Wielki finał nie dla Igi Świątek. Koncert Danielle Collins [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 27 stycznia 2022
  • Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne przy okazji startów polskich tenisistów i tenisistek.

• Iga Świątek absolutnie bezradna! Nie zagra w finale AO. Koncert Amerykanki

Iga Świątek absolutnie bezradna! Nie zagra w finale AO. Koncert Amerykanki

Danielle Collins drugą finalistą Australian Open 2022. Amerykanka okazała się zdecydowanie lepsza w pófinałowym starciu z Igą Świątek 2:0 (6:4, 6:1). Polka wyglądała na bezsilną i tylko momentami pokazywała swoje umiejętności.

• Pozytywną wiadomością jest to, że Świątek awansuje w rankingu WTA na wysokie 4. miejsce.

• Świątek odpada z półfinału Australian Open, a Danielle Collins zagra z Ashleigh Barty o swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł.

• II set

Świątek 4:6, 1:6 Collins - przy drugiej piłce meczowej Polka nie dała już rady. Wyrzuca piłkę w aut.

• II set

Świątek 4:6, 1:5, 30:40 Collins - pierwsza obroniona przez Igę.

• II set

Świątek 4:6, 1:5, 15:40 Collins - dwie piłki meczowe dla Amerykanki!

• II set

Świątek 4:6, 1:5, 15:30 Collins - kolejna pomyłka Świątek.

• II set

Świątek 4:6, 1:5, 0:15 Collins - Światek zagrywa piłkę w aut.

• II set

Świątek 4:6, 1:5 Collins - Amerykanka powiększa przewagę i dzieli ją tylko gem od awansu do finału Australian Open.

• II set

Świątek 4:6, 1:4, 15:40 Collins - kolejny punkt po stronie Amerykanki.

• II set

Świątek 4:6, 1:4, 0:30 Collins - pewna gra Amerykanki, która jest coraz bliżej wygrania meczu.

• II set

Świątek 4:6, 1:4 Collins - Świątek wygrywa dwie piłki z rzędu i ma na swoim koncie pierwszego gema w drugim secie.

• II set

Świątek 4:6,0:4, 30:30 Collins - znakomita akcja Amerykanki po uderzeniu forhendem.

• II set

Świątek 4:6, 0:4, 30:15 Collins - Świątek jeszcze walczy.

• II set

Świątek 4:6,0:4 Collins - niestety Świątek przegrywa kolejnego gema i jej sytuacja jest w tej chwili bardzo zła.

• II set

Świątek 4:6,0:3, 40:AD Collins - Amerykanka bliska wygrania gema.

• II set

Świątek 4:6,0:3, 40:40 Collins - kolejna udana akcja Polki, która doprowadza do równowagi.

• II set

Świątek 4:6,0:3, 30:40 Collins - ładna akcja Świątek. Idealnie uderzyła piłkę bekhendem.

• II set

Świątek 4:6,0:3, 15:40 Collins - Amerykanka jest o krok od wygrania czwartego gema z rzędu w drugim secie!

• II set

Świątek 4:6,0:3, 15:15 Collins - tym razem dobry return Świątek.

• II set

Świątek 4:6,0:3 Collins - Świątek jest w tej chwili bezradna. Collins wygrywa trzeciego gema z rzędu. Potrzebowała do tego zaledwie 12 minut!

• II set

Świątek 4:6,0:2, 0:40 Collins - Amerykanka ma aż trzy break-pointy!

• II set

Świątek 4:6,0:2, 0:30 Collins - Amerykanka przy serwisie Świątek zdobywa dwa punkty z rzędu. Kolejny kapitalny return Collins.

• II set

Świątek 4:6,0:2 Collins - Amerykanka powiększa przewagę w drugiej partii!

• II set

Świątek 4:6,0:1, 0:30 Collins - doskonały serwis Collins jest jej wielkim atutem w tym spotkaniu.

• II set

Świątek 4:6,0:1 Collins - skuteczny bekhend Amerykanki, która podobnie jak na początku I seta, znowu przełamuje Polkę!

• II set

Świątek 4:6, 15:40 Collins - Amerykanka ma dwie szanse na przełamanie Polki, która nie radzi sobie z drugim serwisem.

• II set

Świątek 4:6, 15:30 Collins - Polka trafia w siatkę.

• II set

Świątek 4:6, 15:15 Collins - świetny return Amerykanki.

• II set

Świątek 4:6, 0:0 Collins - Świątek będzie serwować jako pierwsza na początku drugiego seta.

• I set

Świątek 4:6 Collins - jedna z najdłuższych wymian w pierwszym secie. Niestety Świątek trafia w siatkę i to Amerykanka wygrywa tę partię.

• I set

Świątek 4:5, 15:40 Collins - Świątek jeszcze walczy.

• I set

Świątek 4:5, 0:40 Collins - 177 km/h - z taką prędkością zaserwowała teraz Collins. Świątek nie miała szans. Amerykanka ma trzy piłki setowe.

• I set

Świątek 4:5, 0:30 Collins - potężny serwis Amerykanki, którą dzielą już tylko dwie piłki od wygrania pierwszego seta.

• I set

Świątek 4:5 Collins - Polka wygrywa drugiego gema z rzędu! Teraz to jednak Collins będzie serwować.

• I set

Świątek 3:5, 40:30 Collins - Amerykanka posłała piłkę poza kort. Szans dla Świątek na wygranie kolejnego gema!

• I set

Świątek 3:5, 30:30 Collins - świetna akcja Polki.

