Mecz Huberta Hurkacza przełożony na wtorek. Polak walczył ambitnie! [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 05 lipca 2021
  • OFICJALNIE: Mecz Hubert Hurkacza z Daniłłem Miedwiediewem został przełożony na jutro.

• Tenisiści opuścili kort, który nie jest zadaszony. Za chwilę trawa zostanie nakryta płachtą. Nie jest to wielki opad deszczu, ale patrząc na prognozy pogody oraz godzinę, może się okazać, że zawodnicy dziś do gry nie wrócą. Na razie przerwa, będziemy informować na bieżąco.

• MECZ PRZERWANY Z POWODU OPADÓW DESZCZU.

• 4. set. Hurkacz 4:3 Miedwiediew. Doskonała odpowiedź Hurkacza na rozczarowujący gem. Polak oddał rywalowi tylko jeden punkt i znowu jest na prowadzeniu. Czekamy na więcej!

• 4. set. Hurkacz 3:3 Miedwiediew. Szkoda, bo wreszcie Hurkacz doczekał się szansy przy podaniu Rosjanina. Polak miał jeden break point, jednak Miedwiediew świetnie obronił się serwisem. Później panowie pograli jeszcze kilka chwil, był to najlepszy gem Hurkacza przy podaniu rywala, jednak kolejny przegrany. Nic, gramy dalej.

• 4. set. Hurkacz 3:2 Miedwiediew. Gem rozstrzygnięty na przewagi, ale z doskonałą końcówką w wykonaniu Hurkacza. Polak popisał się dwiema świetnymi akcjami przy siatce i wyszedł na prowadzenie.

• 4. set. Hurkacz 2:2 Miedwiediew. Eh, wciąż bez przełamania na korzyść Hurkacza. Szybkie gemy, tym razem Polak ugrał tylko punkt.

• 4. set. Hurkacz 2:1 Miedwiediew. Wyrównany gem, mocno naciskał Miedwiediew, ale Polak utrzymał podanie.

• 4. set. Hurkacz 1:1 Miedwiediew. Szybka odpowiedź Rosjanina. Hurkacz wciąż nie odebrał rywalowi podania.

• 4. set. Hurkacz 1:0 Miedwiediew. Bardzo dobre otwarcie w wykonaniu Polaka. Kilka dobrych uderzeń, as serwisowy i tylko jeden stracony punkt. Brawo.

• 4. set serwisem rozpoczął Hurkacz.

• Hurkacz - Miedwiediew 2:6, 7:6 (2), 3:6. Walczymy!

• 3. set. Hurkacz 3:6 Miedwiediew. Niestety, Polak wciąż nie potrafi przełamać Rosjanina, a sam stracił dwa podania. Po jednym w 1. i 3. secie, co zdecydowało o jego porażkach. 1:2 w setach na korzyść Miedwiediewa.

• 3. set. Hurkacz 3:5 Miedwiediew. Długi gem rozstrzygnięty na przewagi, ostatecznie na korzyść Polaka. Szanse na wygraną w secie nie są jednak duże...

• 3. set. Hurkacz 2:5 Miedwiediew. Wciąż bezradny jest Polak przy serwisie Rosjanina. Hurkacz nie tylko nie przełamał przeciwnika, ale nie miał nawet do tego okazji.

• 3. set. Hurkacz 2:4 Miedwiediew. Polak wciąż w grze, mimo że ten gem był bardzo trudny. Hurkacz bronił jednego break pointu i na szczęście mu się to udało. Wygrana w gemie na przewagi.

• 3. set. Hurkacz 1:4 Miedwiediew. Niewiele ponad minuty potrzebował Rosjanin, by podwyższyć prowadzenie w 3. partii. Niedobrze to wygląda.

• 3. set. Hurkacz 1:3 Miedwiediew. Dobry gem Polaka i pierwsza wygrana w tym secie. Wciąż jednak spora przewaga rywala.

• 3. set. Hurkacz 0:3 Miedwiediew. Szkoda, było 15:30 na korzyść Hurkacza przy podaniu Rosjanina, jednak później Miedwiediew posłał wygrywający serwis, później Polak popełnił prosty błąd, a na koniec Rosjanin popisał się wygrywającym backhandem po linii. Spora strata Polaka.

