuszony błąd Kanadyjki z bekhendu.

• Świątek - Andreescu 7:6, 2:0, 15:0. Piękny forhend Polki.

• PILNE

Świątek - Andreescu 7:6, 2:0. Dwanaście minut i Polka już prowadzi 2:0. Swoje podanie wygrała do 0.

• Świątek - Andreescu 7:6, 1:0, 30:0. Autowy return Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 7:6, 1:0, 15:0. Piękny forhend przeciw nogom rywalki.

• PILNE

Świątek - Andreescu 7:6, 1:0. Autowy bekhend wzdłuż linii Kanadyjki i Polka przełamała rywalkę do 30.

• Świątek - Andreescu 7:6, 40:30. Autowy forhend Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 7:6, 15:30. Prosty błąd z forhendu Kanadyjki, a w kolejnej akcji jej udany forhend i formalność smeczem przy siatce.

• PILNE

Świątek - Andreescu 7:6, 0:15. Pierwsza akcja dla serwującej Kanadyjki. Ładnie skończyła akcję bekhendem wzdłuż linii.

• PILNE

Gem, set IGA Świątek! Polka wygrała w godzinę, 10 minut pierwszy set meczu z Andreescu w tie-breaku 7:2.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 6:2. Kapitalny forhend Polki przy siatce! Cztery piłki setowe dla naszej zawodniczki.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 5:2. Prezent od Kanadyjki dla Polki. Źle trafiła z forhendu i piłka po taśmie wylądowała na aucie.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 4:2. Długa wymiana i kończy ją wolejem Andreescu. Polka czekała na błąd rywalki, ale się nie doczekała.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 4:1. Wiatr rządzi na korcie. Polka jednak jest skuteczna. Teraz dwa serwisy Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 3:1. Autowy forhend Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 2:1. Świetny return Polki w linię. Kanadyjka dyskutowała z Panią Arbiter, która sprawdzała ślad. Teraz dwa podania Świątek.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 1:1. Błąd Świątek z forhendu. Trafiła w siatkę.

• Świątek - Andreescu 6:6, tie-break: 1:0. Bardzo dobry początek Polki, która w trakcie akcji musiała odzyskać równowagę i zagrała trudną piłkę. Teraz dwa serwisy Kanadyjki.

• PILNE

Będzie tie-break.

• Świątek - Andreescu 6:5, 0:40. Pewnie wygrana akcja przez Andreescu. Ma trzy piłki na tir-breaka.

• Świątek - Andreescu 6:5, 0:30. Błąd Polki z forhendu. Chyba piłka trafiła w dziurę na korcie.

• Świątek - Andreescu 6:5, 0:15. Nieudany return Polki. Aut z forhendu za linię końcową.

• PILNE

Świątek - Andreescu 6:5. Polka wygrała swoje podanie na przewagi i obroniła jednego break-pointa. Teraz jednak serwis Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 5:5, przewaga Świątek. Zawodniczki grają już godzinę pierwszego seta.

• Świątek - Andreescu 5:5, równowaga. Dwie akcje z rzędu z błędami Polki. Miała 40:15 i szansę na 6:5, a jest równowaga.

• Świątek - Andreescu 5:5, 40:15. Długa akcja, w której Polka miała przewagę i skończyła ją wygrywającym forhendem.

• Świątek - Andreescu 5:5, 30:15. Prosty błąd Polki z forhendu. Trafiła w siatkę.

• Świątek - Andreescu 5:5, 30:0. Nieudany forhend, a po chwili return Kanadyjki.

• PILNE

Świątek - Andreescu 5:5. Kanadyjka wyserwowała tego gema. Trzy skuteczne serwisy, po których źle odgrywała Polka.

• Świątek - Andreescu 5:4, 0:40. Polka nieco zdziwiona, bo popsuła bekhend wzdłuż linii. Trafiła w siatkę.

• Świątek - Andreescu 5:4, 0:30. Znów nieudany return Polki i znów dobry serwis rywalki.

• Świątek - Andreescu 5:4, 0:15. Mocny serwis Kanadyjki i nieudany return Polki. Duży aut.

• PILNE

Świątek - Andreescu 5:4. Polka przegrała cztery punkty z rzędu, a gema zakończyła podwójnym błędem serwisowym.

• Świątek - Andreescu 5:3, 15:40. Nieco słabsze serwisy Polek, dwa świetne returny Kanadyjki i ma dwie szanse na przełamanie.

• Świątek - Andreescu 5:3, 15:0. Polka trzy piłki od wygrania pierwszego seta.