• I set

Świątek 3:5, 15:15 Collins - teraz to Polka serwuje. Wielki okrzyk radości Collins po zdobyciu punktu w tym gemie.

• I set

Świątek 3:5 Collins - Świątek obroniła trzecią piłkę setową, a później wygrała trzy piłki z rzędu i przełamała Amerykankę. Brawo! Polka wciąż jest w grze w pierwszym secie.

• I set

Świątek 2:5, 40:40 Collins - druga również. Świątek wychodzi z ogromnej opresji.

• I set

Świątek 2:5, 30:40 Collins - pierwsza piłka obroniona przez Świątek, po tym jak Amerykanka trafia w siatkę.

• I set

Świątek 2:5, 15:40 Collins - dwie piłki setowe dla Collins!

• I set

Świątek 2:5, 15:30 Collins - Amerykanka coraz bliżej wygrania pierwszego seta. Collins pewnie serwuje, z czym nie potrafi sobie poradzić Świątek.

• I set

Świątek 2:5 Collins - niestety Świątek wyrzuca piłkę poza kort i Amerykanka jest na dobrej drodze do wygrania pierwszego seta. Teraz Collins będzie serwować.

• I set

Świątek 2:4, 30:40 Collins - dobry serwis Świątek, która nie może pozwolić sobie na porażkę w tym gemie.

• I set

Świątek 2:4, 15:40 Collins - Amerykanka nie daje za wygraną. Przy serwisie Świątek ma dwa break-pointy!

• I set

Świątek 2:4 Collins - najdłuższa wymiana w półfinale. Polka wchodzi we właściwy rytm i mocnym forehendem kończy akcję, przełamując po raz pierwszy Amerykankę!

• I set

Świątek 1:4, 40:40 Collins - szybka odpowiedź Amerykanki.

• I set

Świątek 1:4, 40:30 Collins - dobry fragment spotkania dla Polki. Potężny forhend Świątek sprawił mnóstwo problemów Amerykance. Szansa na przełamanie.

• I set

Świątek 1:4, 30:30 Collins - świetny return Polki.

• Świątek 1:4, 15:30 Collins - dobry serwis Amerykanka. Świątek wyrzuca piłkę w aut.

• I set

Świątek 1:4, 15:15 Collins - Amerykanka doskonale zachowała się przy siatce i pewnie kończy akcję.

• Świątek 1:4, 15:0 Collins - Świątek zdobywa punkt przy serwisie Amerykanki.

• I set

Świątek 1:4 Collins - w końcu Iga wygrywa pierwszego gema w meczu, ale strata do Amerykanki jest olbrzymia.

• I set

Świątek 0:4, 40:40 Collins - mamy równowagę w piątym gemie.

• I set

Świątek 0:4, 40:30 Collins - dobra akcja Polki. Kluczem był dobry serwis, a potem ładnie zakończyła akcję forhendem.

• I set

Świątek 0:4, 30:15 Collins - Świątek ma ogromne problemy przy swoim serwisie.

• Świątek 0:4 Collins - Amerykanka gra jak z nut, Świątek jest bezradna. Polka przegrała właśnie czwartego gema z rzędu! Co za fatalny początek pierwszego seta.

• I set

Świątek 0:3 Collins - Collins nie zwalnia tempa i już po raz drugi przełamuje Świątek w pierwszym secie. Iga gra bardzo zachowawczo, a Amerykanka prezentuje dużo bardziej dojrzały tenis. Tym razem Collins wygrała gema, po tym jak Świątek wyrzuciła piłkę w aut.

• I set

0:2 - Collins pewnie wygrywa swoje podanie do 15. Amerykanka prezentuje się na początku pierwszego seta zdecydowanie lepiej od Świątek.

• I set

Świątek 0:1 Collins - fatalny początek spotkania dla Polki. Świątek przegrywała już 15:40 i Amerykanka miała dwa break-pointy. Wykorzystała drugiego i obejmuje prowadzenie!

• Zaczynamy półfinał Australian Open. Świątek serwuje jako pierwsza.

• Zawodniczki rozpoczęły rozgrzewkę.

• Tymczasem poznaliśmy już pierwszą finalistkę Australian Open. Została nią Ashleigh Barty, która łatwo pokonała Madison Keys 2:0.

Piorunujący koniec! Poznaliśmy pierwszą finalistkę Australian Open. Zagra ze Świątek?

Ashleigh Barty wygrała półfinałowe starcie z Madison Keys (6:1, 6:3) i została pierwszą finalistką Australian Open 2022. Kibice mogą jednak czuć się lekko zawiedzeni, bo mecz skończył się błyskawicznie. Trwał tylko nieco ponad godzinę.

• Mecz ma się rozpocząć o godz. 11:10.

• Iga Świątek ma dobre wspomnienia z wcześniejszych pojedynków z Danielle Collins. Obie zawodniczki mierzyły się ze sobą raz - w lutym 2021 roku w Adelajdzie. Polka wygrała po kreczu rywalki przy wyniku 6:2, 3:0, a następnie sięgnęła po zwycięstwo w całym turnieju, pokonując w finale Belindę Bencić 6:2, 6:2.

• W poprzedniej rundzie Świątek po morderczym pojedynku wyeliminowała Kaię Kanepi (4:6, 7:6(2), 6:3), a Collins uporała się z Alize Cornet (7:5, 6:1).

• Początek spotkania tuż po godz. 11:00.

• Obie zawodniczki właśnie wchodzą na kort.

• Dzień dobry. Zapraszamy na relację live z meczu półfinałowego Australian Open między Igą Świątek a Danielle Collins.