• 3. set. Hurkacz 0:2 Miedwiediew. Eh, bardzo słaby gem w wykonaniu Polaka. Dużo błędów, dużo nerwów i już pierwsze przełamanie w 3. secie. Do tej pory w całym meczu oglądaliśmy tylko jedno przełamanie, które zdecydowało o porażce Hurkacza w 1. secie.

• 3. set. Hurkacz 0:1 Miedwiediew. Gem "na sucho" dla Rosjanina na otwarcie trzeciej partii.

• Miedwiediew rozpoczął serwisem 3. set.

• Kapitalny tie-break w wykonaniu Polaka i jest remis w meczu! Hurkacz - Miedwiediew 2:6, 7:6 (2). Walczymy!

• SET HURKACZ! REMIS!

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 6-2. Kolejna świetna akcja Hurkacza! Polak ma cztery piłki setowe!

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 5-2. Genialny return Hurkacza, który wylądował na linii! Rosjanin poprosił o challenge, ale sędziowie się nie pomylili i Hurkacz ma dwa małe przełamania przewagi!

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 4-2. Teraz prosty błąd Rosjanina i Hurkacz znów ma przewagę małego przełamania.

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 3-2. Serwis, wolej w wykonaniu Hurkacza i jest prowadzenie jednym punktem.

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 2-2. Szkoda. Prosty błąd Polaka i mała przewaga utracona.

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 2-1. Doskonałe uderzenie po linii spod linii w wykonaniu Polaka. Jest pierwszy mini break!

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 1-1. Mocny serwis Rosjanina. Remis.

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Tie-break: 1-0. Zaczynamy od wygranej Polaka.

• 2. set. Hurkacz 6:6 Miedwiediew. Szybkie wyrównanie. Tie-break.

• 2. set. Hurkacz 6:5 Miedwiediew. I kolejny szybki gem. Znów na korzyść Polaka. Wiele wskazuje na to, że za chwilę oglądać będziemy tie-break.

• 2. set. Hurkacz 5:5 Miedwiediew. Bez szans Hurkacz przy serwisie Miedwiediewa. Znowu. Remis, gramy dalej.

• 2. set. Hurkacz 5:4 Miedwiediew. Źle zaczął się ten gem dla Polaka, bo od 0:30. Później nasz zawodnik wygrał trzy punkty z rzędu, jednak ostatecznie doszło do gry na przewagi. A potem do drugiej. Najważniejsze jednak, że Hurkacz wygrał tego gema i jest w dobrej sytuacji.

• 2. set. Hurkacz 4:4 Miedwiediew. Kolejny dłuższy gem, w którym Hurkacz nawiązał walkę przy podaniu Rosjanina. Kolejny raz jednak nie udało mu się przełamać przeciwnika.

• 2. set. Hurkacz 4:3 Miedwiediew. Wyrównany gem przy serwisie Polaka, ale na szczęście rozstrzygnięty na jego korzyść. Wciąż bez przełamań w drugiej partii.

• 2. set. Hurkacz 3:3 Miedwiediew. Gem "na sucho" dla Rosjanina. W drugim secie panowie sprawiają wrażenie, jakby licytowali się o to, kto straci mniej punktów przy własnym serwisie.

• 2. set. Hurkacz 3:2 Miedwiediew. Hurkacz jak na razie bardzo dobrze serwuje w drugim secie. Polak oddał teraz rywalowi tylko jeden punkt i wyszedł na prowadzenie 3:2.

• 2. set. Hurkacz 2:2 Miedwiediew. Kolejny gem serwisowy utrzymany przez Rosjanina, jednak wreszcie Hurkacz nawiązał z nim jakąkolwiek walkę. Daje to nadzieje na lepsze wyniki przy serwisach rywala w przyszłości.

• 2. set. Hurkacz 2:1 Miedwiediew. I nieźle teraz Hurkacz, który utrzymał serwis. Mimo to widać jednak, że Polak podchodzi do przeciwnika ze zbyt dużym respektem i gra nieco pasywnie.