• PILNE

Świątek - Andreescu 5:3. Trzeci z rzędu wygrany gem przez Polki, drugie przełamanie z rzędu!

• Świątek - Andreescu 4:3, przewaga Świątek. Prosty, niewymuszony błąd z forhendu Kanadyjki. Wyrzuciła piłkę za linię końcową.

• Świątek - Andreescu 4:3, równowaga. Świetny winner z forhendu Polki. Kanadyjka próbowała dobiec do piłki, do narożnika kortu, ale nie zdążyła.

• Świątek - Andreescu 4:3, 30:40. Nieudany return Polki. Mały aut za linię końcową.

• Świątek - Andreescu 4:3, 30:30. Świetny return Polki, rywalka zaskoczona i wygrywający forhend wzdłuż linii.

• Świątek - Andreescu 4:3, 15:15. Dobry return Polki i Kanadyjka nie była w stanie skutecznie odegrać piłkę forhendem.

• Świątek - Andreescu 4:3, 0:15. Dobry serwis Kanadyjki i formalność z forhendu przy siatce.

• PILNE

Świątek - Andreescu 4:3. Wyrównany gem, ale Polka wygrała go do 30, kończąc pięknym winnerem z bekhednu wzdłuż linii.

• Świątek - Andreescu 3:3, 40:15. Długa akcja, ale wygrała ją Polka. Rozkręca się Iga Świątek, gra coraz lepiej.

• Świątek - Andreescu 3:3, 15:0. Nieudany return Kanadyjki.

• PILNE

Świątek - Andreescu 3:3. Błyskawicznie odrobienie strat. Polka zakończyła gema świetnym smeczem w linię.

• Świątek - Andreescu 2:3, 40:30. Prosty, niewymuszony błąd Kanadyjki z bekhendu i szansa na odrobienie strat.

• Świątek - Andreescu 2:3, 30:15. Autowy forhend Polki.

• Świątek - Andreescu 2:3, 30:0. Kolejna świetna akcja Polki. Zapowiada się na błyskawiczne odrobienie strat.

• Świątek - Andreescu 2:3, 15:0. Bardzo dobry return Polki i autowy forhend Kanadyjki.

• PILNE

Świątek - Andreescu 2:3. Polka przegrała trzeci gem z rzędu. Tym razem do 30. Gema skończył świetny return z forhendu Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 2:2, 30:40. Niewymuszony błąd Polki z bekhendu.

• Świątek - Andreescu 2:2, 30:30. Zbyt krótkie zagranie forhendem Polki i kończący winner z bekhendu Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 2:2, 30:15. Świetny serwis Polki i formalność z bekhendu przy siatce.

• Świątek - Andreescu 2:2, 15:15. Duży aut z forhendu Polki.

• Świątek - Andreescu 2:2, 15:0. Polka źle zaatakowała, ale poszła do siatki. Kanadyjka nie potrafiła jej jednak minąć i źle, w siatkę, zagrała z forhendu.

• PILNE

Świątek - Andreescu 2:2. Kanadyjka wygrała swojego gema na przewagi. Zakończył go nieudany return Polki z bekhendu.

• Świątek - Andreescu 2:1, równowaga. Już trzeci w meczu gem rozgrywany na przewagi. Po prostym, niewymuszonym błędzie z bekhendu Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 2:1, 30:40. Nieudany return Polki z forhendu.

• Świątek - Andreescu 2:1, 30:30. As serwisowy Kanadyjki. Pierwszy w meczu. Polka też ma jednego.

• Świątek - Andreescu 2:1, 30:15. Autowy forhend Kanadyjki. Mały, ale jednak był.

• Świątek - Andreescu 2:1, 15:15. Kolejny błąd Kanadyjki slajsem. Znów z tego elementu trafiła w siatkę.

• Świątek - Andreescu 2:1, 0:15. Dłuższa wymiana i Polka kończy ją autowym bekhendem wzdłuż linii.

• PILNE

Świątek - Andreescu 2:1. Kanadyjka przełamuje Polkę, wygrywając gema na przewagi. Trzeci gem kończy się nieudanym bekhendem Polki, bo spudłowała za linię boczną. Teraz serwis Świątek.

• Świątek - Andreescu 2:0, równowaga. Drugi gem z rzędu serwisowy Polki będzie rozgrywany na przewagi.

• Świątek - Andreescu 2:0, 30:30. Po serwisie Polki i returnie Andreescu, piłka poleciała wysoko, wysoko do góry, ale po stronie kortu Kanadyjki.