• 2. set. Hurkacz 1:1 Miedwiediew. Błyskawiczna odpowiedź Rosjanina. Na razie nie zmienia się jedno - Miedwiediew dominuje przy własnym podaniu. Polak na razie bezradny.

• 2. set. Hurkacz 1:0 Miedwiediew. Dobre otwarcie Polaka, który oddał rywalowi zaledwie jeden punkt przy serwisie.

• Polak rozpoczął tę partię. Przypominamy, że Hurkacz przegrał pierwszego seta na tym Wimbledonie.

• Początek drugiego seta.

• 1. set. Hurkacz 2:6 Miedwiediew. Pierwszy set zdecydowanie dla Rosjanina. Dwa przełamania na korzyść Miedwiediewa i po 30 minutach prowadzi on z Hurkaczem 1:0.

• 1. set. Hurkacz 2:5 Miedwiediew. Niedobrze to wygląda. Drugie przełamanie na korzyść Rosjanina, gem zakończony podwójnym błędem serwisowym Polaka. Za chwilę Miedwiediew będzie serwował, by wygrać pierwszego seta.

• 1. set. Hurkacz 2:4 Miedwiediew. Kolejny doskonały gem Rosjanina, który oddał Hurkaczowi tylko punkt przy własnym serwisie. Na razie Polak jest bezradny przy odbieraniu podań rywala.

• 1. set. Hurkacz 2:3 Miedwiediew. I taka sama odpowiedź Hurkacza. Rosjanin prowadzi jednym gemem z przewagą przełamania.

• 1. set. Hurkacz 1:3 Miedwiediew. Rosjanin bez problemów potwierdza przewagę przełamania, przegrywając tylko jeden punkt przy własnym serwisie.

• 1. set. Hurkacz 1:2 Miedwiediew. Pierwszy dłuższy gem, w którym Hurkacz po raz pierwszy w turnieju stracił podanie. Polak bronił trzech break pointów i chociaż raz udało mu się to efektownym skrótem, a raz wygrywającym uderzeniem, to za trzecim razem tenisista z Wrocławia uderzył w pół siatki i przegrywa 1:2.

• 1. set. Hurkacz 1:1 Miedwiediew. Jeszcze lepsza odpowiedź Rosjanina, który przy swoim podaniu nie przegrał ani jednego punktu. Na razie błyskawiczne gemy.

• 1. set. Hurkacz 1:0 Miedwiediew. Bardzo dobre otwarcie Hurkacza, który w pierwszym gemie stracił tylko jeden punkt.

• 1. set. Hurkacz 0:0 Miedwiediew. Gramy! Zaczynamy od serwisu Polaka.

• Hurkacz spróbuje dokonać tego, co nie udało się dzisiaj Idze Świątek, która przegrała z Ons Jabeur 7:5, 1:6, 1:6.

• Obaj zawodnicy są już na rozgrzewce. Za kilka minut początek spotkania.

• Będzie to pierwsze w historii spotkanie obu tenisistów i nie oszukujmy się, zdecydowanym faworytem jest Miedwiediew, ale mocno liczymy na to, że Hurkacz sprawi niespodziankę. Polak jest na Wimbledonie w imponującej formie.

• Miedwiediew w 1. rundzie pokonał Jana-Lennarda Struffa 6:4, 6:1, 4:6, 7:6(3). W 2. rundzie Rosjanin pokonał Carlosa Alcaraza 6:4, 6:1, 6:2, a w 3. rundzie Marina Cilicia 6:7(3), 3:6, 6:3, 6:3, 6:2.

• Hurkacz nie stracił w tym turnieju jeszcze seta. W 1. rundzie Polak pokonał Lorenzo Musettiego 6:4, 7:6(5), 6:1. W 2. rundzie Hurkacz był lepszy od Marcosa Girona 6:3, 6:2, 6:4. W poprzedniej rundzie nasz tenisista poradził sobie z Aleksandrem Bublikiem 6:3, 6:4, 6:2.

• Dzień dobry, państwu! Zapraszamy na relację z meczu 4. rundy Wimbledonu. W walce o ćwierćfinał Hubert Hurkacz zagra z Daniiłem Miedwiediewem, czyli drugim obecnie tenisistą na świecie.