• Świątek - Andreescu 2:0, 15:30. Długa wymiana i kończy ją Polka winnerem z forhendu. Kanadyjka nawet nie ruszyła do tej piłki.

• Świątek - Andreescu 2:0, 0:30. Prosty błąd z forhendu Polki. Trafiła w siatkę po niezbyt mocnym returnie rywalki.

• Świątek - Andreescu 2:0, 0:15. Podwójny błąd serwisowy Polki. Drugi w meczu.

• PILNE

Świątek - Andreescu 2:0. Polka błyskawicznie przełamała rywalkę. Wygrała jej podanie do 15. Od razu przy pierwszej szansie, świetnie zagrała winnerem z bekhendu.

• Świątek - Andreescu 1:0, 30:15. Kanadyjka próbowała zagrać slajsem skróta, ale jej się nie udało. Trafiła w siatkę.

• Świątek - Andreescu 1:0, 15:15. Prosty błąd z forhendu Kanadyjki. Duży aut za linię końcową.

• Świątek - Andreescu 1:0, 0:15. Serwis Kanadyjki. W pierwszej akcji nieudany return w siatkę Świątek.

• PILNE

Świątek - Andreescu 1:0. Polka wygrała swoje podanie na przewagi. Gema skończyła asem.

• Świątek - Andreescu 40:40. Już w pierwszym gemie serwisowym Polki jest równowaga. Identycznie jak w meczu Świątek z Azarenką.

• Świątek - Andreescu 40:30. Dobra ofensywna akcja Polki, a w kolejnej jej błąd z bekhendu i trafienie w siatkę.

• Świątek - Andreescu 30:15. Dobry serwis, a chwilę później wygrywający winner z forhendu Polki.

• Świątek - Andreescu 15:15. Podwójny błąd serwisowy Świątek.

• Świątek - Andreescu 15:0. Nieudany return Kanadyjki. Duży aut za linię boczną.

• PILNE

Początek meczu!

• Jako pierwsza będzie serwować Iga Świątek.

• Mecz sędziować będzie Cecila Alberti.

• Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie tych zawodniczek.

• Mecz rozegrany będzie na korcie Grand Stam Arena.

• Teraz jest losowanie, a za chwilę będzie rozgrzewka.

• Kanadyjka wraca do dobrej gry w tenisa, choć myślała już o zakończeniu kariery - to sylwetka Andreescu.

Mistrzyni US Open 2019 rywalką Świątek w ćwierćfinale w Rzymie. "Chciałam rzucić sport"

Zwyciężczyni US Open 2019, Bianca Andreescu będzie rywalką Igi Świątek w walce o półfinału turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie. Kanadyjka wraca do dobrej gry w tenisa, choć myślała już o zakończeniu kariery.

• Mecz rozpocznie się o godz. 14.45.

• Iga Świątek ma obecnie niesamowitą serię zwycięstw z rzędu. Dzięki 25. wygranej ma piątą najlepszą serię w XXI wieku.

Iga Świątek ze znakomitą serią. Dogoniła słynną Serenę Williams

• - Nie ma na świecie tenisistki, której dawałbym równe szanse w meczu z Igą - mówi Sport.pl Michał Lewandowski, trener i komentator tenisa w Canal+.

Nikt nie dorówna Idze Świątek. "Działa jak maszyna. Rekord XXI wieku? Zdecydowanie"

- Nie ma na świecie tenisistki, której dawałbym równe szanse w meczu z Igą - mówi Michał Lewandowski, trener i komentator tenisa w Canal+. W piątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie pokonać światową numer 1 spróbuje mistrzyni US Open 2019 Bianca Andreescu. Mecz zacznie się nie przed godziną 14.30, relacja na żywo na Sport.pl

• Andreescu w Rzymie wygrała z Raducanu, bo Brytyjka skreczowała w II secie, Hiszpanką Parrizas-Dias 2:0 i Chorwatką Petrą Martić 2:0.

• Świątek w Rzymie pokonała Rumunkę Gabrielę Ruse 2:0 i byłą liderkę światowego rankingu, Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 2:0.

• Iga Świątek ma szansę na 26. zwycięstwo z rzędu w światowym tourze.

• Andreescu to mistrzyni US Open z 2019 roku. Wtedy sensacyjnie pokonała utytułowaną Serenę Williams.

• Dzień dobry. Zapraszamy Państwa do relacji na żywo z ćwierćfinałowego meczu w Rzymie: Iga Świątek - Bianca Andreescu.